Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 10d. 08:57 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 10d. 11:36

Teršalai Klaipėdos uoste ir jūroje: ieškoma teršėjo, maudytis nerekomenduojama

Klaipėdos uoste tęsiami teršalų surinkimo darbai. Sekmadienio rytą uoste pasklidusių teršalų kilmė kol kas neaiški. Kol nebus gauti vandens tyrimo rezultatai poilsiautojams vis dar nerekomenduojama maudytis uostamiesčio paplūdimiuose.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pranešime informavo, kad pačioje Klaipėdos jūrų uosto akvatorijoje teršalų nėra. Tačiau pirmadienį sutelktomis pajėgomis toliau tęsiami teršalų likvidavimo darbai Klaipėdos uosto Žiemos įlankoje.

„Čia papildomai statomos absorbcinės bonų užtvaros, toliau tęsiami teršalų rinkimo darbai“, – nurodoma pranešime.

Sekmadienį tveriant bonines užtvaras daugiausiai darbuotasi prie molo, mat pasisukus vėjui teršalai buvo sunešti būtent į šią vietą. Dėmę pavyko aptverti ir teršalus surinkti. Iš oro teršalų dėmių ieškojo ir sraigtasparnis. Daugiau jų nepastebėta

Naftos produktų dėmė uosto akvatorijoje buvo pastebėta sekmadienį apie 6 val. ryto. Uosto direkcijos dispečeriai apie įvykį informavo atsakingas institucijas, nedelsiant buvo išsiųstas Uosto direkcijos kateris „Zunda", kuris skirtas teršalams rinkti.

Ties Žiemos įlanka buvo pastatyta 350 m bonų užtvarų. Papildomai buvo pasitelktas Uosto direkcijos narų ir naftos surinkimo laivas „Naras“.

Sekmadienio popietę buvo skelbiama, kad teršalai pasiekė paplūdimius, buvo uždrausta maudytis. Pavakare pranešta, kad situacija lokalizuota.

Indrės Jurčenkaitės / 15min nuotr./Teršalų surinkimo darbai
Indrės Jurčenkaitės / 15min nuotr./Teršalų surinkimo darbai

Kaip 15min sakė „Klaipėdos paplūdimių" vadovo pavaduotojas Aleksandras Siakki, maudytis uostamiesčio paplūdimiuose pirmadienį vis dar nerekomenduojama kol nebus gauti vandens tyrimo rezultatai. Mėginiai jau paimti, kiek užtruks tyrimas, nežinia.

„Iškelta raudona vėliava, mes maudytis nerekomenduojama. Yra, kurie maudosi“, – sakė A. Siakki. Besimaudantiems jūroje rekomenduojama po maudynių palįsti po dušu.

Teršėjas dar nežinomas

Uosto direkcijos vadovas Algis Latakas pirmadienio rytą surengtoje spaudos konferencijoje teigė, jog pagrindinis uždavinys yra išsiaiškinti taršos šaltinį ir teršalų kilmę. Kol kas į šį klausimą atsakyti negalima.

A.Latakas teigia, jog būtų nesąžininga teigti ir spėlioti kokia teršalų kilmė. Dedamos pastangos greičiau nustatyti, kokia tai medžiaga.

„Bendradarbiaujame su Aplinkos apsaugos agentūra, kaltininko ar vietos, iš kur galėjo pasirodyti teršalai, ieško ir mūsų žmonės, važiuoja po uostą, žiūrinėja visas galimas vietas, žiūrinėja akvatoriją. Tai dabar mums šiandien svarbiausia, nes teršalų buvimo vieta užtverta, dirba laivai, teršalai renkami“, – sakė A.Latakas.

Pirmadienį sutelktomis pajėgomis toliau tęsiami teršalų likvidavimo darbai Klaipėdos uosto Žiemos įlankoje.

Sekmadienį nuo popietės dirbę įvairių tarnybų specialistai rinko teršalus, patekusius į jūrą. Jų daugiausiai surinkta ties Melnragės molu. Boninės užtvaros vakare buvo nuimtos ir kateriais pargabentos į uostą, iškrautos ir bus utilizuotos.

Pirmadienio rytą, kaip sakė A.Latakas, laivai žvalgėsi po uosto akvatoriją, buvo išplaukę ir pro uosto vartus į jūrą, teršalų dėmės nebuvo pastebėtos. Informacijos apie galinčius pasirodyti teršalus prašyta ir kitų plaukiančių laivų.

Šiuo metu kartu surinkta apie šimtas kubinių metrų vandens ir teršalų. Kiek iš tiesų yra teršalų, paaiškės vėliau, nes surenkant patenka ir gausus kiekis vandens.

Svarbiausia ne galvoti kam kokią baudą išrašyt, bet susitvarkyt su situacija, surinkti, išsiaiškinti, surasti šaltinius.

Tiria laboratorijoje

Pasak A.Latako, specialistai iš Kauno paėmė mėginius, jie išvežti į laboratoriją.

„Bandome savo jėgom išsiaiškinti, kas tai per produktas ar medžiaga. Ji nepanaši į tas medžiagas, kurias galėtume matyti kasdieninėje veikloje, sunku pasakyti tiksliai“, – sakė A.Latakas.

Uosto direkcijos vadovo teigimu, teršalai pagal pirminę informaciją buvo sunešti iš akvatorijos į žiemos įlanką, esančią visai šalia „Klasco“ teritorijos.

„Tai nėra teršalai, sugeneruoti žiemos įlankoje. Žinoma, reikia patikrinti ir išsiaiškinti galutinai“, – kalbėjo A.Latakas.

Jei paaiškėtų, kad teršalus paskleidė jau išplaukęs laivas, tektų imtis teisinių priemonių. Tuo tektų rūpintis aplinkosaugos atstovams. Laivai esą atsakomybės neišvengtų.

„Svarbiausia ne galvoti kam kokią baudą išrašyt, bet susitvarkyt su situacija, surinkti, išsiaiškinti, surasti šaltinius. Tada kalbėtume apie kitus dalykus“, – sakė vadovas.

Teigiama, jog šie teršalai negalėjo pasklisti iš laivo, kuris neseniai uoste trenkėsi į krantinę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min