Dabar populiaru
Publikuota: 2014 liepos 17d. 09:20

Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema padės valdyti miestų plėtrą

Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema
Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema

Užsibrėžusi tikslą sukurti teritorijų planavimo stebėsenos informacinę sistemą (TPSIS) Aplinkos ministerija žingsnis po žingsnio juda jo link. Sistemos, leisiančios greičiau ir kokybiškiau valdyti valstybės teritorijų planavimo procesus, sertifikavimas ir projektavimas jau baigti, TPSIS startas planuojamas 2015 metų vasarį.

Siekiant užtikrinti Lietuvos Respublikos teritorijos planavimo stebėsenos vykdymą 2011 m. pradėta kurti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo stebėsenos sistema (TPSIS). 2011 m. parengti ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2011 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. D1-1056 patvirtinti Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo stebėsenos informacinės sistemos nuostatai.

Šiuo metu yra pabaigti TPSIS sertifikavimo ir projektavimo etapai, vėliau teks imtis konstravimo darbų, juos numatyta atlikti iki rugsėjo pabaigos. O iki lapkričio numatoma atlikti instruktavimo, testavimo, diegimo ir eksploatavimo darbus. 2015 metų vasarį sistema jau turėtų būti parengta.

Savivaldybėms, valstybės institucijoms ir politikams

Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento Urbanistikos ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Gintarė Dubickaitė teigė, kad TPSIS padės spręsti ne tik teritorijų planavimo, bet ir aplinkosauginius bei socialinius klausimus: „TPSIS bus svarbi siekiant gauti objektyvius kriterijus nustatant teritorijų raidos tendencijas, perspektyvas, apsisprendžiant dėl galimų raidos alternatyvų. Teritorinių duomenų turėjimas svarbus ir siekiant tvarios šalies ir atskirų jos teritorijos dalių raidos tikslų bei sprendžiant kylančius konfliktus tarp socialinių, ekonominių ir aplinkosauginių iššūkių.“

TPSIS bus svarbi siekiant gauti objektyvius kriterijus nustatant teritorijų raidos tendencijas, perspektyvas, apsisprendžiant dėl galimų raidos alternatyvų.

Anot G.Dubickaitės, TPSIS naudingas ir architektams, planuotojams ir kitiems profesionaliai dirbantiems teritorijų planavimo srityje – TPSIS pateikiami teritoriniu pjūviu objektyvūs duomenys nepaprastai svarbūs siekiant rasti ir pasiūlyti optimalius subalansuotus teritorinio, investicijų, viešųjų finansų optimalaus naudojimo sprendimus. Objektyvūs teritorinį pjūvį turintys duomenys leis objektyviau vertinti rengiamų teritorijų planavimo dokumentų sprendinius, suvokti juos platesniame kontekste.

Pabrėžiama TPSIS nauda ir gyventojams bei visuomenės atstovams – TPSIS duomenys sudarys galimybę gauti objektyvią informaciją apie problemines teritorijas, planavimo procesus, galiojančius teritorijų planavimo dokumentų sprendinius.

Galimybė kontroliuoti

Aplinkos ministerija įsitikinusi, kad naujoji TPSIS sistema padės kontroliuoti ir vertinti šalyje vykstančius teritorijų planavimo procesus. Informacinė sistema leis stebėti, kaip vyksta darbai, lyginti vienus su kitais, matyti, kokie yra rezultatai, problemos, teikti pasiūlymus ir išvadas.

Minėta sistema taip pat sumažins atotrūkį tarp realaus ir popierinio planavimo, suteiks galimybę stebėti teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimą. TPSIS padės užkirsti kelią chaotiškai miesto plėtrai, teritorijų planavimo sprendiniai bus matomi sistemoje ir tai padės į juos reaguoti greičiau.

Aplinkos ministerija primena, koks svarbus yra darnus miestų vystymasis. Neracionali miestų plėtra gali padaryti rimtą žalą gamtai. Būtina užtikrinti gamtos telkinių, kultūros paveldo ir kitų visuomenei svarbių objektų saugumą, taip pat urbanistinę kokybę ir galimybę vystytis biologinei įvairovei.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
 
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min