Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tęsiasi Thomo Hammarbergo dialogas su Lietuva

ABC praneša, kad CŽV Vilniuje laikė kalinius
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / ABC pranešė, kad CŽV Vilniuje laikė kalinius
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Thomas Hammarbergas paviešino laiškus, kuriuos jis siuntė Lietuvos premjerui ir Seimo pirmininkei dėl diskriminavimo, mažumų teisių ir atlikto tyrimo siekiant išsiaiškinti, ar Lietuvos teritorijoje buvo laikomi CŽV terorizmu įtariami asmenys, rašo „Lietuvos žinios“.

Laiškus ėmė siųsti po to, kai  2009  metų spalio mėnesį apsilankė Lietuvoje ir susitiko su Lietuvos prezidente, ministru pirmininku, taip pat nacionalinių mažumų bei pilietinės visuomenės atstovais.

Rašydamas komisaras įspėjo dėl įstatymų, kurie griežtai ribotų netradicinės seksualinės orientacijos žmonių teises bei laisves. „Lietuvos žinios“ praneša, kad jis teigia, jog Lietuvos Konstitucinio Teismo sprendimas leisti tautinės mažumos atstovo pavardę jo pase įrašyti tos mažumos kalbos rašmenimis yra pozityvus žingsnis.

T.Hammarbergas rekomendavo Lietuvai ratifikuoti Europos žmogaus teisių konvencijos 12-ąjį protokolą, draudžiantį diskriminaciją ir įpareigojantį Europos socialinę chartiją priimti kolektyvinius skundus.

Taip pat jis pasveikino Lietuvą, atlikus tyrimą, siekiant išsiaiškinti, ar Lietuvoje veikė slaptas CŽV kalėjimas.  „Lietuvos žinios“  praneša, kad tyrimas atskleidė, jog bendradarbiaujant su JAV saugumo tarnybomis Lietuvoje buvo įrengta tokių asmenų laikymo vieta.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min