Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 05 13

„Teltonika“ netrukus tikisi pradėti plaučių ventiliavimo aparatų gamybą

Inovatyvius technologijų sprendimus kurianti Vilniaus bendrovė „Teltonika“ gegužės pabaigoje tikisi pradėti masinę dirbtinio plaučių ventiliavimo aparatų gamybą. Unikalius, vienintelius tokius pasaulyje aparatus įmonė ketina eksportuoti.
Plaučių ventiliavimo aparatas
Plaučių ventiliavimo aparatas / 123RF.com nuotr.

Įmonės įkūrėjas ir vienas iš dviejų akcininkų Arvydas Paukštys sako, kad produktas jau yra sukurtas, šiuo metu laukiama jo sertifikavimo.

„Reikia padaryti medicininius tyrimus ir sertifikuoti gaminį. Gaminti galime kad ir šį mėnesį, jei bus sertifikuota. Viskas dabar biurokratiniuose procesuose, priklauso nuo to, kaip greitai gausime patvirtinimus, kad viskas gerai“, – BNS sakė A.Paukštys.

Pasak jo, įmonė daugiausia aparatų gamins užsienio rinkoms – jais domisi klientai iš Lotynų Amerikos, Afrikos, Rytų Europos.

„Pagrindinis tikslas yra eksportuoti, nes kai supratome, kad patys negalime įsivežti, tai kaip kitos šalys, iš kur jos gaus, jeigu visur dabar uždaryta, o kiekviena šalis savim rūpinasi“, – sakė A.Paukštys.

„Mes turim pasiteiravimų iš kitų valstybių, kur tikrai dar tų aparatų daug reikia. (...) Mūsų tikslas padaryti aparatą, kuris būtų pigiausias ir geriausias, kad galėtų visos šalys, ir Afrikoje, Lotynų Amerikoje, Indijoje įsigyti“, – pridūrė jis.

„Teltonikos“ akcininko teigimu, įmonė per mėnesį galėtų pagaminti iki milijono tokių aparatų, tačiau gamybos apimtys priklausys nuo poreikio.

„Mūsų gamybinė bazė iki milijono gaminių, jei vien tik tuos aparatus gamintume. Galėtume gal ir per mėnesį pagaminti milijoną, bet nežinau, ar tiek reikėtų“, – sakė A. Paukštys.

Jo teigimu, aparato sukūrimas įprastai užtruktų apie metus, „Teltonika“ jį pagamino per mėnesį.

„Aparatas unikalus, vienintelis toks pasaulyje. Daktaras gali turėti nuotolinį prijungimą prie to aparato ir stebėti visus parametrus, netgi konsultuoti arba padėti seselėms, ypač tose šalyse, kur trūksta gydytojų arba negali atvažiuoti į ambulatoriją, tai profesionalus gydytojas galėtų padėti per nuotolį. čia labai svarbi funkcija, unikali“, – teigė A. Paukštys.

Pasak jo, pirmųjų gaminių kaina sieks apie 6 tūkst. eurų, vėliau jų kaina turėtų mažėti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius