Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 rugsėjo 28d. 16:02

Tiesa ar melas? Virginija Baltraitienė: „Buvau pirmoji, paraginusi Joną Milių atsistatydinti“

Virginijos Baltraitienės ir Jono Miliaus spaudos konferencija Patikrinta 15min
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Virginijos Baltraitienės ir Jono Miliaus spaudos konferencija

Žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė trečiadienį pareiškė, kad įtarimų sulaukusio Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimas buvo politizuotas. Tačiau atsakydama į interpeliacijos klausimus ministrė aiškina buvusi pirmoji, kuri paragino J.Milių iš posto trauktis savo noru.

„Po pareikštų įtarimų J.Miliui dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba buvau pirmoji, paraginusi jį atsistatydinti iš pareigų savo noru“, – atsakydama į interpeliacijos klausimus sako V.Baltraitienė.

Įtarimai piktnaudžiavus tarnyba ir klastojus dokumentus J.Miliui buvo pareikšti liepos 28 dieną.

Patikrinta 15min

Jau kitą dieną apie galimybę, kad J.Milius atsistatydins pats, prabilo socialdemokratas, Seimo vicepirmininkas Gediminas Kirkilas.

„Aišku, kad iš karto. Jis pats žino, kas čia įvyko. Nebent čia būtų absoliuti klaida. Nors abejoju, ar taip būtų“, – liepos 29 dieną teigė parlamentaras, paklaustas, kada J.Milius turėtų apsispręsti dėl pasitraukimo.

Panašiai tą pačią dieną pasisakė ir „darbietis“ Kęstutis Daukšys. Jis tikino, kad J.Milius turėtų trauktis, jei nujaučia, kad yra pasielgęs netinkamai. „Jeigu jis iš tiesų ką nors blogo padarė, jis pats turi žinoti, ar ten yra kas blogo, ar nėra padaryta. Jeigu blogai padarė, tai pats ir turi priimti sprendimą dėl pasitraukimo“, – tuomet sakė K.Daukšys.

Šiandien pati kalbėjau su direktoriumi ir sakiau, kad nematau galimybės likti jam dirbti. Sakė, pagalvos, – teigė ministrė.

Apie tai, kad J.Milius nesusitvarko su pareigomis, tądien prabilo ir sveikatos apsaugos ministras Juras Požela.

Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius tą savaitę atostogavo. Per savo atstovę spaudai jis pranešė, kad dėl J.Miliaus nušalinimo turi spręsti „darbietė“ V.Baltraitienė.

Pati ministrė pirmomis dienomis po to, kai J.Miliui buvo pareikšti įtarimai, jo darbą vertino gerai ir netikėjo, kad jis galėtų elgtis nesąžiningai.

„Sunku suvokti, kas yra viešojoje erdvėje parašyta ir kuo kaltinamas Jonas Milius. (...) Man nesitiki, kad jis elgtųsi kaip nors nesąžiningai“, – interviu Žinių radijui rugpjūčio 2 dieną teigė V.Baltraitienė.

Ji iškart pabrėžė, kad nušalinti J.Milių gali tik Vyriausybė ir tik tuomet, jei to prašys prokurorai. Kitų teisinių kelių atstatydinti Valstybinės maisto ir veterinarijos vadovą ministrė nematė.

Žadėjo nesispardyti

Pats J.Milius tikino atsistatydinti nematantis priežasčių, tačiau kalbėjo „nesispardysiantis“, jei to pareikalaus premjeras A.Butkevičius.

Ilgai laukti nereikėjo.

Dar rugpjūčio 5 dieną, penktadienį, V.Baltraitienė žiniasklaidai sakė, kad susitikusi su J.Miliumi pasiūlys jam atsistatydinti. Rugpjūčio 8 dieną, pirmadienį, įvyko V.Baltraitienės ir J.Miliaus susitikimas, po kurio ministrė tikino mananti, kad J.Milius dirbti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovu nebegali.

„Šiandien pati kalbėjau su direktoriumi ir sakiau, kad nematau galimybės likti jam dirbti. Sakė, pagalvos“, – po susitikimo kalbėjo V.Baltraitienė.

Po kelių valandų tebeatostogaujantis premjeras A.Butkevičius per atstovę spaudai taip pat išsakė raginimą J.Miliui iš pareigų trauktis pačiam.

Tačiau J.Milius ne tik neatsistatydino. Jis premjerui net nekėlė telefono ragelio.

Todėl po atostogų grįžęs į darbą premjeras buvo priverstas pakartoti J.Miliui raginimą trauktis iš posto savo noru.

„Aiškiai mes jam pasiūlėme, kad jis gali pasirinkti du variantus. Pirmas kelias – tai atsistatydinti dėl to, kad, kaip aš sakau, mes matome tam tikrų galimų pažeidimų tikrinant kai kurias bendroves. Kitas pasiūlymas – sustabdyti savo veiklą, kol vyksta tyrimas“, – teigė A.Butkevičius.

Tą pačią dieną raginimą atsistatydinti J.Miliui išsakė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Situaciją vertinu labai blogai, manau, kad jis seniai turėjo trauktis“, – BNS sakė prezidentė.

Rado teisinį kelią

Tačiau J.Milius ir šio raginimo neišgirdo. Todėl premjeras kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą ir Generalinę prokuratūrą prašydamas papildomos informacijos. Taip pat jis paprašė Vyriausybės teisininkų parengti išvadą, kaip teisiškai atstatydinti J.Milių.

Paaiškėjo, kad tai nebus lengva ir reikės sulaukti J.Miliaus veiklos ataskaitos bei jai nepritarti Vyriausybėje. Šios procedūros truko daugiau nei mėnesį.

J.Milius buvo atleistas trečiadienį. Kol kas jis sako nežinantis, ar atleidimą skųs teismui.

Žemės ūkio ministrė V.Baltraitienė iškart po Vyriausybės balsavimo J.Miliaus atleidimą pavadino politizuotu.

Jūs klausiate – tikriname mes
Įveskite politiko ar kito visuomenės veikėjo teiginį, kurį reikia patikrinti. Jei tik įmanoma, nurodykite, kur ir kada tai buvo pasakyta.
* privalomi laukai
Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min