Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 sausio 30d. 09:04

Tikrieji Ramūno Karbauskio turtai: pinigų maišas ir nutylėtas sandoris su Rolandu Skaisgiriu

Ramūnas Karbauskis 15min tema
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis

11,53 mln. eurų. Tokia suma visą savo turtą vertina valstiečių-žaliųjų lyderis Ramūnas Karbauskis. Tikrai nemažai. Tačiau jeigu pasiūlytumėte R.Karbauskiui už tokią pat ar keliais milijonais didesnę sumą parduoti savo verslo imperiją, jis tikriausiai leiptų juokais.

15min panagrinėjo tikruosius R.Karbauskio turtus. Pirmiausiai – Gretos Kildišienės automobilio nuomos istorijoje pagarsėjusį politiko verslo flagmaną „Agrokoncerną“. Vien jame sukaupta pinigų suma R.Karbauskio deklaruoto turto vertę viršija daugiau nei 6 kartus.

Formaliai R.Karbauskis įstatymo nepažeidė, nors jo deklaruoti skaičiai nuo realios turto vertės skiriasi labai smarkiai. Kitas klausimas – ar „valstiečių“ lyderis nenusižengė įstatymui, nedeklaruodamas sandorio su prodiuseriu ir „tvarkiečių“ korupcijos skandalo žvaigžde Rolandu Skaisgiriu.

70 milijonų palauks

Kandidatuodamas į Seimą, R.Karbauskis deklaravo, kad jo piniginės lėšos sudaro beveik 104 tūkst. eurų. Nemažai, bet ne kaip milijonieriui. Tačiau tai tikrai nėra visi pinigai, kuriais disponuoti gali R.Karbauskis.

Centrinė valstiečių-žaliųjų lyderio verslo imperijos įmonė, „Agrokoncernas“, turi vienintelį akcininką – tai R.Karbauskis. Vienintelis koncerno akcininkas sykiu yra ir vienintelis pretendentas į jo generuojamą pelną. O čia „Agrokoncernas“ tikrai turi, kuo pasigirti.

Įmonės konsoliduotuose finansinės atskaitomybės dokumentuose aiškiai nurodoma, kad pelnas „Agrokoncerne“ yra kaupiamas. Kitaip tariant, R.Karbauskis galėtų sau išsimokėti dividendus, bet to nedaro. Taip, metai po metų, formuojamas didelis nepaskirstytojo pelno rezervas. Naujausiais duomenimis, šis skaičius daugiau nei įspūdingas. Nepaskirstytasis „Agrokoncerno“ pelnas – 70,777 mln. eurų.

Beje, šis skaičius auga įspūdingais tempais. 2010 m. „Agrokoncerno“ nepaskirstytasis pelnas siekė kiek daugiau nei 31 mln. eurų. Per šešerius metus R.Karbauskio verslo flagmanas šį pinigų kraitį sugebėjo išauginti daugiau nei dvigubai.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Agrokoncerno būstinė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Agrokoncerno būstinė

Kodėl vienas turtingiausių Lietuvos politikų neskuba sau išmokėti daugiau nei solidžių dividendų? „Valstiečių“ lyderis į detales nesileidžia.

„Kiekvienas akcininkas priima sprendimus, kurie būtų naudingi jo verslui. Daug bendrovių nemoka dividendų, nes investuoja į įmonių augimą“, – 15min atsiųstame komentare teigia R.Karbauskis.

Anot jo, „Agrokoncerno“ nepaskirstytą pelną bendrovė naudoja „savo reikmėms“.

Taigi turbūt nekyla abejonių, kad R.Karbauskis nepriimtų siūlymo parduoti visą savo turtą už 12 ar 20 mln. eurų.

Vis dėlto pats LVŽS lyderis į kalbas apie realią savo turtų vertę nesileidžia. „Niekaip nevertinu. Džiaugiuosi, jog sukurta apie 1500 darbo vietų“, – klausiamas, kokia suma vertina savo verslą, teigė R.Karbauskis.

