TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Telšių rajono seniūno prašymas nušienauti pakeles supykdė ūkininkus

Važiuojant Telšių rajono žvyruotu keliu Biržuvėnai-Kegai, laukai kruopščiai nupjauti, pakelės užžėlę kone visur.
Donatos Kazlauskienės nuotr. / Važiuojant Telšių rajono žvyruotu keliu Biržuvėnai-Kegai, laukai kruopščiai nupjauti, pakelės užžėlę kone visur.
Šaltinis: Kalvotoji Žemaitija
0
A A

Prieš kurį laiką Luokės seniūnijos Telšių rajone ūkininkus pasiekė seniūno Česlovo Ubarto laiškai. Pasak sodiečių, į juos buvo įsakmiai kreiptasi dėl nenušienautų pakelių. Seniūnijos darbuotoja Regina Antušienė tikina, kad ūkininkams adresuotas laiškas – tik prašymas dirbti bendruomeniškai, Luokės seniūnijos gyventojai paraginti tvarkytis dėl to, kad artėja 760-asis Biržuvėnų jubiliejus.

Peraugusios žolės gadina vaizdą

Kelių priežiūros taisyklėse ir įstatyme skelbiama, kad „už privačių kelių tvarkymą ir priežiūrą atsakingi jų savininkai, už vietinės reikšmės kelių tvarkymą ir priežiūrą — savivaldybės, už valstybinės reikšmės kelių tvarkymą ir priežiūrą – Susisiekimo ministerija“.

Luokės seniūnijos seniūno prašomos nušienauti pakelės nepriklauso privačių kelių savininkams, tad atsakomybė krinta ant pačios seniūnijos pečių.

Pagal kelių priežiūros vadovą, kelių priežiūros lygis skirstomas į aukštą, vidutinį ir žemą, o keliai – į magistralinius, krašto ir rajono. Trijuose lygiuose magistralinių kelių pakelės atitinkamai turi būti šienaujamos mažiausiai 4, 3, 2 kartus, krašto – 3, 3, 2 kartus, rajono – 2, 2, 1 kartą. Nuo kelio briaunų į abi puses nustatoma kelio apsaugos zona. Jos plotis pagal kelio reikšmę yra: po 70 metrų magistralinių kelių, po 50 metrų krašto kelių, po 20 metrų rajoninių kelių, po 10 metrų vietinės reikšmės kelių. 

Redakcijoje apsilankiusi Luokės seniūnijos gyventoja piktinosi, kad  ne tik liepiama nupjauti pakeles, kurios ribojasi su ūkininkės deklaruojama žeme, bet ir  bus tikrinamas jos atliktas darbas.

Susitikus prie moteriai priklausančios žemės nesunkiai galima pastebėti, kad pakelės iš tiesų netvarkingos ir nenupjautos.

„Aš turiu nemažai žemės, ir mano turimi sklypai  daug kur ribojasi su keliu. Nežinau, kiek kilometrų reikėtų suvažinėti, kad visas pakeles nupjaučiau. Be to, su pjaunamąja visko įveikti neįmanoma, reikia pjauti su dalgiu. Nejaugi mes  dviese su vyru turime dabar tvarkyti tai, kas mums nepriklauso? Juk yra seniūnijos darbuotojai, taip pat asmenys, dirbantys  viešuosius darbus. Ką jie veikia? Juk, jeigu nori gauti pinigų, tegul dirba“,– sakė  luokiškė.

Tai buvo prašymas, bet ne įsakymas

Moteris spėliojo, kad laiškus galėjo išsiųsti be seniūno Česlovo Ubarto žinios seniūnijos  darbuotojai, tačiau „Kalvotosios Žemaitijos“ redakcija išsiaiškino, jog pranešimai ūkininkams išsiųsti seniūno paliepimu.

