Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 26d. 17:17 , Atnaujinta: 2020 spalio 26d. 19:14

Mandato laimėtoją Utenos apygardoje skelbs antradienį: kol kas pirmauja E.Pupinis, laukiama pasiklydusių balsų

Pirmadienio pavakarę Utenos apygardos komisijos nariai perskaičiavo Seimo rinkimų antrojo turo balsus. To prireikė sekmadienio naktį paaiškėjus, kad Utenos vienmandatėje Socialdemokratų partijos lyderis Gintautas Paluckas ir Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Edmundas Pupinis surinko vienodą balsų kiekį – po 49,04 proc., arba po 7075 balsus. Komisijos pirmininkė pažymėjo, kad rezultatai jau yra praktiškai žinomi, antradienį juos skelbs Vyriausioji rinkimų komisija. VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė 15min informavo, kad, 19 val. duomenimis, keliais balsais pirmauja E.Pupinis, tačiau dar reikia sulaukti pasiklydusių išankstinių rinkimų balsų.

Anot L.Matjošaitytės, G.Paluckas šiuo metu turi surinkęs 7070, o E.Pupinis 7072 balsus.

Jos teigimu, galutinį nugalėtoją lems rytoj pirmoje dienos pusėje VRK pasieksiantys 7 balsai.

Tą anksčiau portalui teigė ir Utenos apygardos komisijos pirmininkė Rolanda Gudynienė. Pasak pirmininkės, 7 vokai per klaidą buvo nusiųsti į kitas apygardas.

„Yra 7 klaidžiojantys vokai iš kitų apygardų. Dar palauksime ir tų, kas tuose vokuose. Kartais nuklysta į kitą apygardą – žmonės pavargę rūšiuoja tuos vokus ir pasitaiko tokių atsitikimų“, – teigia ji. Anot R.Gudynienės, balsai turėtų būti gauti antradienio pirmoje dienos pusėje.

Į Utenos rajono savivaldybę, kur vyko balsų perskaičiavimas, pirmadienį popiet susirinko ne tik apygardos, tačiau ir Utenos apylinkių komisijų nariai.

Lukrecijaus Tubio / 15min nuotr./Rolanda Gudynienė, Utenos apygardos komisijos pirmininkė
Lukrecijaus Tubio / 15min nuotr./Rolanda Gudynienė, Utenos apygardos komisijos pirmininkė

Vyriausioji rinkimų komisija skelbia, kad jeigu ir antrajame ture abu kandidatai gaus po tokį patį balsų skaičių, į Seimą pateks pirmajame rinkimų ture laimėjęs kandidatas. Šiuo atveju tai būtų E.Pupinis.

Jeigu ir pirmajame ture abu asmenys būtų sulaukę lygaus palaikymo, nugalėtojas būtų išaiškintas burtais. Kaip būtų organizuojami burtai, R.Gudynienė patikino neįsivaizduojanti.

Uteniškiai susiskirstę: nors rezultatai prajuokino, saviškį kandidatą palaiko ir toliau

Sekmadienį Utenos vienmandatėje apygardoje Seimo nario neišrinkę uteniškiai į netikėtus rezultatus žvelgė ir su šypsena, ir su nuostaba. Kodėl taip nutiko, paaiškinti sunku.

„Retai tas būna, aišku, bet toks gyvenimas. Ir mes kartojamės. Ir žmonės kartais būna susitapatinę du, tik nesusitinka“, – sako viena dama.

„Žmonės, matyt, myli mūsų kandidatus“, – šypsosi kita uteniškė.

Gal nebereiks trečią kartą [balsuoti].

„Gal nebereiks trečią kartą [balsuoti]“ – juokavo kitas vyras.

Dar vienas pagyvenęs uteniškis teigia su panašia padėtimi jau yra susidūręs anksčiau.

„Kur man, palauk… Ai, kaime pas mus buvo rinkimai. Irgi vienodai buvo“, – sako jis.

Visus uteniškių atsiliepimus apie neeilinius rezultatus žiūrėkite reportaže iš Utenos:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min