Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšių kelių policija: dėl sunkių siuntinių telšiškiai gali įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją

Dėl sunkių siuntinių telšiškiai gali įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją.
Giedros Akavickienės nuotr. / Dėl sunkių siuntinių telšiškiai gali įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją.
Šaltinis: 15min
0
A A

Telšiškiai nepatenkinti Telšių autobusų stotyje stovinčiu kelio ženklu.

Gyventojai, kurie naudojasi siuntų tarnybos paslaugomis, atvyksta į autobusų stotį pasiimti sunkiai sveriančių siuntinių, tačiau priversti nešulius nešti rankomis – mat įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją esą draudžiama.

Pašnekovai 15min.lt tikino, jog kartą bandę važiuoti iki autobusų siuntų tarnybos, gavo perspėjimą iš budinčio policijos ekipažo, kad gali užsidirbti protokolą.

„Siuntiniai išduodami autobusų stoties patalpose. Vadinasi, autobusų stotis teikia paslaugą, tačiau klientams draudžia įvažiuoti“, – piktinosi žmonės.

Siuntiniai išduodami autobusų stoties patalpose. Vadinasi, autobusų stotis teikia paslaugą, tačiau klientams draudžia įvažiuoti, – piktinosi žmonės.

Šią keblią situaciją paprašėme pakomentuoti Telšių kelių policijos skyriaus vyresniojo specialisto Ramūno Stasiulio.

Pareigūno teigimu, įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją draudžia kelio ženklas Nr. 303 „Motorinių transporto priemonių eismas draudžiamas“. Šis kelio ženklas draudžia motorinių transporto priemonių, traktorių ir savaeigių mašinų, eismą, išskyrus mopedus, motociklus be priekabų, maršrutinį, aptarnaujantįjį transportą ir skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ pažymėtas transporto priemones.

R.Stasiulis paaiškino, kad aptarnaujantysis transportas – transporto priemonės, kurios priklauso draudžiamaisiais kelio ženklais pažymėtoje zonoje esančioms įmonėms, įstaigoms ir organizacijoms, toje zonoje gyvenantiems ar dirbantiems asmenims arba atveža į tą zoną (išveža iš jos) krovinius ar atvyksta į šią zoną paimti krovinio, taip pat lengvieji automobiliai taksi, atvežantys į tą zoną (išvežantys iš jos) keleivius arba atvykstantys jų paimti į šią zoną.

Vadovaujantis aptarnaujančio transporto sąvoka, į kelio ženklo galiojimo zoną gali įvažiuoti transportas, atvežantis ar atvykęs pasiimti krovinio, tik turi pateikti tikrinančiam pareigūnui tai pagrindžiančius dokumentus.

Vadinasi, siuntinius atvežantys ar norintys juos pasiimti gyventojai gali drąsiai važiuoti arčiau autobusų siuntų tarnybos.

Giedros Akavickienės nuotr./Dėl sunkių siuntinių telšiškiai gali įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją.
Giedros Akavickienės nuotr./Dėl sunkių siuntinių telšiškiai gali įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją.

Tačiau Kelių policijos pareigūnas R.Stasiulis užsiminė, kad gali kilti kita bėda – neretai žmonės pradeda naudotis situacija, pavyzdžiui, būtų negerai, jeigu siuntų tarnybos klientai į autobusų stoties teritoriją imtų virtinėmis važiuoti, pavyzdžiui, dėl laiško ar 100 gramų sveriančio siuntinio.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min