Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 12d. 17:58

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru“

Saulius Skvernelis Patikrinta 15min
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Saulius Skvernelis

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis antradienį pareiškė, kad opozicijos atstovų teiginiai apie kylantį jo atlyginimą yra melas. Jo teigimu, atlyginimas kils tik vienu ar keliais eurais dėl suapvalinimo.

Kalbėdamas po antradienio rytinio posėdžio, kuriame patvirtintas 2019 metų valstybės biudžeto projektas, premjeras Saulius Skvernelis sakė: „Noriu paneigti savaitę skleidžiamą pono (Mykolo) Majausko melą. Ministro pirmininko atlyginimas dėl mokesčių reformos nesikeis nė vienu euru. Gali būti svyravimas vienu ar dvejais eurais dėl suapvalinimo. Tai yra eilinis melas“.

Patikrinta 15min

Tuo metu naujienų agentūros BNS antradienį pateiktais ir ministro pirmininko atstovo spaudai patvirtintai skaičiavimais, premjero Sauliaus Skvernelio atlyginimas turėtų padidėti 127 eurais iki 3348 eurų „į rankas“. Tiesa, dalį šių lėšų premjeras galės atidėti pensijų fonde.

Tokią informaciją premjero atstovas spaudai Tomas Beržinskas patvirtino ir 15min naujienų portalui. Žurnalistui pasiteiravus, ar premjero atlyginimas dėl naujai nustatyto bazinio užmokesčio dydžio, kintančio stažo keisis, jis tai patvirtino.

T.Beržinskas informavo, kad dabartinis ministro pirmininko atlyginimas „į rankas“ yra 3221 euras. Kitais metais jis bus 3348 eurai.

„Premjero atlyginimas „į rankas“ kitais metais priklausys nuo dalyvavimo pensijų kaupime. Dalyvaujant pensijų kaupime jo atlyginimas kyla 27 eurais. Nedalyvaujant – 127 eurais“, – patikslino S.Skvernelio atstovas spaudai.

Seimo narys, konservatorius Mykolas Majauskas 15min aiškindamas savo teiginius apie kylančią premjero algą teigė, kad Finansų ministerijos pateiktoje oficialioje skaičiuoklėje kiek.lt galima sužinoti, kaip keisis pajamos į rankas nuo ateinančių metų.

„Ten matome, kad uždirbantys 400 eurų per mėnesį į rankas nuo ateinančių metų gaus papildomai 15 eurų. Tuo tarpu Seimo nario atlyginimas, kuris šiuo metu yra apie 2000 eurų į rankas, didės 52 eurais. Ministro pirmininko atlyginimas nurodomas Vyriausybės tinklapyje yra 3,221 euras į rankas ir pritaikius šią skaičiuoklę atitinkamai didės 84 eurais“, – sakė jis.

„Ministro pirmininko teiginį, kad jo atlyginimas vis tik nedidės, skirtingai nei rašo BNS ir rodo oficiali skaičiuoklė, galėčiau paaiškinti tik tuo, kad jis visą atlyginimo didėjimą planuoja kaupti pensijai.

Bet tuomet reikia pasakyti visą tiesą, kad atlyginimas gaunantiems 400 eurų nedidės, o mažės 2 eurais, nes irgi turės papildomai kaupti pensijai. Kaip ir gaunantiems vidutinį darbo užmokestį – 800 eurų į rankas po reformos atlyginimas padidės tik 8 eurais, nes irgi turės kaupti“, – kalbėjo konservatorius.

„Taigi ministras pirmininkas turėtų patikslinti ir paaiškinti visuomenei, ar atlyginimai didės visiems ir jie galės rinktis, ką daryti su papildomais pinigais. Ar tiesiog sakyti, kad iš esmės atlyginimai niekam nedidės, nes visiems reikia kaupti pensijai“, – pastebėjo M.Majauskas.

Premjeras teigė, kad po mokestinės reformos jo atlyginimas keisis tik keliais eurais, tačiau tiek skaičiuoklės kiek.lt duomenys, tiek jo paties atstovo spaudai patvirtinimas rodo, kad net ir kaupdamas papildomas lėšas pensijų fonde, jis gaus bent jau 27 eurais daugiau. Bendrai ministro pirmininko atlygis augs 127 eurais. Remdamasi šiais skaičiavimais ir Vyriausybės patvirtinimu, 15min įvertino premjero teiginį kaip netiesą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 15min