Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 01 07

Tituluoti brangiausiais pasaulyje šunys atsidūrė gatvėje

Vieną dieną ėdalas ant „auksinės lėkštutės“, kitą – benamio dalia. Su tokia realybe susidūrė Tibeto mastifų veislės šunys, kurių kaina per trumpą laiką sumenko keliasdešimt kartų.
Šios veislės augintiniai yra labai ištikimi ir puikiai saugo šeimininką ir namus
Tibeto mastifų aukcionas, 2013 m. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Daugiau nei 150 tūkst. feisbuko vartotojų naujienų sraute šią savaitę pasirodė tinklalapio zibainis.lt publikacija, skelbianti, kad Tibeto mastifas – brangiausias šuo planetoje.

15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė
15min nuotr./Klaidinančios publikacijos antraštė

Nors publikacija tinklalapyje pasirodė 2019 m. birželį, populiarumo ji sulaukė šių metų sausio 4 dieną, kai nuorodą paskelbė socialinio tinklo puslapis „Zibainis“. Publikacija feisbuke pasidalyta kelis tūkstančius kartų.

Pasenusios naujienos

Publikacijoje skelbiama, kad brangiausią pasaulio šunį, vardu Hong Dong, už 1,5 mln. JAV dolerių įsigijo neskelbiamas asmuo Kinijoje. Naujienos pasirodymo metu, 2011 m., tai buvo tiesa.

Tada dailymail.com.uk citavusi „CBS News“ pranešė, kad gyvūną įsigijo anglies pramonės magnatas. Keturkojo meniu esą puikavosi aukščiausios klasės mėsa ir kiti produktai.

15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle
15min nuotr./Įrašas socialiniame tinkle

Tačiau Hong Dong brangiausio titulo neteko 2014 m., kai už kitą Tibeto mastifų veislės šunį Kinijoje nepagailėta ir 2 mln. dolerių. Gyvūną esą įsigijo nekilnojamojo turto magnatas.

Tai reikštų, kad Hong Dong brangiausiu pasaulio šunimi nėra jau penkerius metus.

Dar daugiau, zibainis.lt publikacija iliustruojama nuotrauka, kurioje matomas už žmogų didesnis šuo. Tačiau realybėje didžiausi šios veislės šunys stovėdami ant visų keturių kojų nesiekia ir vieno metro ūgio.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Parduodami Tibeto mastifai, 2013 m.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Parduodami Tibeto mastifai, 2013 m.

Mados aukos

Socialiniuose tinkluose skelbtoje publikacijoje teigiama, kad norintieji sukergti savo Tibeto mastifus su Hong Dong šio šeimininkui turėtų pakloti 15 tūkst. dolerių. Tačiau tai negalėtų būti toliau nuo realybės.

Didžiųjų šunų veislės aukso amžius šiuos veisiantiems verslininkams baigėsi taip pat greitai, kaip prasidėjęs. „The New York Times“ teigimu, susidūrę su gyvenimui uždarose patalpose neprisitaikiusių gyvūnų priežiūros kasdienybe, dalis Tibeto mastifų šeimininkų juos išmetė į gatvę.

JAV žiniasklaidos teigimu, bent 150 brangintos veislės šunų Kinijos gyvūnų teisių aktyvistai išgelbėjo nuo kelionės į skerdyklą šalies šiaurės rytuose, kur už šunį mokama maždaug 5 dolerius.

Youtube.com stop kadras /Apleisti Tibeto mastifai
Youtube.com stop kadras /Apleisti Tibeto mastifai

Atslūgus bumui, subankrutavo beveik pusė Tibeto mastifus auginusių veislynų, o šunelių kaina susitraukė iki 2 tūkst. dolerių. Negalėdami išlaikyti kone pusšimtį kilogramų sveriančių gyvūnų, šiuos apleido ir bankrutavę veislynų savininkai.

Tibeto mastifai jau penkerius metus nebėra brangiausi šunys pasaulyje, o socialiniame tinkle skelbtoje publikacijoje pateikiama 9 metų senumo informacija.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programa, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius