Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 22d. 23:51

Tėveliai pasiruošę kolektyviniam ieškiniui dėl išmokų mažinimo

Tėveliai Seime.
G.Gasiulio nuotr. / Tėveliai Seime

Seime likus paskutiniam balsavimui dėl motinystės (tėvystės) išmokų mažinimo, tėvelius atstovaujantis Aktyvių mamų sambūris teigia jau pasiruošęs bylinėtis teisme.

Pasak Aktyvių mamų sambūrio atstovės Rasos Paulavičienės, kolektyviniam ieškiniui dėl žalos atlyginimo jau yra užsiregistravę per 300 žmonių.

Tai kaip Sausio 13-oji prie Televizijos bokšto, tik tankai važinėja šį kartą ne rusų, o lietuviški. Ir važinėja ne per visuomenę, o per mažus kūdikius, – sakė R.Paulavičienė.„Turime dabar beveik 300 žmonių, kurie jau yra užsiregistravę kolektyviniam ieškiniui dėl žalos atlyginimo. Manau, jų tiktai daugės, nes labai intensyviai daugėja, po tokios netvarkos Seime labai aktyviai registruojamasi“, – trečiadienio vakarą po Ligos ir motinystės išmokų įstatymo pakeitimų svarstymo Seime naujienų portalui 15min.lt sakė R.Paulavičienė.

Piktinasi netvarka Seime

Išmokų tėveliams mažinimą ji lygino su Sausio 13-ąja. „Tik tankai važinėja šį kartą ne rusų, o lietuviški. Ir važinėja ne per visuomenę, o per mažus kūdikius“, – pareiškė Aktyvių mamų sambūrio atstovė.

Kantriai posėdį Seime stebėjusi moteris piktinosi, jog „visuomenei reikalingi ir aktualūs socialiniai saugikliai“ parlamente net nebuvo svarstyti, neįsiklausyta į argumentus. Taip pat ji stebėjosi tuo, kaip per paskutinį balsavimą įstatymas po svarstymo buvo patvirtintas. „Labai keisti dalykai vyksta: lyg nubalsuoja, o paskui perbalsuoja. Perbalsuojant įteisinamas naujas įstatymo projektas trijų balsų persvara, kai iš principo kyla klausimas, pats A.Salamakinas pasakė, kad tų pačių trijų žmonių salėje net nebuvo“, – pastebėjo R.Paulavičienė.

Tiesa, įstatymas po svarstymo Seime buvo patvirtintas ne 3, o 4 balsų persvara. Galimus pažeidimus ketvirtadienį ryte svarstys Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Kovos iki Strasbūro

„Viliuosi, kad iš valdančiosios daugumos atsiras žmonių, kurie bent susimąstys, ką jie daro. Nes iš tikrųjų pasekmės bus labai nepalankios valstybei. Bus kolektyviniai teismai, bus Konstitucinis Teismas, yra galimybė iki Strasbūro eiti. Seimo procedūros labai griežtai pažeidžiamos, vadinasi, įstatymas yra priimamas neteisėtai, o tai suteikia visiems iš eilės reiškiniams nuo... iki“, – sakė R.Paulavičienė.

Pasekmės bus labai nepalankios valstybei – kolektyviniai teismai, Konstitucinis Teismas, yra galimybė iki Strasbūro eiti, – sakė R.Paulavičienė.Ji pastebėjo, kad įstatymas Seime „intensyviai stumiamas“, todėl, kad ir kaip norėtų, rytoj, per įstatymo priėmimą, organizuoti kokios nors akcijos ar piketo prie Seimo mamytės negalės, kadangi taip skubiai gauti leidimo rengti piketą, kaip skubiai priimami įstatymai, neįmanoma.

Jei įstatymas būtų priimtas, Aktyvių mamų sambūris kreipsis į prezidentę Dalią Grybauskaitę ir prašys vetuoti įstatymą.

Sambūris nurimti neketina ir ateityje. „Mūsų Seimas labai intensyviai užsimojo į vaikų pinigus ir jau dabar yra išėjusi versija, kad bus mažinamos vaikų išmokos, t. y. atimami pinigai, kurie mokami vaikams, tie 50 Lt, kad juos gaus tik tie, kurie augina vaikus iki trejų metų. Rudenį tikrai turėsime ką veikti, pasiruošime ir dirbsime toliau“, – sakė R.Paulavičienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min