Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2010 01 08, 13:30

Tinklo „Impuls“ valdytojai tikina atsiprašę jų baseine apsinuodijusių vaikų šeimos

Sporto ir pramogų parkų tinklą „Impuls“ valdanti bendrovė „Neo Aljansas“ tikina atsiprašiusi jų baseine Kaune chloru apsinuodijusių vaikų šeimos ir žada tartis su ja dėl žalos kompensavimo.
Baseinas, kuriame apsilankę trys žmonės pasijuto prastai, veikia pramogų ir laisvalaikio centre "Oazė"
Baseinas, kuriame apsilankę trys žmonės pasijuto prastai, veikia pramogų ir laisvalaikio centre "Oazė" / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Anot pranešimo, nuo pirmosios incidento dienos – sausio 2-osios – „Neo aljanso“ atstovai nuolat palaiko ryšį su nelaimę patyrusia šeima, kelis kartus lankėsi ligoninėje.

„Pirmojo susitikimo metu įmonės atstovai su vaikų tėvu sutarė, kad žalos kompensacijos klausimas bus aptariamas iš karto, kai vaikai atsigaus ir šį klausimą aptarti pageidaus patys šeimos nariai“, – teigiama pranešime.

Anot „Neo aljanso“, ketvirtadienį bendrovės generalinis direktorius, susitikęs su apsinuodijusių vaikų tėvu, asmeniškai ir įmonės vardu atsiprašė šeimos narių.

Bendrovės rinkodaros ir pardavimų vadovės Svetlanos Kavinos teigimu, ketinama „visokeriopai palaikyti ir paremti“ apsinuodijusių vaikų šeimą.

S.Kavina pranešime tikina, kad „Impuls“ darbuotojai nuo pat incidento pradžios veikė pagal įmonėje patvirtintą darbo saugos instrukciją. Vos pajutus aitrų kvapą, žmonės buvo evakuoti iš baseino patalpos, bendruoju pagalbos telefonu iškviesta greitoji medicinos pagalba, policija ir ugniagesiai.Pirmojo susitikimo metu įmonės atstovai su vaikų tėvu sutarė, kad žalos kompensacijos klausimas bus aptariamas iš karto, kai vaikai atsigaus ir šį klausimą aptarti pageidaus patys šeimos nariai.

Anot pranešimo, baseino vėdinimo įranga veikia be priekaištų – esą tai patvirtino kelios ekspertizės. Vėdinimo įrangos gamintojai gedimų nenustatė, o dozavimo įrangos specialistai, atlikę kapitalinę baseino įrangos rekonstrukciją, nurodė, jog įrangos gedimas negalėtų tapti per didelės chloro koncentracijos ore arba vandenyje priežastimi.

„Taip pat klaidingas teiginys, kad patalpos prieš atvykstant Visuomenės sveikatos centro atstovams buvo išvėdintos. Vėdinimo sistemų parametrus keisti gali tik ventiliacijos sistemas prižiūrinčios įmonės darbuotojai, o atidaryti langų baseino patalpose neįmanoma“, – tvirtina „Neo Aljansas“.

Anot bendrovės, ji neatmeta „diversijos galimybės“, nagrinėjama „piktybiškų veiksmų įtaka įvykiui“.

Šią savaitę medikai patvirtino, kad antrąją 2010 metų dieną, praėjusį šeštadienį, „Impuls“ baseine vaikai apsinuodijo chloru. Tačiau Kauno miesto visuomenės sveikatos centras teigia, kad ištyrus du mėginius, didesnės nei leidžiama chloro koncentracijos ore ir vandenyje nenustatyta, neaptikta ir kitokių lakių organinių junginių.

Visuomenės sveikatos specialistai kol kas sakė negalintys nurodyti, dėl kokių priežasčių įvyko šis nelaimingas atsitikimas – esą bandoma aiškintis įvairias priežastis, vyksta ikiteisminis tyrimas dėl galimo darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo.

 Specialistai pabrėžia, kad išsiliejęs chloras išgaruoja per 1,5 – 2 val. sudarydamas nuodingo oro debesį, slenkantį pavėjui, pažeme. Tuo metu iš baseino vandens mėginiai buvo paimti praėjus 3 valandoms po to, kai į ligoninę buvo išvežti chloru apsinuodiję nepilnamečiai.

Du vaikai iš Šakių – 1998 metais gimęs berniukas ir 1994 metais gimusi jo sesuo – į Kauno medicinos universiteto (KMU) Vaikų ligų klinikos reanimacijos skyrių iš Kauno Baltų prospekte pramogų centre „Oazė“ esančio baseino „Impuls“ buvo atvežti praėjusį šeštadienį apie 17 val.
Kaip ketvirtadienį BNS sakė KMU vaikų klinikų vadovas Rimantas Kėvalas, berniuko būklė gerėja – jis perkeltas iš reanimacijos į skyrių, o mergaitė į namus išleista antradienį.

Dėl panašių sveikatos sutrikimų į Kauno klinikas buvo paguldytas ir vienas suaugęs žmogus.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min