Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teritorijų planavimas – jau internete

Žmogus naudojasi kompiuteriu
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Žmogus naudojasi kompiuteriu
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos siekia gerinti verslo sąlygas ir užtikrinti skaidrumą viešųjų paslaugų teikimo srityje. O efektyviausias būdas tai padaryti – visus dokumentus padaryti prieinamus kiekvienam. Kas geriau prižiūrės, ar laikomasi aplinkosaugos reikalavimų, o kuriama aplinka – darni, nei netoliese planuojamų statybų vietos įsikūrę gyventojai? Dėl šios priežasties šiuo metu kuriamos dvi informacinės sistemas. Vienoje jų bus galima stebėti statybų vykdymą, o kitoje – registruoti teritorijų planavimo dokumentus. Apie informacines sistemas plačiau papasakoti sutiko inspekcijos atstovė, Strategijos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė, Simona Tiškuvienė.

Pirmojo projekto trumpinys – TPDRIS. Pasak S.Tiškuvienės, tai informacinė sistema, suteikianti viešąsias paslaugas, susijusias su teritorijų planavimo dokumentų rengimo procesu. Dar vienas sistemos tikslas – sudaryti galimybę vykdyti centralizuotą teritorijų planavimo proceso valstybinę priežiūrą.

Ši sistema leis gauti duomenis apie visus planuojamoje teritorijoje galiojančius ir rengiamus teritorijų planavimo dokumentus. Pagal naujos redakcijos Teritorijų planavimo įstatymą, šie dokumentai gali būti kompleksinio (bendrieji ir detalieji planai) ir specialiojo teritorijų planavimo. Juose grafiškai ir raštu pateikiami teritorijų naudojimo, tvarkymo, aplinkos apsaugos priemonių, teritorijų vystymo reikmių ir sąlygų sprendiniai. Čia galima rasti strateginių pasekmių aplinkai vertinimus, kurių tikslas yra saugoti gamtą nuo jai pakenkti galinčių veiklų, išvengti taršos. TPDRIS taip pat leidžia elektroninėje erdvėje matyti pateiktų prašymų ir išduodamų dokumentų nagrinėjimo eigą.

Kito projekto pavadinimas skamba panašiai – TPDR.  S.Tiškuvienė nurodo, kad šios informacinės sistemos tikslas yra sukurti teritorijų planavimo dokumentų registravimo elektronines paslaugas.

Kol kas abi sistemos veikia tik dalinai. Jos turėtų įsibėgėti pasibaigus projektams: TPDRIS – 2014-ųjų lapkritį, o TPDR – 2014-ųjų kovą.

Kol kas abi sistemos veikia tik dalinai. Jos turėtų įsibėgėti pasibaigus projektams: TPDRIS – 2014-ųjų lapkritį, o TPDR – 2014-ųjų kovą.

S.Tiškuvienė teigia, kad pabaigus įgyvendinti TPDRIS ir TPDR, bus sudaryta galimybė teritorijų planavimo procesą organizuoti elektroninėje erdvėje sudarant galimybę visuomenei aktyviai dalyvauti šitame procese, tuo pačiu mažinant galimybes atsirasti korupcijai ar tyčiniam delsimui priimti sprendimus. Informacinės sistemos leis visuomenei dalyvauti teritorijų planavime, o jos rolė bus labai svarbi, mat gyventojai padės prižiūrėti, kad nebūtų pažeidžiami teritorijų planavimo procesai ir akylai seks, ar laikomasi gamtosaugos reikalavimų.

Teritorijų planavimo dokumentų registracija ir stebėjimas internete – naujovė, tačiau jau veikia Lietuvos Respublikos statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinė sistema „Infostatyba“. Ji suteikia galimybę stebėti statybų eigą nuo statybą leidžiančio dokumento išdavimo iki statybos užbaigimo procedūrų atlikimo.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min