Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tiesa ar melas? Ramūnas Karbauskis: „Tokių žmonių kaip Greta Kildišienė mūsų verslo praktikoje yra šimtai tūkstančiai“

Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: 15min
15
A A

Trečiadienį „valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio bendrovė „Agrokoncernas“ ėmė teisinti apie šimtus ir tūkstančius koncerno sudarytų automobilių išperkamosios nuomos sutarčių anksčiau kalbėjusį savo savininką. Ar dabartiniai R.Karbauskio aiškinimai, kad kalbėdamas apie „Agrokoncerno“ sudaromas sutartis jis iš tiesų turėjo omenyje ne tik išperkamosios nuomos sutartis, gali būti tiesa?

„Agrokoncernas“ su dabar jau buvusios parlamentarės Gretos Kildišienės motina buvo sudaręs auomobilio „Range Rover“ išperkamosios nuomos sutartį, o mašina važinėjo pati G.Kildišienė.

Patikrinta 15min

Triukšmą dėl automobilio R.Karbauskis malšino sakydamas, kad koncernas tokių sutarčių turi šimtus ir net tūkstančius, tad G.Kildišienės atvejis nėra išimtis.

Tačiau pirmadienį parlamentarė Aušra Maldeikienė paviešino iš Lietuvos banko gautą atsakymą, kuriame teigiama, kad bankas gavo bendrovės paaiškinimą, jog 2016 metų vasario 10 dieną sudaryta ir 2017 metų sausio 17 dieną nutraukta pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutartis buvo vienkartinė ir tokio pobūdžio sutarčių su fiziniais asmenimis įprastinėje savo veikloje „Agrokoncernas“ nesudarinėja.

A.Maldeikienė taip pat parašė, jog tai įrodo, kad R.Karbauskis ankstesniuose pasisakymuose melavo.

Teigia kalbėjęs apie paskolas įvairiomis formomis

Apie tai pirmadienį 15min paklaustas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas leido suprasti, kad kalbėdamas apie šimtus ir tūkstančius sutarčių jis turėjo omenyje ne išskirtinai išperkamąją nuomą, bet „paskolas įvairiomis formomis“.

„Mes labai daug skoliname išperkamosios nuomos būdu, tiktai klausimas – tikriausiai ji šneka apie vieną ar kitą įmonę, bet yra labai daug kontraktų, labai daug paskolų ir taip toliau. Jūs patys esate rašę, kiek mes esame pasiskolinę iš bankų ir paskolinę, tai čia jūsų pačių publikacijos analitinės. Tai šioje vietoje kuo skiriasi vienas skolinimo būdas nuo kito? Absoliučiai niekuo“, – 15min paaiškino politikas.

Aš paprasčiausiai žinau, kad paskolų įvairiomis formomis, įvairiausių – žemės ūkio technika, kiti dalykai – yra išdalinta per tiek metų labai labai daug.

„Aš nemelavau, nes man nėra ko meluoti, aš paprasčiausiai žinau, kad paskolų įvairiomis formomis, įvairiausių – žemės ūkio technika, kiti dalykai – yra išdalinta per tiek metų labai labai daug, be galo daug (...). Mūsų verslas įvairiomis formomis, šimtai ir tūkstančiai atvejų, kada įvairiausiomis formomis teikiamos paslaugos... o klientas sumoka procentus ir visa kita – viskas yra tvarkoje ir įmonės iš to gyvena “, – 15min teigė jis.

Antradienį žurnalistams R.Karbauskis šias mintis pakartojo: „Aš šnekėjau apie įvairias kreditavimo formas, kurios taikomos.“

„Jeigu kalbėtume apie kreditavimo sutartis, o tai yra kreditavimo sutartis, tą ir sakiau, kad šimtai tūkstančių sutarčių sudarinėjama visose įmonėse ir mūsų taip pat“, – aiškino jis.

„Tai yra išperkamoji nuoma. Viskas“

Patikrinti, ką anksčiau apie „Agrokoncerno“ sudaromas sutartis kalbėjo R.Karbauskis nėra sunku.

Daugiausiai šia tema „valstiečių“ pirmininkas pasisakė sausio 17 dieną Seime surengtoje spaudos konferencijoje, kurios įrašas yra skelbiamas parlamento interneto svetainėje.

