Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 27d. 10:00

Telšių rajono senelių globos namų direktorė už girtavimą atsipirko papeikimu

Telšių rajono senelių globos namuose
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr. / Genovaitė Šliogerienė

Žemės dieną šventusi Telšių rajono senelių globos namų administracija kartu su direktore Genovaite Šliogeriene prisišventė. Ne iki „žemės graibymo“, tačiau viena darbuotoja ir įstaigos vadovė jau buvo apgirtusios, kai tarpduryje pasirodė žurnalistai ir sujaukė šventinę nuotaiką. Ketvirtadienį Telšių rajono savivaldybė svarstė per 20 metų dirbančios direktorės elgesį ir sprendė, kokia bausmė būtų teisingiausia.

Gėrė „pagerintą“ arbatą

Apie galimą lėbavimą senoliais ir rizikos asmenimis besirūpinančioje įstaigoje žurnalistai informuoti telefonu. Pravėrus Senelių globos namų duris, koridoriuje žurnalistus pasitiko galimai neblaivi darbuotoja. Be abejonės, moteris pasimetė, o vėliau ir pasišalino. 

Pravėrus poilsio kambario duris, neblaivi direktorė G.Šliogerienė sėdėjo fotelyje, stalas buvo nukrautas vaišėmis, ant stalo stovėjo alkoholio sklidinos taurės, o ant spintelės — ir nugertas degtinės butelis. Žemės dieną ir saulės užtemimą šventė mažiausiai trys ponios.

Kol direktorė vaidino esą viskas tvarkoje ir poilsio kambaryje moteriškės susirinko išgerti tik arbatos, piktai nusiteikusi kita Senelių namų darbuotoja liepė korespondentams nešdintis lauk. Žurnalistai agresyviai nusiteikusiai poniai paaiškino, jog Telšių rajono senelių globos namai — vieša vieta, o pastarosios išlaikomos iš mokesčių mokėtojų pinigų.

Šventės dalyvė, matyt, suvokė ką padariusi, ir greit išrūko, kurią, atvykus policijai ir Telšių rajono savivaldybės sudarytai komisijai, „pakeitė“ blaivi kolegė.

„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Genovaitė Šliogerienė gailėjosi savo poelgio.
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Genovaitė Šliogerienė gailėjosi savo poelgio.

Tikino esanti blaivi

Atvykę žurnalistai nieko nelaukę susisiekė su Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Kęstučiu Gusarovu, kuris nedelsdamas sudarė komisiją ir iškvietė policijos pareigūnus į įvykio vietą. Belaukiant atvykstančiųjų, G.Šliogerienė jautėsi užtikrintai, vis džiaugėsi nespėjusi nė lašelio paragauti, gyrėsi per du dešimtmečius nė karto nenusižengusi, o tokie įtarimai kilo esą pirmąjį kartą.

„Įpūsiu „nuliukus“, galiu drąsiai sėsti prie automobilio vairo ir vairuoti. Nebėra draugų ir sąžinės. Manau, kad tas, kuris jus kvietė ir padarė man „pagerintą arbatą“. Ačiū, Dievui, nespėjau jos išgerti“.

„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Sveikatos ir socialinių reikalų komitete svarstytas Telšių rajono senelių globos namų direktorės elgesys.
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Sveikatos ir socialinių reikalų komitete svarstytas Telšių rajono senelių globos namų direktorės elgesys.

Kol atvyko policininkai ir Savivaldybės sudaryta komisija, Senelių globos namų patalpose kilo didelis sujudimas ir sąmyšis: direktorė G.Šliogerienė nuolat lakstė iš poilsio kambario ir atgal, vadovė kartu su kita darbuotoja kaltino dar vieną kolegę, kuri esą „šika į savo daržą“. Net žurnalistų buvimas neblaivių darbuotojų neišgąsdino.

Netrukus kortas atvertė į vietą prisistačiusi valdininkų delegacija: Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius, Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus Dokumentų valdymo poskyrio vedėja Rita Kiguolienė, viešųjų ryšių atstovė Skaistė Sadonytė, Juridinio, personalo ir dokumentų valdymo skyriaus Personalo ir ūkio poskyrio vedėja Dalia Sapranavičienė.

Blaivumo matuoklis atskleidė tikrąją tiesą – ne juodają ir net ne žaliąją arbatą darbuotojos gėrė.