„Agrokoncernas“ – kaip nedidelis bankas

Beje, „Agrokoncerno“ finansiniai duomenys rodo, kad R.Karbauskio verslas veikia it mažas bankas. Mat dideliais pinigais disponuojantis koncernas nevengia jų skolinti.

Naujausiuose finansinės atskaitomybės dokumentuose „Agrokoncernas“ nurodo gana įspūdingus paskolų teikimo veiklos rodiklius. Susijusioms šalims R.Karbauskio verslo flagmanas yra paskolinęs daugiau kaip 1,7 mln. eurų, vienam stambiam ūkininkui – 2,3 mln. eurų, „kitiems fiziniams asmenims“ – dar 3,26 mln. eurų.

Beje, pastarajai skolininkų kategorijai „Agrokoncernas“ taiko prastesnes sąlygas nei susijusioms šalims. Su koncernu susiję fiziniai ar juridiniai asmenys, anot dokumentų, paskolas gauna su 5–6 proc. metinėmis palūkanomis, „kitiems fiziniams asmenims“ skolinama brangiau – jau su 5–12 proc. palūkanomis.

Reali vertė – apie 149 milijonai?

Žinoma, verslas – tai ne vien jo sukrautas pelnas. Naujausių finansinių ataskaitų duomenimis, „Agrokoncernas“ turi turto už įspūdingą 224 mln. eurų sumą, bet ir nemažai skolų. R.Karbauskio verslo flagmano mokėtinos sumos ir įsipareigojimai sudaro 144,8 mln. eurų. Liūto dalis šių įsipareigojimų – skolos bankams.

Vis dėlto viską sudėjus į krūvą, „Agrokoncernas“ vertas daug daugiau nei R.Karbauskio oficialiai deklaruota vertybinių popierių vertė – beveik 9,4 mln. eurų. Mokesčių ekspertė Rūta Bilkštytė, susipažinusi su „Agrokoncerno“ finansine situacija, 15min nurodė kur kas įspūdingesnę sumą – apie 149 mln. eurų. Ir tai dar ne viskas.

Rūta Bilkštytė
Rūta Bilkštytė

„Šiuo atveju svarbu yra ne tik turtas, bet ir įmonės pelnas. „Agrokoncernas“ generuoja stabilų ir nemažą pelną, todėl tai turi svarią įtaką įmonės pardavimo vertei“, – pridėjo R.Bilkštytė.

15min pašnekovės pateiktų skaičiavimų R.Karbauskis nenori nei patvirtinti, nei paneigti. „Mokesčių ekspertų vertinimų taip pat nekomentuoju“, – lakoniškai atsakė LVŽS pirmininkas.

„Naisių vasara“ ir STT šešėlis

Prodiuseris Rolandas Skaisgirys politinėje arenoje labiausiai nuskambėjo kaip vienadienis „Tvarkos ir teisingumo“ partijos kandidatas į Vilniaus merus ir šią partiją sudrebinusio korupcijos skandalo herojus. Sykiu R.Skaisgirys buvo ir R.Karbauskio verslo partneris, nors pats LVŽS lyderis ragina šio termino nevartoti.

Garsus prodiuseris, pasižymėjęs pareiškimais apie diskomfortą areštinėje, kartu su R.Karbauskiu valdė bendrovę „Naisių vasara“. Pagrindinė šios įmonės veikla – garsiojo „Naisių vasaros“ prekės ženklo nuoma. Registrų centro duomenimis, ilgą laiką R.Karbauskis valdė 60 proc. šios įmonės akcijų, o likęs 40 proc. akcijų paketas priklausė R.Skaisgiriui.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolandas Skaisgirys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rolandas Skaisgirys

R.Karbauskis su R.Skaisgiriu įmonę valdė dar 2014 m. balandį, o 2015 m. vasarį Registrų centrui pateiktuose dokumentuose „valstiečių“ lyderis jau nurodomas kaip vienintelis „Naisių vasaros“ akcininkas. 15min žiniomis, R.Skaisgirys iš „Naisių vasaros“ akcininkų pasitraukė 2014 m. pabaigoje. Akcijų perėmimo iš R.Skaisgirio sandorio R.Karbauskis nedeklaravo nei pernykščiuose Seimo rinkimuose, nei 2015 m., kai sėkmingai kandidatavo į Šiaulių rajono tarybą.

