Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 2d. 06:08

Tėvams nepatinka moduliniai priestatai darželiuose: bus daugiau vietų, bet mažiau kokybės

Darželis „Strazdelis“
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darželis „Strazdelis“

Vilniaus savivaldybė jau kurį laiką giriasi, kad sostinės vaikų darželiuose vietų jau netrūksta – dabar laikas gerinti ugdymo kokybę, leisti tėvams rinktis įstaigas arčiau namų. Kaip tik tam planuojami moduliniai priestatai, kurių pastatyti šiemet numatoma 6, o tai leis papildomai priimti iki 630 vaikų. Tačiau vietas jau turinčių vaikų tėvai permainų nenori, jų manymu, pablogės ugdymo kokybė.

Karoliniškėse, I.Šimulionio g., esantis „Strazdelio“ darželis yra vienas iš tų, šalia kurių turi išdygti modulinis priestatas. Šią įstaigą lankančių vaikų tėvai tvirtina, kad apie projektą sužinojo tik pernai spalį, kai planas jau buvo patvirtintas, vyko konkursai.

Projektiniuose pasiūlymuose teigiama, kad tai bus 2 aukštų, 870 kv.m priestatas, kuris projektuojamas blokuojant prie esamo vaikų darželio pastato šiaurės rytinės dalies bloko.

Surašė skundą

Ši naujiena bent jau daliai tėvų bendruomenės nepatiko. 118 vaikų tėvai pasirašė skundą Vilniaus miesto savivaldybei – merui Remigijui Šimašiui ir Švietimo, kultūros ir sporto departamentui, taip pat „Vilniaus vystymo kompanijai“ bei projektą parengusiai bendrovei „Tiksli forma“.

„Mes, lopšelį-darželį „Strazdelis“ (I.Šimulionio g. 14, Vilnius) lankančių vaikų tėvai, skundžiame Vilniaus miesto savivaldybės sprendimą dėl darželio rekonstravimo prijungti 6 grupių modulinį korpusą. Reikalaujame sustabdyti su tuo susijusius bei statybos darbus, kol nebus raštu atsakyta į visus mums rūpimus klausimus ir numatyti jų sprendimo būdai bei finansavimas“, – rašoma skunde.

Tėvų teigimu, klausimų daug. Tarkim, ar tikrai yra būtinybė įrengti dar 6 grupes, nes vaikų, norinčių lankyti šią įstaigą, skaičius, jų teigimu, nedidėja. „Savivaldybė nėra atlikusi vietų skaičiaus Vilniaus darželiuose poreikio analizės artimiausiais metais, todėl nėra aiškios modulio prijungimo būtinybės priežasties. Nuo 2019 m paruošiamosios darželio grupės bus perkeliamos į mokyklas. Todėl „Strazdelio“ darželyje atsilaisvins net trys grupės“, – rašo tėvai.

Neįtikina jų ir argumentas, kad Karoliniškėse reikia daugiau vietų darželiuose, nes čia savo vaikus veža pilaitiškiai. Esą savivaldybė žada naujų darželių ir pačioje Pilaitėje, be to, yra ir kitų darželių kaimyniniuose rajonuose, kur tie vaikai galėtų tilpti, o ten sąlygos priestatams geresnės.

„Priestatui pastatyti bus nugriautos net 4 iš 12 darželio teritorijoje esančių ir dabar naudojamų pavėsinių, o kartu ir žaidimo aikštelių. Darželio teritorijoje planuojama nukirsti net 16 medžių, kurių atsodinimas nėra numatytas. Paviešintame projekte yra nurodoma, kad bus naujai įrengtos tik šešios aikštelės ir nė vienoje jų nenumatytas pavėsinių įrengimas“, – dar vienas tėvų priekaištas.

Nuo 2019 m paruošiamosios darželio grupės bus perkeliamos į mokyklas. Todėl „Strazdelio“ darželyje atsilaisvins net trys grupės, – rašo tėvai.

Taip pat jie pastebi, kad sumažės sporto salė, dalyje senųjų patalpų sumažės natūralios šviesos. Nepakanka jiems informacijos ir dėl to, ar naujai įrengto korpuso nuotekų sistema bus pajungta į esamą seną kanalizacijos įvadą, o jeigu taip, tai ar kvalifikuotų specialistų buvo įvertinta esamo kanalizacijos įvado būklė. Anot tėvų, vien pernai ne vieną kartą būta vamzdyno avarijų, dėl kurių darželis likdavo be vandens. O ir darželio virtuvė nepritaikyta aptarnauti daugiau vaikų, nei jų lanko dabar, nors šis skaičius išaugs apie 100.