Taip pat netruko atvykti ir policijos atstovas Telšių AVPK Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio vadas vyr.patrulis Laimonas Sabaliauskas nešinas alkotesteriu. Blaivumo matuoklis atskleidė tikrąją tiesą – ne juodają ir net ne žaliąją arbatą darbuotojos gėrė.

Seneliais ir rizikos grupėje esančiais asmenimis besirūpinančios moterys parodė „tikrą pavyzdį“, kaip reikia švęsti: Senelių globos namų direktorei G.Šliogerienei ir jos sekretorei Daliai Jakumavičienei  nustatytas lengvas girtumas. Direktorė įpūtė 1,13 promilių, o pavaldinė – šiek tiek daugiau – 1,48. D.Jakumavičienei nedaug trūko iki vidutinio girtumo.

Melo kojos trumpos

Atvykęs policijos pareigūnas įrodė, kad socialiai jautrioje įstaigoje iš tiesų girtauta. Tiesa, „dėl šventos ramybės“ ir atsvaros į alkotesterį pūtė dar dvi, greičiausiai puotoje net nedalyvavusios darbuotojos — socialinio darbo organizatorė Ernesta Jokšienė ir užimtumo specialistė Reda Sabaliauskienė. Pastarosioms girtumas nenustatytas.

Istorija tradicinė — girtauta biudžetinėje įstaigoje, nors Darbo kodeksas tokį elgesį numato kaip itin šiurkštų pažeidimą. Iš pradžių moterys žurnalistams tikino gėrusios tik degtinę, vėliau pradėjo pasakoti išlenkusios po brendžio ir kolos kokteilį, dar vėliau prisipažino, kad ir degtinėlės ragavo.

Savo pasiaiškinime Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriui G.Šliogerienė pasakojo apie vykusį renginį Žemės dienai paminėti, o po jo moteris pasivaišino alkoholiu: „Pasibaigus renginiui, poilsio kambaryje pasivaišinau kokteiliu, tačiau nežinojau, kiek ten įpilta alkoholio. Nuo kokteilio išgėrimo ir patikrinimo alkoholio matuokliu galėjo praeiti ne daugiau kaip 15 minučių“.

Žurnalistai užfiksavo ką kita. Tą įrodo alkotesterio parodymai ir padarytos nuotraukos: žurnalistai įstaigoje apsilankė apie 14 val. 30 min., o girtumas nustatytas tik 15 val. 43 min. Vis dėlto direktorė pripažino savo kaltę ir tikino gailintis.

„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Telšių rajono senelių globos namuose
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Telšių rajono senelių globos namuose

Žurnalistai įstaigoje apsilankė apie 14 val. 30 min., o girtumas nustatytas tik 15 val. 43 min. 

Likimą sprendė politikai

Praėjus pusei savaitės, Telšių rajono senelių globos namų direktorės elgesį svarstė Telšių rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narės — gydytojos neurologės Virginija Vitkauskienė bei Irena Skernevičiūtė, politikė Laima Jurytė-Zakarauskienė, Telšių socialinių paslaugų centro direktorės pavaduotoja Daiva Ragauskienė. Dalyvavo administracijos direktorius Saulius Urbonas, Socialinės rūpybos ir paramos skyriaus vedėja Lendra Bukauskienė.

„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Telšių rajono senelių globos namuose
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Telšių rajono senelių globos namuose

Komitete dalyvavo ir įvykio kaltininkė — G.Šliogerienė. Pastaroji tikino sušalusi po organizuoto Žemės dienos renginio lauke, norėjo sušilti. Vadovė aiškino nežinanti, kas pagamino kokteilį. Moteris teisinosi Tarybos narėms nepasijutusi girta, todėl drąsiai jautėsi.

„Aš pati kalta, nieko nekaltinu, mano elgesys nepaaiškinamas. Prašau Jūsų atleidimo, prašau švelniausios bausmės. Pati to netoleruoju, bet kodėl taip pasielgiau, pati nežinau. Aš gailiuosi, mano likimas Jūsų rankose“,— ėmė raudoti direktorė.

Užuot stipriai išbarusios prasižengėlę, politikės ieškojo pasiteisinimų G.Šliogerienei. Komiteto pirmininkė V.Vitkauskienė tikino nieko negirdėjusi blogo apie įstaigos vadovę, sakė suprantanti ir tai, kad žmonės taip nori pailsėti, parelaksuoti. „Sprendimas atleisti žmogų iš darbo — žiaurus. Esu už nuobaudą. Jei aš pasakyčiau atleisti iš darbo, savaitę vietos sau nerasčiau“,— tvirtino medikė.

