Kiek mums žinoma šiandien balsavimas Lietuvoje vyko normaliai. Nors žmonių gana gausu, tačiau Vilniaus mieste eilių nėra. Man regis, komisijų nariai jau yra įgudę, be to, darbo vietų yra dvigubai daugiau“, – teigė VRK vadovas.
„Tikiuosi, kad dabar balsuoti pasirodę studentai mums didelių problemų nesudarys. Manau, kad visiems norintiems pasinaudoti balsavimo teise komisija turės galimybę išduoti biuletenius“, – teigė pirmininkas.
Tačiau Z.Vaigauskas prisipažino, jog gavo signalą esą rinkėjai yra klaidinami.Kai kurie kandidatai sako, kad jų oponentai jau esą išrinkti per rinkimus daugiamandatėje apygardoje, tad už juos nereikia balsuoti.
„Šią klaidinančią reklamą reikia paneigti. Rinkėjai gali rinktis iš abiejų kandidatų, patekusių į antrąjį rinkimų ratą, vienodai. Tas, kuris atrodo vertesnis atstovavimo, neatsižvelgiant į jokius rezultatus daugiamandatėje apygardoje, turi būti renkamas.
Kaip vyksta balsavimas savivaldybėse, konkrečiau paaiškės ketvirtadienį. Nors šiuo metu rinkėjų aktyvumas nėra didelis, tačiau Z.Vaigausko teigimu, antrojo rinkimų rato aktyvumas paprastai būna didesnis.
„Rinkimų antrajame ture žmonės balsuoja aktyviau negu pirmajame, tačiau kitą kartą rinkėjų nusivylimas būna didesnis, kai nesuranda kandidatų, už kuriuos nori balsuoti. Kaip bus šį kartą, parodys gyvenimas – sakė VRK pirmininkas.
