Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2009 sausio 7d. 15:34

Telšių rajone – ekstremali situacija, Lietuvoje žadama nauja pūga (atnaujinta 21.17 val.)

Pūga Telšiuose pridarė daug bėdos vairuotojams.
Sniego mašinos valo kelius.
Telšių rajone dėl iškritusio sniego ir pūgos paskelbta ekstremali situacija. Nors naktį į ketvirtadienį pūga turėtų aprimti, orų prognozės nedžiuginančios – ketvirtadienį vakare vėl gali kilti pūga.

Telšių rajono savivaldybė trečiadienį sušaukė rajono ekstremalių situacijų valdymo centro posėdį. Per jį dėl smarkaus snygio nutarta paskelbti ekstremalią situaciją rajone. Per  12 val. Telšių rajone iškrito per 25 cm sniego. Pranešama, kad 60–80 procentų vietinės reikšmės kelių bei šalutinių gatvių, kiemų teritorijų yra neišvažiuojami. Tiesa, padėtis Žemaitijoje pamažu gerėja, tačiau patariama be ypatingo reikalo į keliones nevykti.

Medikai neatvyksta pas pacientus

Dėl siaučiančios pūgos itin didelių sunkumų Žemaitijoje patyrė ir specialiųjų tarnybų darbuotojai. Kaip pranešė LTV laida „Panorama“, medikai teigė nesugebėję nuvykti į kelis iškvietimus pas ligonius – keliai buvę pernelyg užpustyti.

Telšių miesto gyventojai kelioms valandoms dėl avarijos buvo palikti be geriamojo vandens.

Tėvai raginami neleisti vaikų į lauką, Telšiuose trečiadienį mokymo įstaigos anksčiau baigė darbą. Mokiniams nerekomenduojama eiti į pamokas ir ketvirtadienį.

Ištikus nelaimei ar prireikus pagalbos, gyventojai raginami skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu 112, kuris nukreips į reikiamą pagalbos tarnybą – greitosios pagalbos tarnybą, policiją ar gaisrinę. Nepaisant pagalbą teikiančių įstaigų pastangų, policija bei savivaldybė prašo ir Telšių rajono gyventojų pagalbos: nusikasti šaligatvius, privažiavimus į kiemų teritorijas, kelius prie šiukšlių konteinerių, priešgaisrinių hidrantų. Taip pat prašoma į darbą vykti visuomeniniu transportu, nepalikti automobilių gatvėse, saugant sveikatą bei gyvybę.

Dingo elektra

Dėl siaučiančios pūgos šimtams bendrovės VST klientų trečiadienį vakare vis dar sutrikęs elektros energijos tiekimas. Bendrovės duomenimis, daugiausiai sutrikimų užfiksuota Klaipėdos regione, kur be elektros laikinai yra likę 370 klientų. Daugiausia jų – Kretingoje – 143 klientai, Gargžduose – 130.

Šiaulių regione pūgos sukeltus elektros tiekimo sutrikimus jaučia 160 gyventojų. Daugiausiai jų – Mažeikiuose (148 klientai). Kauno regione be elektros yra likę 20 klientų. Elektros energijos tiekimas sutriko, nes sniego neatlaikę lūžtantys medžiai krenta ant elektros oro linijų ir jas nutraukia.

Iki trečiadienio vėlaus vakaro gedimus šalino visos bendrovės operatyvinės brigados. Nukentėjusiems skyriams talkino kolegos iš aplinkinių skyrių, rangovinės organizacijos. Pasak pranešimo, gedimai šalinami operatyviai, tačiau esant tokioms oro sąlygoms sunku arba neįmanoma privažiuoti prie gedimų vietų.

Tuo tarpu RST aptarnaujamoje teritorijoje del pūgos beveik niekas nenukentėjo. Vilniuje, Baltupių rajone ryte be elektros buvo likę maždaug 200 vartotojų, tačiau, kaip BNS sakė RST Dispečerinio centro operatyvinio valdymo grupės vadovas Ervinas Pareigis, avarija įvyko vidutinės įtampos tinkle, kurio kabeliai yra po žeme, ir ji nesusijusi su pūga.

Pūga vėl gali kartotis

Naktį pūga turėtų aprimti, snigs vis mažiau. Tačiau ketvirtadienį po pietų vėl pradės snigti, mažiau nebent rytiniuose ir pietiniuose rajonuose. Po pietų pajūryje vėl sustiprės vėjas, jo gūsiai sieks 15–18 m/s, todėl gyventojai įspėjami apie naują pūgą. Išsamesnę informaciją apie orus galite rasti čia.

Gyvenamųjų namų bendrijų pirmininkams, namų komendantams, privačių namų savininkams rajono valdžia rekomenduoja organizuoti sniego valymą nuo priskirtų teritorijų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Sniegas Pūga

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min