Arturo Budrio nuotr./Genovaitė Šliogerienė
Arturo Budrio nuotr./Genovaitė Šliogerienė

Politikei-medikei antrino ir abstinentė gydytoja I.Skernevičiūtė. Ji įžvelgė ir kažkieno klastą — esą tai tarsi specialiai viskas suorganizuota siekiant atleisti žmogų iš darbo. Ji informavo, kad, norint patikrinti girtumą, pirma svarbu išskalauti burną, o tik po to pūsti į alkotesterį.

Komitete diskutuota, kad reikėjo imti kraują gydymo įstaigoje, mat tai būtų parodę tikslesnius rezultatus. Vis dėlto ne girtumo kiekis svarbiausias, o faktas, jog biudžetinėje įstaigoje girtauta. L.Jurytė-Zakarauskienė negailėjo karčių žodžių G.Šliogerienei, tačiau ją pozityviai nuteikė 36 asmenų raštas, gautas iš Senelių globos namų.

Jame prašoma pasigailėti direktorės, tad suminkštėjo ir L.Jurytės-Zakarauskienės širdis — politikė pasisakė už papeikimą, tačiau atleidimą iš darbo paliko kitam kartui, jei įstaigos vadovė bus sučiupta dar kartą taip besielgiant. Už griežtą papeikimą, tačiau darbo vietos išsaugojimą pasisakė ir D.Ragauskienė.

Nors medikė Stefa Naujokienė argumentuotai kalbėjo už atleidimą iš darbo, atskleidė, kad net 100 ml išgėrus jau galima įpūsti 0,6 prom., o G.Šliogerienė greičiausiai išlenkė gerokai daugiau, kad tai šiurkštus pažeidimas, vis dėlto direktorės paverkšlenimas ir nuolatinis kartojimas apie meilę darbui, suminkštino politikų širdis.

Komiteto narės į L.Bukauskienės siūlymą atleisti G.Šliogerienę neatsižvelgta. Pasak Socialinės globos ir rūpybos skyriaus vedėjos, jau pirmadienį direktorei pasiūlyta atsistatydinti iš darbo. Deja, ji to nepadarė ir savo bėdą užkrovė ant politikų pečių. S.Urbonas antrino valdininkei ir priminė, jog girtavimas darbo vietoje — pats šiurkščiausias Darbo kodekso pažeidimas.

Komitetui nusprendus G.Šliogerienei skirti papeikimą, tą patį pasiūlyta padaryti ir paskutiniame 2011-2015 m. Savivaldybės tarybos posėdyje. Nors medikė Stefa Naujokienė argumentuotai kalbėjo už atleidimą iš darbo, atskleidė, kad net 100 ml išgėrus jau galima įpūsti 0,6 prom., o G.Šliogerienė greičiausiai išlenkė gerokai daugiau, kad tai šiurkštus pažeidimas, vis dėlto direktorės paverkšlenimas ir nuolatinis kartojimas apie meilę darbui, suminkštino politikų širdis.

„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narės vienbalsiai pritarė skirti griežtą papeikimą G.Šliogerienei, tačiau neišdrįso balsuoti už atleidimą iš darbo.
„Kalvotoji Žemaitija“ nuotr./Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto narės vienbalsiai pritarė skirti griežtą papeikimą G.Šliogerienei, tačiau neišdrįso balsuoti už atleidimą iš darbo.

Iš posėdyje dalyvavusių 23 Tarybos narių, tik 2 pasisakė už atleidimą iš darbo (meras Vytautas Kleiva ir Tarybos narė S.Naujokienė), kiti siūlė apsiriboti papeikimu. 

Geras ženklas valdininkams ir akivaizdus nepagarbos rodymas rinkėjams bei mokesčių mokėtojams — lėbaukite, uliavokite ir linksminkitės dirbdami biudžetinėje įstaigoje. Vis tiek pirmąjį kartą valdžia jus tik švelniai pabars ir iš darbo neatleis. 