Blogės kokybė

„Neatsižvelgus į šį skundą ir nesustabdžius savivaldybės planuojamų naujo modulinio priestato statybų darbų Vilniaus lopšelyje-darželyje „Strazdelis“, kol nebus atsakyta į aukščiau pateiktus klausimus ir įvykdyti reikalingi techniniai ir projektiniai reikalavimai, ketiname skųsti šį savivaldybės sprendimą LR teisės aktų nustatyta tvarka Vilniaus Apygardos administraciniam teismui“, – skunde tvirtina tėvai.

Į lopšelį-darželį „Strazdelis“ du vaikus leidžiantis Ingrida sako visiškai palaikanti skundą surašiusius tėvus, nes klausimų – daugybė. „Rūpinamės savo vaikais, tais, kurie jau lanko šį darželį. Mes nenorime pasakyti, kad nenorime, jog būtų priimta daugiau vaikų. Bet norime, kad jau lankantiems vaikams darželyje nebūtų pablogintos sąlygos. O jos iš tikrųjų pablogės. Ir sporto salė sumažėja. O dabar yra pasamdytas treneris, vaikas grįžta labai patenkintas, kiekvieną dieną rodo vis naujus išmoktus pratimus“, – kalbėjo mama.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Darželis „Strazdelis“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Darželis „Strazdelis“

Ji taip pat teigė, kad priimant sprendimą dėl modulinių priestatų su darželio bendruomene nebuvo tariamasi – įstaigos vadovė tik spalį tėvams susirinkime pranešė, kad toks projektas yra. Mama sako nesuprantanti ir to, kodėl būtent prie šito darželio priestatas suplanuotas. „Tarkim, Lazdynuose yra darželis „Spygliukas“, kurio teritorija tris kartus didesnė, bet priestato ten niekas nestato“, – pastebėjo moteris, teigdama, kad ir neišgirdo konkretaus paaiškinimo, kodėl pasirinktas „Strazdelio“ darželis plėtrai.

„Tai savanaudiška“

Tačiau ne visi tėvai, norintys leisti savo atžalas būtent į šį darželį, mąsto taip. Lukas Rudzinskas, kurio vaikui vasarą sueis dveji, irgi norėtų patekti į „Strazdelį“. Kaip pats sako, šį darželį pasirinko, nes jis yra prie pat namų – vos už 300–400 metrų. Vis dėlto garantuotos vietos kol kas šeima neturi.

Galiu tiems žmonėms tik vieną dalyką pasakyti – jūs pabūkit mano vietoje, – sakė L.Rudzinskas.

„Užsiregistravome, pasirinkome „Strazdelį“, nes mums arčiausia – keli šimtai metrų, pėsčiomis galima nueiti. Dabar mūsų vaikui pusantrų metų, vasarą kaip tik bus dveji. Galvojome, kad eilėje turime neblogą poziciją, o dar gavome žinią, kad ruošiasi statyti priestatą, tai papildomai iki šimto vietų atsiras. Tai iš viso apsidžiaugėm. O dabar sužinojom, kad pasipriešinimas atsirado“, – kalbėjo L.Rudzinskas.

Jo manymu, tėvai, kurių vaikai šį darželį jau lanko, elgiasi savanaudiškai, o jų argumentai tų, kurie vietų darželyje vis dar neturi, neįtikina. „Galiu tiems žmonėms tik vieną dalyką pasakyti – jūs pabūkit mano vietoje, kai nežinia, ar gausite vietą darželyje, ar ne. Jeigu sukurtų papildomą 100 vietų, iš karto padidėtų galimybė patekti“, – kalbėjo vyras.

L.Rudzinskas įsitikinęs, kad idėja statyti modulinius priestatus yra net labai gera, kai vietų vaikams darželiuose vis dar trūksta.

Šeši priestatai

Pernai gruodžio pradžioje Vilniaus savivaldybė pranešė, kad pasirašė sutartis su modulinių darželių statytojais – 2018 metais sostinėje ketinama pastatyti 6 darželių priestatus prie jau veikiančių darželių, kuriuos lankys iki 630 vaikų. Be „Strazdelio“, priestatus gaus ir „Gabijėlė“ (Gabijos g. 1), „Vandenis“ (P.Žadeikos g. 14A), „Atžalėlės“ (Antakalnio g. 74), „Gintarėlis“ (Didlaukio g. 35) ir „Medynėlis“ (A.P.Kavoliuko g. 5).

