Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 12d. 20:49

„Tolerancijos šventėje“ bus laužomi stereotipai

Tolerancijos šventės rengėjai tikina, kad visuomenėje vis dar gajūs tabu. „Geriau žinoti, negu nežinoti“, – teigė J.Andriuška (viduryje).
A.Kripaitės/15min.lt nuotr. / Tolerancijos šventės rengėjai tikina, kad visuomenėje vis dar gajūs tabu. „Geriau žinoti, negu nežinoti“, – teigė J.Andriuška (viduryje).

Paaiškėjo Tolerancijos šventės, kuri Klaipėdoje šurmuliuos kitą savaitgalį, programa. Šių metų šventė bus jau antroji, ją inicijavo asociacija „Pozityvus gyvenimas“, vienijanti paliestuosius ŽIV ir AIDS bei jų artimuosius.

„Nereikia slėptis tarsi stručiams, tarsi to nė nebūtų. Lietuvoje yra apie pusantro tūkstančio infekuotų asmenų, o Klaipėda yra tarp tų miestų, kur tokių žmonių daugiausia“, – teigė uostamiesčio savivaldybės gydytoja Janina Asadauskienė. Klaipėdos savivaldybė jau antrus metus sutiko paremti šią šventę.

Toleranciją skatinsiantis renginys prie „Meridiano“ aikštės vyks kitą penktadienį. Socialinės akcijos metu bus dalijamos skrajutės su visa informacija apie klastingą ligą, galimybę apsisaugoti nuo jos.

Renginyje bus galima nemokamai, anonimiškai pasitikrinti kraują. Palapinė, kur bus atliekami testai atsiras apie 13 val.

Anot asociacijos „Pozityvus gyvenimas“ vadovo Jurgio Andriuškos, geriau žinoti apie ŽIV/AIDS, nei atsiriboti, tarsi to visai nebūtų. Asociacija, pasak jo, pirmiausia ir siekia, kad užsikrėtusieji šiuo  virusu ir jų artimieji nesijaustų tarsi atriboti nuo visuomenės.

Tai, kad stereotipai tebėra gajūs, parodė ir šios šventės organizavimas, kai Klaipėdoje prireikė ieškoti patalpų. Vienoje vietoje buvo atsakyta tiesiog taip: „Tokiems vietos nėra.“  

Šventės veidu pasirinktas dainininkas Mino, šiemet gausiantis tolerancijos garbės ambasadoriaus apdovanojimą. Šventę vainikuos Amberlife koncertas.

Oficiali statistika skelbia, jog Lietuvoje šiuo metu su ŽIV, AIDS gyvena apie 1600 žmonių. Jie bei jų artimieji patiria daug sunkumų dėl brangiai kainuojančio gydymo, egzistuojančios socialinės atskirties.
 

Temos: 2 AIDS ŽIV
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min