Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 22d. 07:57

Tiesa ar melas? Petras Gražulis: „Aš nesu šio įstatymo iniciatorius“

Petras Gražulis Patikrinta 15min
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Petras Gražulis

Seime skubos tvarka teikta įstatymo pataisa sudomino Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). STT įtaria, kad Seimo narys Petras Gražulis buvo suinteresuotas, jog bausmė už vieną kelių eismo taisyklių pažeidimą būtų švelnesnė, nes šį pažeidimą prieš keliolika dienų padarė jo dukra. P.Gražulis tai kategoriškai neigia: „Aš nesu šios pataisos iniciatorius“. 15min patikrino, ar tai tiesa.

Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisą Seimo narių grupė užregistravo praėjus dvylikai dienų po įvykio, kai P.Gražulio dukra Marija Šalaševičienė pažeidė kelių eismo ženklą „Lenkti draudžiama“.

Šia įstatymo pataisa būtų rekomenduojama ne visuomet skirti teisių atėmimo bausmę ištisinę kelio juostą neteisėtai kirtusių automobilių vairuotojams. P.Gražulio dukros pažeidimas buvo padarytas gegužės 11 dieną, o įstatymo pataisa Seime užregistruota gegužės 23 dieną.

Apie tai, kad įstatymo pataisa galimai yra suinteresuotas Seimo narys P.Gražulis, STT direktorius Saulius Urbanavičius pranešė Seimui.

„Projektas, teikiamas ir siūlomas priimti skubos tvarka, yra naudingas vienam konkrečiam asmeniui, kuriam paskirta administracinė nuobauda – specialiosios teisė vairuoti transporto priemones atėmimas trims mėnesiams, o tai laikytina korupcijos rizikos veiksniu“, – teigia S.Urbanavičius.

P.Gražulis tvirtina niekaip nesusijęs su įstatymo pataisa – ją užregistravo kolega Rimas Andrikis iš tos pačios „tvarkiečių“ frakcijos, o šią įstatymo pataisą esą dar prieš kelis mėnesius esą norėjo užregistruoti ir konservatorius Emanuelis Zingeris.

Penktadienį, kalbėdamas su 15min, P.Gražulis piktinosi STT ir tvirtino: „Aš nesu šios pataisos iniciatorius“.

Seimo narys remiasi faktais, kad šią įstatymo pataisą inicijavo ir registravo jo kolega iš partijos „Tvarka ir teisingumas“ Rimas Andrikis. R.Andrikis 15min patvirtino, kad jis asmeniškai ėmėsi inicijuoti šią pataisą ir jo iniciatyvos nelėmė jokia P.Gražulio įtaka.

„Galiu pasakyti, kodėl skubos tvarka. Todėl, kad absurdas turi būti taisomas nedelsiant“, – dėstė R.Andrikis, remdamasis statistika, kad dėl šio įstatymo jau nubausti 600 žmonių, tačiau nėra aišku, kiek iš jų sukėlė grėsmę, o kiek ne.

„Nesu koks specialiųjų tarnybų agentas ir nesiruošiu domėtis kiekvieno Seimo nario šeimynine padėtimi, kiek jis turi vaikų, kokio jie amžiaus ir ar nėra jie padarę kokių negerų dalykų. Ponas Gražulis į mane nesikreipė“, – tvirtino R.Andrikis.

Patikrinta 15min

Tiesa, P.Gražulis neneigė, kad nepaisant to, kad ne jis yra šios pataisos iniciatorius, jis pasirašė po šia iniciatyva. Po ja yra ir Seimo narių Povilo Urbšio, Andriaus Palionio, Simono Gentvilo, Lauryno Kasčiūno, Algio Strelčiūno, Sergejaus Jovaišos, Dainiaus Gaižausko, Agnės Širinskienės, Emanuelio Zingerio parašai.

„Tai tėra tik sutapimas. Buvo parodyta iniciatyva, aš po ja pasirašiau, o tą dieną, kai buvo svarstymas, Seime net nebuvau ir nebalsavau. Tai yra STT paistalai ir neturėjimas ką veikti, nežinau, galvoju, ar galima tas jų išvadas skųsti teismui“, – sakė jis.

Seimo lankomumo ir balsavimo ataskaita išties rodo, kad P.Gražulis nedalyvavo ir nebalsavo svarstymo metu, tačiau pasirašė už jos svarstymą. Tai verčia abejoti dėl jo interesų, tačiau konkrečių įrodymų dėl Seimo nario įtakos projekto teikimo eigai ar svarstymui nėra.

Vienas iš iniciatyvą pasirašiusių Seimo narių konservatorius Laurynas Kasčiūnas patvirtino, kad P.Gražulis išties nebuvo tiesiogiai aktyvus šios pataisos gynėjas Seime.

„Būčiau nesąžiningas, jei pasakyčiau, kad Gražulis šiuo klausimu būtų kažkaip pasisakęs. Tiesioginio kažko neprisimenu, kad būtų agitavęs. Tai yra Andrikio pataisa“, – teigė jis.

Tuo metu jo kolega, Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų narys Stasys Šedbaras TV3 žinioms pasakojo, kad P.Gražulis „sukęs aplink jį ratus“ ir bandęs įtikinti, kad ši pataisa būtų naudinga visuomenei.

Žinomi faktai ir kolegų liudijimai neleidžia užtikrintai sakyti, kad P.Gražulis nedarė netiesioginės įtakos ar slapta nesitarė su R.Andrikiu. Bet tai turėtų įrodyti įtarimus viešai paskelbę STT pareigūnai.

P.Gražulio veiklos ataskaita Seime ir turimi duomenys rodo, kad jis išties nebuvo pagrindinis šios įstatymo pataisos iniciatorius.

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min