Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vytautas Landsbergis: referendumas yra apgaulių virtinė ir fundamentali grėsmė

Vytautas Landsbergis TS-LKD tarybos posėdyje
Vytautas Landsbergis TS-LKD tarybos posėdyje
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, „Žalgirio“ arenoje šeštadienį posėdžiaujant Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) tarybai partijos garbės pirmininkas Vytautas Landsbergis dar kartą paragino boikotuoti birželio 29 d. įvyksiantį referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams bei siūlantį mažesnį būtiną surinkti piliečių parašų skaičių norint surengti referendumą.

„Referendumas yra fundamentali grėsmė. Sugaišome daug laiko žemės pardavimo saugikliams. Mes tuo tik palaikėm pankas, šliužus, kai kuriuos suklaidintus inteligentus. Jų tikslas buvo sukelti sumaištį. Iš tikrųjų viskas paprasta: jei esate patriotai, neparduokite savo žemės. Tautininkai paniekinamai žiūri į tautą, mano, kad jai reikia viską uždrausti, ji pati negali nuspręsti “, – stebėjosi V.Landsbergis.

V.Landsbergis prilygino referendumo organizatorių retoriką Rusijos propagandai. „Vakarai yra priešas, Europos Sąjunga yra priešas. Referendumo tikslas – parodyti, kad nenorime Europos Sąjungos. Gal tada nereikia ir išmokų, žmogaus teisių, fondų, laisvos judėjimo erdvės, galimybės kurti verslą Europos Sąjungoje? Referendumas yra apgaulių virtinė. Nežinau, kokios kompetencijos žmonės rašė tokį tekstą. Teigiama, kad švedai privers mus parduoti žemę, išvažiuoti. O dabar, kas verčia išvažiuoti? Tautininkai rėkia: ateina užsieniečiai! Pridarėme tokių įstatymų, kad patys sau uždraudėme pirkti žemę. Ar puolė nuo gegužės viską pirkti užsieniečiai? Tai ksenofobija", – rėžė V.Landsbergis.

„Referendumo tikslas – parodyti, kad nenorime Europo Sąjungos. Gal tada nereikia ir išmokų, žmogaus teisių. Referendumas yra apgaulių virtinė.“

Jis mano, kad TS-LKD galėjo anksčiau aiškiai išsakyti savo poziciją dėl referendumo. 

TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius taip pat kvietė partijos narius ir visus šalies gyventojus boikotuoti refrendumą. „Manome, kad šis referendumas yra antikonstitucinis, prieštaraujantis Lietuvos prisiimtiems tarptautiniams įsipareigojimams“, – teigė A.Kubilius.

Pasak jo, pozicija boikotuoti refrendumą leidžia nedalyvauti diskusijose apie referendumą. „Tokiu atveju atkreiptume į jį daug dėmesio, atsirastų pavojus, kad kas nors sureaguos neracionaliai ir dalyvaus referendume vien todėl, kad jo neremia V.Landsbergis ir A.Kubilius“, – aiškino A.Kubilius.

TS-LKD taryba paskelbė, kad rerendumas yra antikonstitucinis ir apgaudinėjantis žmones. Pirmadienį partija šį savo sprendimą išplatins viešai.

TS-LKD taip pat nepritaria referendumo iniciatorių siūlymui keisti Konstitucijos reikalavimą surinkti 300 tūkst. piliečių parašų norint skelbti refrendumą. Organizatoriai siūlo šį skaičių mažinti iki 100 tūkst. TS-LKD tarybos nuomone, toks sumažinimas galimai atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, sukeltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją..

Birželio 29 d. įvyksiančiame refrendume bus siekiama sumažinti referendumui surengti reikalingų parašų kiekį nuo 300 iki 100 tūkst. parašų, visiškai uždrausti žemės ūkio paskirties žemę parduoti kitų ES šalių piliečiams, uždrausti Lietuvos gamtos išteklius eksploatuoti be referendumo.

Tarybos posėdyje konservatoriai taip pat aptarė politinę šalies situaciją, pasirengimą savivaldybių tarybų rinkimams, nutarė peržiūrėti kandidatų į savivaldybių tarybas sąrašų lyderius, kurie galėtų būti kandidatais tiesioginiuose mero rinkimuose.

Tarp suvažiavimų TS-LKD taryba yra aukščiausias TS-LKD valdymo organas. Taryba vadovauja TS-LKD veiklai ir atsako už suvažiavimų nutarimų įgyvendinimą.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min