Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 6d. 07:07

Tik kas trečias Seimo narys skelbia, su kuo susitinka darbo metu

Remigijus Žemaitaitis, Sailius Skvernelis
Valdo Kopūsto / 15min nuotr. / Seimo salė

Kas trečias Seimo narys viešino, su kokių organizacijų atstovais ir registruotais lobistais susitiko Seimo pavasario sesijos metu. 9 iš 10 visų susitikimų viešino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (317 iš 475 susitikimų) ir LR Liberalų sąjūdžio (106 iš 475) politikai. Tai paaiškėjo „Transparency International“ Lietuvos skyriui (TILS) peržiūrėjus Seimo narių oficialius darbo kalendorius ir asmenines svetaines.

Daugiausia susitikimų paskelbė Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas – 48, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai Bronius Markauskas – 41, Aurelijus Veryga – 36, Viktoras Pranckietis – 35, Virginija Vingrienė – 30.

Bent vieną susitikimą su interesų grupėmis paskelbė 45 Seimo nariai. Po bent vieną susitikimą yra deklaravę pusė (50 proc.) Liberalų sąjūdžio, beveik pusė (47 proc.) Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei kas šeštas (16 proc.) Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių. Mišri Seimo narių grupė turi 3, Lietuvos socialdemokratų frakcija – 2, „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija – 1 atstovą, kuris viešino susitikimus su interesų grupių atstovais.

Daugiausia parlamentarai viešino susitikimų su verslo asociacijomis bei verslininkais (185), NVO atstovais (170), profsąjungomis (20) ir su meno, mokslo ir religinių bendruomenių atstovais (96).

Apie susitikimus su registruotais lobistais (5) skelbė tik 3 politikai: Aušra Maldeikienė iš partijos „Lietuvos sąrašas“, Tomas Tomilinas iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ir Simonas Gentvilas iš Liberalų sąjūdžio.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos nariai neviešina jokios informacijos apie savo darbotvarkes.

Analizuojant Seimo narių darbotvarkes buvo skaičiuojami politikų 2017 m. kovo 10 d. – rugpjūčio 16 d. oficialiuose darbo kalendoriuose ir asmeninėse svetainėse daryti įrašai, kuriuose nurodyta, su kokiomis interesų grupėmis jie susitiko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min