Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tiesa ar melas? Ramūnas Karbauskis: „Kai tyrimas baigėsi, realiai apie jį neinformuota visuomenė visiškai“

Ramūnas Karbauskis Patikrinta 15min
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: 15min
4
A A

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis ne kartą kaltino žiniasklaidą iškraipant faktus ir pateikiant netikslią informaciją. Kalbėdamas apie Valstybinės mokesčių inspekcijos atliktą „Agrokoncerno“ visureigio nuomos buvusios Seimo narės Gretos Kildišienės motinai tyrimą, jis kelis kartus pabrėžė, kad visuomenė nebuvo informuota apie jo rezultatus.

VIDEO: Tiesa ar melas? Ramūnas Karbauskis: „Kai tyrimas baigėsi, realiai apie jį neinformuota visuomenė visiškai“

15min patikrino R.Karbauskio teiginius, išsakytus interviu metu. Visi šie teiginiai ne tik publikuojami straipsnyje, bet ir žodis į žodį užfiksuoti garso įraše.

1 teiginys:

„Kai tyrimas baigėsi, realiai apie jį neinformuota visuomenė visiškai. Visiškai. Absoliučiai. Nė žodžio apie tai, kad viskas buvo teisėta, absoliučiai teisėta. Visi turėjo pajamas, kurias turėjo turėti. Apie tai nė žodžio.“

2 teiginys:

„Kas parašė apie tai, kad mokesčių inspekcija pabaigė tyrimą ir išsiaiškino, kad jokių pažeidimų, jokių kažkokių tai nelegalių pinigų ar dar ko nors nebuvo? Niekas neparašė.“

Patikrinome šiuos R.Karbauskio teiginius ir surinkome mažiausiai penkias publikacijas, kuriose pateikti VMI tyrimo rezultatai. Apie tyrimą ir jo rezultatus parašė tiek 15min, tiek ir kiti naujienų portalai.

Patikrinta 15min

Naujienų agentūros BNS parengtame ir 15min publikuotame straipsnyje jau pirmajame sakinyje pažymima, kad Ramūno Karbauskio valdomas „Agrokoncernas“ nepadarė pažeidimų, nuomodamas automobilį „Range Rover“ buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės motinai.

„VMI baigė operatyvų patikrinimą dėl „Agrokoncerno“ nuomoto automobilio, kurio metu buvo nagrinėjami mokesčių klausimai. Galime patvirtinti, kad „Agrokoncernas“ tinkamai vykdė savo mokestines prievoles, nuomodamas šį automobilį“, – BNS cituojamas buvęs VMI atstovas spaudai D.Buta.

Pateikiame nuorodas į internete rastas naujienų portalų publikacijas:

https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/vmi-neturi-pretenziju-agrokoncernui-del-nuomoto-automobilio-56-749416

http://www.delfi.lt/verslas/verslas/mokesciu-inspekcija-baige-patikrinima-del-agrokoncerno-nuomoto-automobilio.d?id=73627628

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/2017/02/02/news/vmi-atliko-tyrima-del-range-rover-nuomos-sandorio-pazeidimu-nenustatyta-635541/

http://www.alfa.lt/straipsnis/50135321/agrokoncernas-paviesino-vmi-patikrinimo-rezultatus

http://www.vz.lt/verslo-aplinka/2017/02/02/vmi-agrokoncerno-automobilio-nuomos-skandale-pazeidimu-nerado

Galima daryti išvadą, kad Ramūnas Karbauskis interviu metu sakė netiesą, teigdamas, kad apie VMI patikrinimo rezultatus žiniasklaida neinformavo. Šią žinią paskelbė visi didžiausi naujienų portalai ir bet kuris aktualijomis besidomintis asmuo galėjo ją sužinoti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai
Parašykite atsiliepimą apie 15min