Laiškas – tik prašymas apsikuopti

„Dar prieš išeidamas atostogų seniūnas parašė raštą, o mes tik  išvežiojome laiškus ūkininkams. Tai buvo prašymas, bet ne įsakymas. Dėl lėšų trūkumo seniūnija  nepajėgia visko sutvarkyti. Ūkininkams neliepėme būtinai pjauti pakelių, tik prašėme, o  tikrinsime dėl to, kad žinotume, kur pasiųsti darbininkus nupjauti netvarkytas pakeles“, – teisinosi šiuo metu atostogaujantį seniūną pavaduojanti R.Antušienė. 

Pašnekovė tikino, kad nebuvo liepta būtinai pjauti pakelių, ūkininkams siųsto rašto tekstas atrodo kiek kitaip: „Prašome Jūsų iki 2013-07-20 būtinai  nušienauti visas pakeles, kurios ribojasi su Jūsų deklaruojama žeme. 2013-07-22 atsakingi  darbuotojai važiuos tikrinti atliktus Jūsų darbus — jau nušienautas pakeles“. Moteris, kuri  kreipėsi į redakciją, sakė, jeigu seniūno laiškas būtų buvęs rekomendacinio pobūdžio, daugelis  ūkininkų geranoriškiau būtų pasižiūrėję į viską, o griežtas paliepimas, anot luokiškės, tik sukėlė „atmetimo reakciją“.

Donatos Kazlauskienės nuotr./Uoliausiai aplinką prižiūri ir dirba biržuvėniakiai.
Donatos Kazlauskienės nuotr./Uoliausiai aplinką prižiūri ir dirba biržuvėniškiai.

„Po mūsų siųsto rašto daugelis ir susitvarkė, nematė problemos. Tik vienas kitas skambino į  seniūniją ir piktinosi. Klausė, kuo remiantis liepiame tvarkyti pakeles“,— prisiminė R.Antušienė.

Pastebėta, kad siųstas raštas apskritai negalioja, nes jis buvo be seniūno parašo, tik su seniūnijos antspaudu. „Kaip negalioja? Galioja. Juk nereikia abiejų. Užtenka arba prašo, arba antspaudo“,— tikino R.Antušienė.

Pirmą kartą išgirdę tokią naująją dokumentų tvarkymo taisyklę, korespondentai kreipėsi į Telšių rajono savivaldybės administracijos Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus Dokumentų valdymo poskyrio vedėją Ritą Kiguolienę įsitikinti, ar tik R.Antušienė neklaidina. „Originalas yra tik vienas ir jis turi būti skirtas adresatui.

Parašas yra vienas iš būtinų dokumentų rekvizitų ir šiuo atveju buvo privalomas, nes yra adresatas. Atšviesti dokumentai, vien tik anspauduoti be parašų laikomi kopijomis ir gali likti tik įstaigoje, iš kurios siunčiami dokumentai adresatui“,— paaiškino R.Kiguolienė.

Problema – bendruomeniškumas

Telefonu kalbinta R.Antušienė, kalbėdama apie pjaunamas pakeles, užsiminė, jog Upynos seniūnijoje daugelis ūkininkų nušienavo jas ir nepyko, kad reikia dirbti bendruomeniškai.

Panašiai po siųsto rašto pasielgė ir Luokės krašto ūkininkai. Viešvėnų seniūnas Petras Varnelis sakė, jog ūkininkų pagalbos kol kas neprašo ir nedrįsta prašyti. Visus privalomus darbus seniūnija atlieka pati ir dar gyventojams padeda. Panašiai dirba Žarėnų ir Varnių seniūnijos.

Donatos Kazlauskienės nuotr./Baltininkai svečius pasitinka taip pat užžėlusiomis pakelėmis.
Donatos Kazlauskienės nuotr./Baltininkai svečius pasitinka taip pat užžėlusiomis pakelėmis.
Donatos Kazlauskienės nuotr./Regiono kelius prižiūrintys kelininkai taip pat pamirao savo darbą: greitai turistai per žoles nebematys ženklo į Žąsūgalos kalną.
Donatos Kazlauskienės nuotr./Regiono kelius prižiūrintys kelininkai taip pat pamiršo savo darbą: greitai turistai per žoles nebematys ženklo į Žąsūgalos kalną.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min