Partnerystė? Tikrai ne

Viešųjų ir privačių interesų derinimo ekspertas Gediminas Sakalauskas 15min teigė, kad šio sandorio nedeklaravimas gali prasilenkti su įstatymu vienu atveju – jei R.Karbauskis akcijas iš R.Skaisgirio pirko už 3 tūkst. eurų ar daugiau. Tokius sandorius politikai deklaruoti privalo.

15min susisiekė su R.Skaisgiriu. Prodiuseris patvirtino turėjęs bendrą verslą su R.Karbauskiu ir iš įmonės pasitraukęs. Anot jo, akcijos R.Karbauskiui parduotos už 3 tūkst. eurų tikrai neviršijančią sumą.

„Tikrai neviršija“, – užtikrino R.Skaisgirys. Į kalbas apie vėlesnius santykius su R.Karbauskiu ir jo „Naisių vasaros“ projektu prodiuseris nesileido.

Savo ruožtu R.Karbauskis taip pat nurodo akcijas nusipirkęs už palyginti kuklią sumą – esą akcijos pirktos už nominalią vertę, kuri 3 tūkst. eurų tikrai nesiekė.

Beje, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) 2014 m. rudenį sulaikė R.Skaisgirį tiriant galimą korupciją „Tvarkos ir teisingumo“ partijoje. Šis įvykis iš esmės sugriovė prodiuserio planus tapti „tvarkiečių“ kandidatu į Vilniaus mero postą. Paklaustas, ar prodiuserio pasitraukimui iš „Naisių vasaros“ akcininkų įtakos turėjo R.Skaisgirį užgriuvę nemalonumai su STT, R.Karbauskis tai neigė.

„Tai nesusiję“, – lakoniškai komentavo jis.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

Sandorio su R.Skaisgiriu nebuvimą oficialiose deklaracijose politikas aiškina paprastai. „Nedeklaravau to, ko neprivalau deklaruoti. Viską deklaruoju tada, kada tai reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai“, – teigia R.Karbauskis.

„Valstiečių“ lyderis neslepia, kad ir po verslo skyrybų R.Skaisgirio įmonė „Videometra“ toliau prodiusavo „Naisių vasaros“ serialą. Tačiau šiuos santykius vadinti partneryste esą būtų nekorektiška.

„Vadinti R.Skaisgirį mano verslo partneriu yra neteisinga, nes aš neužsiimu verslu, o joks verslas, kuriame aš turiu akcijų su R. Skaisgiriu, verslu neužsiiminėja. Jokių pajamų iš R.Skaisgirio verslo įmonės, kuriose esu akcininkas, niekada nėra gavusios. Verslo partneryste vadinti UAB „ Videometra“ darbą, kuriant serialą „Naisių vasara“, yra nekorektiška“, – reziumavo R.Karbauskis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

„Garintojai“ šokiruoti: e.cigarečių rūkymas brangs dvigubai dėl naujo akcizo

Aktualu

Tragedija Vilniuje: apie sutuoktinio mirtį pranešusi moteris laukdama medikų paniro į komą

Aktualu

Lauk iš patalpų vejamo Istorinės technikos muziejaus įkūrėjas: „Kauno valdžia mato tik pinigus“

24sek

Šaras: apie žmogų, kuris pakylėjo „Žalgirį“ į kitą lygį, ir nustebinusį pusfinalio faktorių

Aktualu

Vilniaus žydai protestavo prieš LŽB pirmininkę F.Kukliansky: skundžiasi netinkamu pinigų skirstymu ir valdžios uzurpavimu

Aktualu

Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojai žiūrėjo pornografiją darbo metu

Ką daryti, jei nudegėte saulėje?

