Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema startuos dar šiemet

Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema
Teritorijų planavimo stebėsenos informacinė sistema
Šaltinis: 15min
0
A A

Vienas Aplinkos ministerijos tikslių – greičiau ir kokybiškiau valdyti valstybės teritorijų planavimo procesus. Būtent tam buvo nuspręsta kurti Lietuvos Respublikos teritorijos planavimo stebėsenos informacinę sistemą (TPSIS), kuri leis lengviau spręsti teritorijų planavimo, aplinkosaugos ir net socialinius klausimus.

Tikslas – veiksmingesnė stebėsena

Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo stebėsena pagal Lietuvos Respublikos teritorijų planavimo įstatymo 7 straipsnio nuostatas šiuo metu vykdoma necentralizuotai. Tačiau informacija, būtina Lietuvos teritorijų planavimo dokumentų sprendinių įgyvendinimo sisteminima kokybiniam ir kiekybiniam aplinkos pokyčių stebėjimui ir vertinimui, turi būti unifikuotai renkama ir tvarkoma.

Aplinkos ministerija, įgyvendindama Teritorijų planavimo įstatymo nuostatas ir atsižvelgdama į šią situaciją, šiais metais baigia kurti Teritorijos planavimo stebėsenos informacinę sistemą (TPSIS), kurios valdytoja ir bus Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija, o prie tvarkymo prisidės ne tik ministerija, bet ir savivaldybių administracijos.

Užkirs kelią choatiškai plėtrai

TPSIS nauda – labai akivaizdi. Minėta sistema suteiks galimybę bendrųjų planų organizatoriams centralizuotai pagal bendrą formą teikti bendrųjų planų įgyvendinimo rezultatus: naudojant skirtingų teritorinių lygmenų fizinius, socialinius, ekonominius ar aplinkosauginius stebėsenos rodiklius. Atsiras galimybė nuolat vykdyti bendrųjų planų sprendinių įgyvendinimo sisteminį kokybinių ir kiekybinių aplinkos pokyčių stebėjimą ir vertinimą.

TPSIS padės užkirsti kelią chaotiškai plėtrai, nes visi teritorijų planavimo sprendiniai bus matomi sistemoje, taip pat padės reguliuoti darbų spartą.

Bendrųjų planų organizatoriai, naudodamiesi TPSIS, galės nuolat vykdyti bendrojo plano ar jo dalies sprendinių įgyvendinimo stebėseną, automatizuotai pagal bendąr formą kurti ir viešinti stebėsenos ataskaitas.

Informacinė sistema suteiks galimybę lyginti vienus su kitais, matyti, kokie yra rezultatai, problemos, teikti pasiūlymus ir išvadas. TPSIS padės užkirsti kelią chaotiškai plėtrai, nes visi teritorijų planavimo sprendiniai bus matomi sistemoje, taip pat padės reguliuoti darbų spartą.

Naudinga visiems

TPSIS leis centralizuotai, per vieną interneto portalą, visuomenei, politikams ir specialistams susipažinti su bendrųjų planų sprendinių įgyvendinimo stebėsenos rezultatais ir tendencijomis (priemonių įgyvendinimo planų rezultatai, stebėsenos rodikliai, stebėsenos ataskaitos).

Minėta informacinė sistema aktuali visuomenei, nes teritorinių duomenų turėjimas naudingas ir atskirų teritorijų dalių raidai bei kylančių socialinių, ekonominių ir aplinkosauginių iššūkių sprendimui. Turima informacija leis pažvelgti į teritorijų planavimo dokumentų sprendinius jau platesniame kontekste, lengviau palyginti, įžvelgti plėtros tendencijas, perspektyvas, apsisprendžiant dėl galimų teritorijų vystymo alternatyvų.

Aišku, tai labai svarbu ir dirbantiems teritorijų planavimo srityje – objektyvūs duomenys itin svarbūs siekiant subalansuotų teritorijų, investicijų, viešųjų finansų optimalaus panaudojimo sprendimų.

Aplinkos ministerija primena, koks svarbus yra darnus teritorijų vystymasis. Chaotiška miestų plėtra gali padaryti rimtą žalą gamtai. Būtina užtikrinti gamtos telkinių, kultūros paveldo ir kitų visuomenei svarbių objektų saugumą. Taip pat užtirkinti žmonių gyvenimo ir urbanistinę kokybę bei galimybę vystytis biologinei įvairovei.

Parengta bendradarbiaujant su LR Aplinkos ministerija

AM-logo-bendras
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min