Temos: 2 Alkoholis Telšiai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Dovana tik profsąjungų nariams: papildomos apmokamos ir mokymosi atostogos

KT apginklavo teisėsaugą kovai su neteisėtu praturtėjimu

Vardai

15min studijoje – knygą apie kultinės roko grupės nuotykius išleidęs „G&G Sindikato“ narys Kastetas

Aktualu

Vilniaus Fabijoniškių gyventojai pasipiktinę: niokojamas Šeškinės ozo draustinis

Aktualu

„Valstiečiai“ paviešino įrašą, dėl kurio Povilui Urbšiui grasina apkalta

Aktualu

Vilniaus meru sieksiantis tapti V.Uspaskichas pristatė rinkimų programą: žada nemokamą viešąjį transportą

Aktualu

Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime nuteistoji pagimdė negyvą kūdikį

Vardai

Žmogaus elgsenos ekspertas: „N.Westas žinojo, kad Sandra Grafinina teikė eskorto paslaugas“

Siaubas už langinių

Aktualu

Šaudynės Kerčėje: V.Rosliakovas ginklą įsigijo legaliai, prasinešė pro metalo detektorių

Pasaulis kišenėje

Karas viduje: „Ryanair“ paskelbė įgulos melą atskleidžiantį vaizdo įrašą

15min iš Stambulo 24sek

414 cm Šaro manevras, padėjęs „Žalgirio“ pergalės pamatą

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis apie veiksmingas priemones nuo raukšlių

Aktualu

Vytautas Plečkaitis: Kas pakeis Vokietijos kanclerę A.Merkel ir tradicines partijas?

24sek

„Žalgirio“ išvados: puikus žalgiriečių atsakas Šarui ir probleminiai kėliniai

Vardai

Jurgita Jurkutė-Širvaitė ją rengiančios Ramunės Piekautaitės paprašė tik vieno dalyko

Maistas

Žuvies ir daržovių derinys: 12 puikių receptų rudeniui

Aktualu

G.Landsbergis: VTEK daromas spaudimas dėl J.Petrauskienės tyrimo

Aktualu

Buvęs „USA Gymnastics“ vadovas Steve'as Penny apkaltintas įrodymu klastojimu

Vardai

Lietuvos balso scenoje tirolietiškai uždainavusi Viktorija Kajokaitė šokiravo mokytojus

Naujienos

Aktualu

Nesutarimai skaldo Lietuvos totorių bendruomenę: piktinamasi rengiamu kongresu

Verslas

Dovana tik profsąjungų nariams: papildomos apmokamos ir mokymosi atostogos

Aktualu

15min studijoje ketvirtadienį – Viktoras Uspaskichas

KT apginklavo teisėsaugą kovai su neteisėtu praturtėjimu

Aktualu

Vilniaus Fabijoniškių gyventojai pasipiktinę: niokojamas Šeškinės ozo draustinis

24sek

Nelauktas ėjimas: Kauno „Žalgiryje“ – naujokas

Verslas

Žaibiškai pristatęs biudžeto projektą V.Šapoka prašė neskleisti gandų apie pinigus kultūrai

Vardai

15min studijoje – knygą apie kultinės roko grupės nuotykius išleidęs „G&G Sindikato“ narys Kastetas

Siaubas už langinių

Aktualu

Vilniaus meru sieksiantis tapti V.Uspaskichas pristatė rinkimų programą: žada nemokamą viešąjį transportą

Aktualu

Teismas nepriėmė pakeisto prokuratūros kaltinimo R.Pakso ir G.Vainausko byloje

Aktualu

S.Urbanavičius: Registrų centras pasirengęs atverti daugiau duomenų

Vardai

Žmogaus elgsenos ekspertas: „N.Westas žinojo, kad Sandra Grafinina teikė eskorto paslaugas“

Pasaulis kišenėje

Karas viduje: „Ryanair“ paskelbė įgulos melą atskleidžiantį vaizdo įrašą

15min iš Stambulo 24sek

414 cm Šaro manevras, padėjęs „Žalgirio“ pergalės pamatą

Verslas

Rinktis naujos ar senos statybos būstą: į ką svarbiausia atkreipti dėmesį?

Gazas

Testas jūsų akims: kokia tikroji šio automobilio rida?

Aktualu

„Valstiečiai“ paviešino įrašą, dėl kurio Povilui Urbšiui grasina apkalta

Aktualu

Šaudynės Kerčėje: V.Rosliakovas ginklą įsigijo legaliai, prasinešė pro metalo detektorių

Vardai

Mac DeMarco patarimai norintiems gyventi geriau

Gera keliauti kartu

BALTIJOS MAISTO IR GĖRIMŲ PARODA „BAF“ 2018

Įkvėpk daugiau gyvenimo

Nacionalinis sveikatos egzaminas 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min