Luko Balandžio / 15min nuotr./Darželis „Strazdelis“
Luko Balandžio / 15min nuotr./Darželis „Strazdelis“

„Vilniaus savivaldybė, siekdama užtikrinti vilniečių bendrąjį viešą interesą – visų sostinės vaikų patekimą į lopšelius-darželius – kompleksiškai sprendžia vietų Vilniaus darželiuose trūkumą, norėdama užtikrinti, kad vaikai galėtų lankyti ugdymo įstaigas kuo arčiau namų. Vilniaus savivaldybėje šiemet bus pastatyti 6 darželių priestatai prie jau veikiančių darželių, kuriuos bendrai lankys iki 630 mažųjų vilniečių“, – 15min sakė laikinoji Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Alina Kovalevskaja.

Jos teigimu, naujų modulinių darželių priestatų plėtra buvo numatyta pagal tokius pagrindinius kriterijus: didžiausios laukiančiųjų vaikų eilės rajone, optimaliausia statybos vieta pagal esamus sklypo užstatymo rodiklius, optimaliausia priestato vieta sklype.

Viešojo pirkimo konkursai jau įvyko, yra laimėtojai, su kuriais pasirašytos sutartys. Projektiniai pasiūlymai rengiami, kai kurie projektai jau buvo pristatyti viešai, kai kurių viešinimo procedūroms dar ruošiamasi, aptarimuose bus kviečiami dalyvauti tėvai, bendruomenė, gyventojai bei kiti suinteresuoti asmenys ir bus atsakyta į visus klausimus, užtikrino A.Kovalevskaja.

Rajonų eilėje – 3461 vaikas

Iki 2019 metų pabaigos Vilniaus miesto savivaldybė planuoja pastatyti 4 visiškai naujus savivaldybės darželius – Verkiuose (Balsiai), Pašilaičiuose ir du Pilaitėje, kuriuos bendrai galės lankyti dar apie 880 mažųjų vilniečių.

Karoliniškių ir Pilaitės seniūnijose eilėje gauti darželį iš viso laukia 3461 vaikas.

„Švietimo, kultūros ir sporto departamentas nuolat atlieka ikimokyklinio ugdymo vietų skaičiaus poreikio analizę. Šiuo metu į Vilniaus lopšelį-darželį „Strazdelis“ eilėje yra 307 vaikai. Karoliniškių ir Pilaitės seniūnijose eilėje gauti darželį iš viso laukia 3461 vaikas. Modulinis priestatas tikrai nestatomas tik vieneriems metams, o Karoliniškių seniūnijoje vietų darželiuose poreikis išlieka didelis. Remiantis prognozėmis, artimiausius 15 metų Vilniaus mieste išliks pakankamai stabiliai augantis gimstamumas, tad ateityje nuolatos bus reikalingos ikimokyklinio ugdymo paslaugos mieste“, – tvirtino A.Kovalevskaja.

Ji taip pat pažadėjo, kad prieš pradedant statybos darbus bus nurodytos priemonės ir sprendimai, kaip apsaugoti vaikus. „Rengiamame techniniame darbo projekte, taip pat patikslintuose projektiniuose pasiūlymuose numatoma perkelti tris esamus vaikų žaidimų įrenginius, trukdančius priestato statybai, įrengti 19 naujų vaikų lauko žaidimų įrenginių, tris naujas pavėsines esamoms grupėms, keturis antivandalinius suoliukus ir dvi antivandalines šiukšliadėžes. Užtikriname, kad visos įrengtos vaikų aikštelės yra netgi didesnės nei reikalaujami norminiai dydžiai. Dėl šios priežasties lopšelis-darželis „Strazdelis“ ir šio darželio vaikų tėvai neturės rūpintis naujų lauko žaidimų aikštelių įrengimu“, – teigė direktorė.