Aktualu

Šiukšlių krizę sostinėje lydi padegėjo šėlsmas – liepsnoja vienas konteineris po kito

Gyvenimas

Tinklaraštininkė K.Danilevičė pataria, kaip atnaujinti spintą vasarai

Aktualu

Britiškos vizos negaunantis R.Abramovičius bent oficialiai imigruoja į Izraelį?

Aktualu

VSD: „MG Baltic“ teniso arenos projekte – G.Kirkilo, N.Eidukevičiaus tarpininkavimas

Maistas

auGalingas pirmadienis: spalvingos salotos su žemės riešutais ir neįprastas „braunis“

Vardai

Jonas Radzevičius tapo šešių vaikų tėvu: žmona Vitalija pagimdė sūnų

Braies ežeras – didžiausias ežeras Dolomitinėse Alpėse Italijoje

15min tema Aktualu

„Šiukšlynų milijonieriai“: atliekų rūšiavimo gamyklos maitina buvusio viceministro A.Petkaus verslą

Gazas

Dar vienas lietuvis Dakare 2019: Aurelijus Petraitis ketina važiuoti sunkvežimiu

Vardai

15min studijoje – aktorius Marius Repšys: apie „Išvarymo“ fenomeną ir rašomą pirmą romaną

Pasaulis kišenėje

5 dalykai, dėl kurių lietuviai Sicilijoje jausis kaip namie

Aktualu

Artėja lietuvių kalbos egzaminas: kelios naujovės

Aktualu

V.Jurkonis: Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimo raktas – Maskvoje

Naujienos

Verslas

„Garintojai“ šokiruoti: e.cigarečių rūkymas brangs dvigubai dėl naujo akcizo

Aktualu

Tragedija Vilniuje: apie sutuoktinio mirtį pranešusi moteris laukdama medikų paniro į komą

Aktualu

Lauk iš patalpų vejamo Istorinės technikos muziejaus įkūrėjas: „Kauno valdžia mato tik pinigus“

24sek

Šaras: apie žmogų, kuris pakylėjo „Žalgirį“ į kitą lygį, ir nustebinusį pusfinalio faktorių

Aktualu

Vilniaus žydai protestavo prieš LŽB pirmininkę F.Kukliansky: skundžiasi netinkamu pinigų skirstymu ir valdžios uzurpavimu

Aktualu

Vilniaus rajono savivaldybės darbuotojai žiūrėjo pornografiją darbo metu

Ką daryti, jei nudegėte saulėje?

Aktualu

Šiukšlių krizę sostinėje lydi padegėjo šėlsmas – liepsnoja vienas konteineris po kito

Gyvenimas

Tinklaraštininkė K.Danilevičė pataria, kaip atnaujinti spintą vasarai

Aktualu

Britiškos vizos negaunantis R.Abramovičius bent oficialiai imigruoja į Izraelį?

Aktualu

VSD: „MG Baltic“ teniso arenos projekte – G.Kirkilo, N.Eidukevičiaus tarpininkavimas

Maistas

auGalingas pirmadienis: spalvingos salotos su žemės riešutais ir neįprastas „braunis“

Vardai

Jonas Radzevičius tapo šešių vaikų tėvu: žmona Vitalija pagimdė sūnų

Braies ežeras – didžiausias ežeras Dolomitinėse Alpėse Italijoje

15min tema Aktualu

„Šiukšlynų milijonieriai“: atliekų rūšiavimo gamyklos maitina buvusio viceministro A.Petkaus verslą

Gazas

Dar vienas lietuvis Dakare 2019: Aurelijus Petraitis ketina važiuoti sunkvežimiu

Vardai

15min studijoje – aktorius Marius Repšys: apie „Išvarymo“ fenomeną ir rašomą pirmą romaną

Pasaulis kišenėje

5 dalykai, dėl kurių lietuviai Sicilijoje jausis kaip namie

Aktualu

Artėja lietuvių kalbos egzaminas: kelios naujovės

Aktualu

V.Jurkonis: Armėnijos ir Azerbaidžano konflikto sprendimo raktas – Maskvoje

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min