„Galbūt nesuprantu klausimo. Tai yra normali praktika. Išperkamosios nuomos sutartis, taip? Palūkanos ir visa kita – kaip priklauso. Tokių žmonių kaip Greta Kildišienė mūsų verslo praktikoje yra šimtai tūkstančiai. Ta sutartis nesiskiria nuo kitų sutarčių. Aš labai džiaugsiuosi – ir aš jau girdėjau apie tai, kad bus atliekamas Valstybinės mokesčių inspekcijos tyrimas, kuris į tą klausimą jums atsakys dėl to aš nesiplėsiu, nes yra informacija, kurios teikti aš negaliu, nes neturiu ir nežinau, bet yra iš principo kas man visiškai aišku: ta sutartis nesiskiria visiškai nei kiek – nei trupučio, nuo visų tų, kurias galbūt ir jūs asmeniškai turit ir visi kiti. Tai yra išperkamoji nuoma. Viskas“, – klausiamas apie automobilį spaudos konferencijoje kalbėjo R.Karbauskis.

„Mūsų koncernas – sakau, šimtus ir tūkstančius tokių sutarčių koncerne, įmonėse yra sudarę per tuos dvidešimt kelis metus yra labai daug tokių sutarčių ir mokesčių inspekcija patikrins, pateiks jums ataskaitą, manau, kad tai užbaigs tą temą“, – sakė jis.

Atsakyme Lietuvos bankui koncernas paneigė savo savininko žodžius

Taigi, R.Karbauskis spaudos konferencijoje teigė, kad minėta sutartis – lygiai tokia pat, kaip kitos koncerno sudarytos sutartys.

Nors jis spaudos konferencijoje nei karto nepasakė, kad jo minimos šimtai ir tūkstančiai sutarčių yra būtent dėl automobilių nuomos, jis pabrėžė kalbantis apie išperkamąją nuomą.

Reikia pažymėti, kad savo atsakyme „Lietuvos bankui“ „Agrokoncernas“ taip pat neminėjo automobilių, tačiau jis aiškiai parašė, kad „pirkimo-pardavimo išsimokėtinai sutartis buvo vienkartinė ir tokio pobūdžio sutarčių su fiziniais asmenimis įprastinėje savo veikloje UAB „Agrokoncernas“ nesudarinėja“.

Taigi, tokių sutarčių, kokias omenyje turėjo R.Karbauskis, koncernas aiškina daugiau nesudaręs, taigi, jo pasakyti žodžiai buvo netiesa.

„Agrokoncernas“ irgi prabilo apie šimtus ir tūkstančius sutarčių

Tačiau trečiadienį bendrovė „Agrokoncernas“ išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad tikėtina, jog neįsigilinus, kartais ir tyčia manipuliuojant tokiais verslo terminais kaip „vartojimo kreditas“, „išperkamoji nuoma“, „lizingas“, „paskola“ klaidinama visuomenė ir siekiama sudaryti negatyvią nuomonę bei pakenkti „Agrokoncernas“ įvaizdžiui ir verslui.

Anot įmonės, neabejotina, jog „Agrokoncerno“ akcininkui R.Karbauskiui, vykdžiusiam bendrovės strategijos formavimo politiką, žinoma, kad savo veikloje „Agrokoncernas“ įvairiomis formomis vykdo kreditavimą.

„Be to neįsivaizduojamas verslas. Tačiau R.Karbauskis nedalyvauja „Agrokoncerno“ valdyme, todėl visiškai suprantama, kad jis nesigilino ir nesiaiškino, kokiomis tiksliai formomis „Agrokoncernas“ vykdo minėtą kreditavimą.

„Agrokoncernas“ patvirtina, jog vykdydamas savo veiklą teikia paskolas ūkininkams, juridiniams asmenims verslo reikmėms bei vykdo prekinį kreditavimą, kuomet pasirašomos pirkimo – pardavimo sutartys su pirkėjais numatant mokėjimo termino atidėjimą. Tokių sutarčių per daugiau nei dvidešimties metų veiklos laikotarpį buvo ir yra šimtai ar net tūkstančiai,“ – aiškinama bendrovės pranešime.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min