A.Kovalevskaja tikino, kad inžinerinių tinklų techninė būklė bus įvertinta ir atlikti remonto darbai, jeigu to prireiks. Taip pat žadama remontuoti virtuvę, kas jos teigimu, daroma ir taip kasmet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Mokytojų atlyginimai auga labiausiai viešajame sektoriuje“

24sek

Lietuvos milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes aplenkė žavi dviratininkė

Verslas

LRT Tyrimas. Painioje „ofšorų“ istorijoje – į politiką žengiančio advokato ir „Gazprom“ atstovo vardai

Vardai

Simonai Milinytei suėjo 23-eji: „Gimtadienį ir Kalėdas su šeima švęsiu tik sausį“

Aktualu

Šaudynės Strasbūro Kalėdų mugėje: kas žinoma

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Henrikas Savickis

24sek

Emocijų nesuvaldęs ir techninę gavęs J.Valančiūnas šaukė ant varžovo

Aktualu

„Tvarkiečiai“ studijavusius už valstybės lėšas bandys priversti atidirbti Lietuvoje

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Pasaulis kišenėje

Kas nutinka, jeigu skrydžio metu miršta keleivis?

Gyvenimas

Kaip sulieknėti nesilaikant drastiškos dietos: dietologės E.Gavelienės patarimai

Verslas

Čiužinių karalius Arvydas Padvaiskas valstybinę instituciją kaltina reketu

Gazas

Įdomioji istorija: kaip anksčiau buvo gaudomi iš avarijų sprunkantys vairuotojai?

Sportas

Gratas Sirgėdas prisijungė prie Lietuvos čempionų

Aktualu

Parlamentarai streikuojančių mokytojų reikalavimus siūlo įgyvendinti nuo 2020-ųjų

Sportas

Užtikrintas Danas Rapšys: į finalą – trečiu rezultatu

Vardai

4 vaikų mama Sophie Guidolin leidžia sau šokoladą ir mėsainius: tobulą figūrą išlaiko vienas triukas

24sek

Iš legendinio L.Browno lūpų – komplimentai „Rytui“: „Jie – gerai treniruojama komanda“

Gazas

Pasirinkite saugų greitį: keliuose yra slidžių ruožų, kai kur tvyro rūkas

Aktualu

Prie kalėdinės mugės vietos Strasbūre aidėjo šūviai: daugėja aukų, užpuolikas sužeistas

Naujienos

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? R.Karbauskis: „Mokytojų atlyginimai auga labiausiai viešajame sektoriuje“

24sek

Lietuvos milijonierių sąraše krepšinio žvaigždes aplenkė žavi dviratininkė

Verslas

LRT Tyrimas. Painioje „ofšorų“ istorijoje – į politiką žengiančio advokato ir „Gazprom“ atstovo vardai

Vardai

Simonai Milinytei suėjo 23-eji: „Gimtadienį ir Kalėdas su šeima švęsiu tik sausį“

Aktualu

Šaudynės Strasbūro Kalėdų mugėje: kas žinoma

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Henrikas Savickis

24sek

Emocijų nesuvaldęs ir techninę gavęs J.Valančiūnas šaukė ant varžovo

Aktualu

„Tvarkiečiai“ studijavusius už valstybės lėšas bandys priversti atidirbti Lietuvoje

Vaikai ir jaunuoliai gatvėje: pagalba ateina

Pasaulis kišenėje

Kas nutinka, jeigu skrydžio metu miršta keleivis?

Gyvenimas

Kaip sulieknėti nesilaikant drastiškos dietos: dietologės E.Gavelienės patarimai

Verslas

Čiužinių karalius Arvydas Padvaiskas valstybinę instituciją kaltina reketu

Gazas

Įdomioji istorija: kaip anksčiau buvo gaudomi iš avarijų sprunkantys vairuotojai?

Sportas

Gratas Sirgėdas prisijungė prie Lietuvos čempionų

Aktualu

Parlamentarai streikuojančių mokytojų reikalavimus siūlo įgyvendinti nuo 2020-ųjų

Sportas

Užtikrintas Danas Rapšys: į finalą – trečiu rezultatu

Vardai

4 vaikų mama Sophie Guidolin leidžia sau šokoladą ir mėsainius: tobulą figūrą išlaiko vienas triukas

24sek

Iš legendinio L.Browno lūpų – komplimentai „Rytui“: „Jie – gerai treniruojama komanda“

Gazas

Pasirinkite saugų greitį: keliuose yra slidžių ruožų, kai kur tvyro rūkas

Aktualu

Prie kalėdinės mugės vietos Strasbūre aidėjo šūviai: daugėja aukų, užpuolikas sužeistas

Vardai

Ypatingos

03:17
07:15

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Dovanoju sveikatą

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min