Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tikrins autobusų išmetamų dujų kiekį

Klaipėdiečiai skundžiasi vėluojančiu 6 maršruto autobusu.
A.Kripaitės nuotr. / Siekiant mažinti oro užterštumą ir eksploatacines išlaidas, trečiadienį aikštelėje prie mokslo ir technologijų parko bus pradėtas matuoti autobusų išmetamų dujų kiekis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslas ir mokslas susivienijo siekiant sumažinti uostamiesčio oro užterštumą.

Trečiadienį Klaipėdoje  pradedamas vykdyti Klaipėdos mokslo ir technologijų parko vykdomo projekto „EŽIS“ iniciatyva atsiradęs pilotinis viešojo transporto užterštumo mažinimą skatinantis projektas.  Siekiant mažinti oro užterštumą ir eksploatacines išlaidas, trečiadienį aikštelėje prie mokslo ir technologijų parko bus pradėtas matuoti autobusų išmetamų dujų kiekis. Per dieną planuojama išmatuoti šešių autobusų dūmingumą. Autobusai su kuro priedu „EuroAd“, skystu pavidalu įvestu į degalus, važinės tris mėnesius, o jų išmetamų dujų kiekio matavimai pakartotinai bus atlikti dar du kartus. Matavimų išvados padės nustatyti papildo efektyvumą ir poveikį aplinkai. 

Projektu siekiama paskatinti mokslo ir verslo bendradarbiavimą kuriant inovatyvius produktus ir paslaugas, gerinti ekologines sąlygas bei pasitarnauti visuomenės poreikiams. Manoma, jog pasiteisinus kuro priedo „EuroAd“ veiksmingumui, jo taikymas padės sumažinti teršalų emisijos kiekį. Remiantis ankstesniais tyrimais, atliktais užsienio šalyse, dūmingumą įmanoma sumažinti net iki 60, o kuro sąnaudas iki 10 procentų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min