Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tirštas smogo rūkas dusina šalia gamyklų įsikūrusius klaipėdiečius

Pramonės rajone šalia Klaipėdos fiksuojamas didelis oro užterštumas
L. Sėlenienės nuotr. / Pramonės rajone šalia Klaipėdos fiksuojamas didelis oro užterštumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelias dienas virš didžiųjų šalies miestų tvyrantis smogas nesisklaido. Maža to, sinoptikai artimiausiomis dienomis prognozuoja smogui labai palankų orą – saulėtą, vėsų ir be didesnio vėjelio ar lietaus. Tokios prognozės pietinėje miesto dalyje gyvenančių klaipėdiečių plaučiams gali būti sunkiai pakeliamos. Juolab, kad arčiau pramoninio rajono įsikūrę gyventojai ir taip kvėpuoja žymiai prastesniu oru.

Jau kelinta diena klaipėdiečiai rytais į darbus braunasi pro tirštą smogo rūką. Situacija kasdien tik prastėja. Jei pirmadienį kietųjų dalelių koncentracija buvo 53 mikrogramai kvadratiniame centimetre, tai trečiadienį parodymai priartėjo prie šimto. Specialistai informuoja, kad sveikatai pavojaus nekelia 50 mikrogramų kvadratiniame centimetre neviršijanti kietųjų dalelių koncentracija.

Smogo lygį Klaipėdoje nustato dvi Valstybinio oro monitoringo matavimo stotys. Jų rodmenys puikiai iliustruoja, kaip skiriasi centrinėje miesto dalyje ir netoli pramoninio rajono įsikūrusių klaipėdiečių įkvepiamas  oras.

Smogo lygį Klaipėdoje nustato Valstybinio oro monitoringo matavimo stotys. Tokių uostamiestyje – dvi. Viena – senamiestyje, Bangų gatvėje, kita – Šilutės plente. Jų rodmenys puikiai iliustruoja, kaip skiriasi centrinėje miesto dalyje ir netoli pramoninio rajono įsikūrusių klaipėdiečių įkvepiamas  oras.

Trečiadienį pietinės miesto dalies oras buvo užterštas maždaug ketvirtadaliu labiau nei centre. Šilutės plente esanti monitoringo stotis užfiksavo, kad kietųjų dalelių koncentracija kvadratiniame centimetre jau pasiekė 111 mikrogramų.

„Tokius parodymus, žinoma, lemia tai, kad Šilutės plentas yra greta gamyklomis užstatytos teritorijos. Be to, netoli yra Rimkų gyvenvietė, kur žmonės krosnis kūrenasi kietuoju kuru: vieni malkomis, kiti anglimis, treti dar ko prasimano. Kitas faktorius – didelis automobilių srautas iš priemiesčio. Dėl mašinų srauto padidėjo užterštumas ir Bangų gatvėje. Uždarius Pilies tiltą remontui transportas koncentruojasi  ties  Mokyklos, Liepų, Bangų gatvėmis. O  kaip tik pastarojoje pastatyta monitoringo stotelė fiksuoja užterštumą dviejų kilometrų spinduliu“, – apie užterštumą pasakojo Klaipėdos visuomenės sveikatos centro direktoriaus pavaduotojas Rimantas Giedraitis.

Tvyrant smogui specialistai ragina kuo mažiau būti lauke, sportuojantiems  – treniruotis uždarose patalpose. Mamos įspėjamos nemigdyti mažylių lauke. O ypač saugotis turėtų astma ir kitomis kvėpavimo ligomis besiskundžiantys gyventojai. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min