Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 23d. 16:34

Mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo – prieš 31 metus ir dabar

Mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo – prieš 31 metus ir dabar
Lietuvos ypatingojo archyvo nuotr. / Mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo – prieš 31 metus ir dabar

Ketvirtadienio popietę, kaip ir kasmet, prie Adomo Mickevičiaus paminklo Vilniuje rengiamas mitingas. Pirmą kartą 1987 m. šis mitingas surengtas Ribbentropo-Molotovo paktui pasmerkti. Tai buvo pirmoji vieša akcija, kurios okupantai neuždraudė ir neišvaikė, nors viešai ir darbovietėse niekino jo dalyvius. Pastarieji mitingo nepamiršta iki šiol ir išlaiko tradiciją kasmet tuo pačiu metu susirinkti prie garsiosios sostinės skulptūros.

Šiemet mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo rengiamas jau 31 kartą.

Ta proga 16.45 val. tiesiogiai iš įvykio vietos istorinę protesto akciją kvietė prisiminti su vienu jos organizatorių Vytautu Bogušiu.

1987 m. rugpjūčio 23 d. mitingas prie Adomo Mickevičiaus paminklo, istorikų vertinamas kaip atgimimo pradžia, nes jame pirmąkart viešai buvo iškelta Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo idėja, nuskambėjo „Tautiška giesmė“.

Šio mitingo organizatorių V.Bogušį kalbino 15min Aktualijų skyriaus redaktorė Liepa Želnienė, kuri tėvų dėka taip pat buvo šio istorinio protesto dalyvė prieš 31 metus.

Tuomet L.Želnienė dar buvo visai vaikas, tačiau jos veidas buvo įamžintas KGB darytose mitingo nuotraukose, pagal kurias po mitingo saugumiečiai bandė identifikuoti protesto dalyvius.

Dauguma jų sulaukė pasmerkimo darbe, kai kurie buvo atleisti, tačiau griežtesnių represijų, įkalinimų jau nebuvo. Tai buvo ženklas, kad kalbėti galima drąsiau – po metų Vingio parke į mitingą jau drįso ateiti šimtai tūkstančių žmonių.

Transliaciją iš mitingo žiūrėkite žemiau:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min