Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 18d. 11:54

Tiriant galimą vaikų išnaudojimą Vilijampolės globos namuose nustatyti neesminiai pažeidimai

Vilijampolės socialinės globos namuose vyksta tyrimas dėl smurto
Sauliaus Tvirbuto / 15min nuotr. / Vilijampolės socialinės globos namuose vyksta tyrimas dėl smurto

Atlikus vidinį tyrimą dėl galimo išnaudojimo Vilijampolės socialinės globos namuose, nustatyta keletas neesminių pažeidimų.

„Tyrimo metu nenustatyta patikimų faktų ir įrodymų, kad lapkričio 30 dieną du Vilijampolės socialinės globos namuose augantys vaikai būtų buvę išvežti ir dirbę. Nustatyta tai, jog tądien šie vaikai buvo savavališkai pasišalinę iš globos namų ir už juos atsakingi tiesiogiai dirbantys asmenys nesiėmė pakankamų priemonių, siekiant tam užkirsti kelią“, – informavo Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM).

Tyrimą atlikusi komisija rekomendavo globos namuose peržiūrėti ir aktualizuoti įstaigos darbuotojų veiksmus reglamentuojančias tvarkos ir procedūras ypatingiems atvejams nepriskirtinų nenumatytų įvykių metu bei užtikrinti, kad visi įstaigos darbuotojai su minėtais pakeitimais būtų supažindinti, o pakeitimų – laikomasi.

Taip pat rekomenduota sudaryti galimybes įstaigos darbuotojams gilinti žinias įstaigos gyventojų įdarbinimo ir laikino svečiavimosi bei kitais klausimais.

Tyrimas buvo pradėtas gruodžio pradžioje žiniasklaidoje buvusiai darbuotojai pareiškus, jog du nepilnamečius iš globos namų kiemo išsivedė nepažįstamas vyras, o į globos namus grįžę vaikai teigė uždarbiavę.

„Pagrindine problema galėtume įvardinti tai, kad įstaigai trūksta nuolatinio vadovo ir dėl to stinga darnos kolektyvo darbe. Tikime, kad situacija iš esmės pagerės pradėjus dirbti naujam vadovui“, – pranešime sako socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis.

Anksčiau jis tvirtino, kad informacija apie galimą Vilijampolės socialinės globos namų auklėtinių išnaudojimą darbui gali būti susijusi su ankstesnėmis istorijomis, kai pro langą iškrito ir žuvo 11-metis berniukas, mirtinai užspringo mergaitė. Jis neatmetė, jog naujais pareiškimais darbuotojai aiškinasi santykius siekdami sustiprinti kaltinimus dėl ankstesnių įvykių.

„Lietuvos ryto“ televizijos naujienų tarnyba, remdamasi Vilijampolės globos namuose dirbusia socialine darbuotoja, gruodžio pradžioje pranešė, kad nepažįstamas vyras iš kiemo išsivedė du nepilnamečius globotinius. Vėliau nei žadėta į globos namus grįžę šlapi ir išalkę vaikai džiaugėsi uždirbę po 10 eurų ir tikino kasę žvyrą bei remontavę butą.

Apie galbūt dirbti išvežtus neįgalius paauglius pranešta policijai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

05:03
01:30
02:50

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min