Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tomas Venclova: Vladimiras Putinas apsimeta bepročiu, kad visi jo bijotų

Tomas Venclova
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Tomas Venclova
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvių poetas, publicistas, vertėjas, sovietmečio disidentas Tomas Venclova interviu Lenkijos dienraščiui „Gazeta Wyborcza“ teigė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tik apsimeta bepročiu, norėdamas, kad visas pasaulis jo bijotų ir galvotų, jog jis yra lyg dar vienas Hitleris.

„Ponas Putinas atrodo nenuspėjamas, bet jis tik naudojasi tuo, kad toks atrodo, – tvirtina T.Venclova. Ir pabrėžia: – Jis apsimeta bepročiu, kad pasaulis jo bijotų, galvotų, kad jis lyg dar vienas Hitleris. Bet V.Putinas yra racionalesnis diktatorius. Man nepatinka tokios pralaimėjimo nuotaikos – esą Vakarai silpni ir parsidavę, o V.Putinas daro, kas jam patinka, tad turime jau III ar net IV pasaulinį karą, kurį V.Putinas, kaip protingesnis ir stipresnis, laimės. Tai kvailystė ir palengvinimas V.Putino žaidimui.“

Paklaustas, ar bijo dėl Lietuvos, kuri kartu su kitomis Baltijos šalimis gali tapti Rusijos taikiniu, T.Venclova pacitavo Frankliną Rooseveltą, kad vienintelis dalykas, kurio turime bijoti, yra pati baimė, todėl negalima panikuoti.

Jonas tai lyg Vakarai. Flegmatiški, negreiti kovoti, bet kai supyks, nugalės. Nugalėjo Hitlerį, bolševikus, tad tikrai nugalės ir V.Putiną, kuris neturi nei Hitlerio, nei bolševikų jėgos, – kalbėjo T.Venclova.

„Papasakosiu istoriją apie didiką, kuris turėjo vežiką Joną. Jonas buvo gerai sudėtas, tingus ir rūkė pypkę. Kai jie važiavo mišku, juos užpuolė plėšikai, atėmė didiko pinigus, drabužius, po to ėmėsi ir Jono. Nuėmė jo striukę ir kelnes, bet jis toliau rūkė pypkę. Kai ši buvo jam iš dantų išmušta, atsistojo ir visą šutvę užmušė. Didikas ir klausia: „Jonai, kodėl anksčiau to nepadarei?“ O Jonas ir atsako: „Prieš kiekvienas muštynes reikia apšilti.“

Jonas tai lyg Vakarai. Flegmatiški, negreiti kovoti, bet kai supyks, nugalės. Nugalėjo Hitlerį, bolševikus, tad tikrai nugalės ir V.Putiną, kuris neturi nei Hitlerio, nei bolševikų jėgos“, – kalbėjo Lietuvos poetas.

Anot T.Venclovos, nors jis gyveno JAV, o dabar Juodkalnijoje, jeigu V.Putinas numestų atominę bombą ant Vilniaus, jis mirtų. „Arba nusižudyčiau. Gyvenimas neturėtų jokios prasmės. Bet manau, kad V.Putinas sielos gilumoje yra tas bailus Leningrado chuliganas, kuris to nepadarys, nes žino, kad po to žus pats, jo vaikai, jo pinigai ir visas tas simpatiškas gyvenimas, kurį gyvena“, – dėstė T.Venclova.

Poetas ir publicistas įsitikinęs, kad rusų tauta jų prezidentui visiškai nerūpi – jos galėtų jam iš viso nebūti.

„Bet oligarchai niekada nesutiks, kad dingtų jų jachtos, vilos, sąskaitos Vakarų bankuose, kad jų vaikai nebegalėtų mokytis Oksforde ir Harvarde. Čia yra sankcijų esmė. Jo draugai, matyt, tarpusavyje jau pasišneka, kad V.Putinas pats save įvarė į akligatvį ir reikia kažką su tuo daryti. Todėl jis taip bijo būti nunuodytas ir kitų staigmenų“, – svarstė T.Venclova.

Poetas prisipažino, kad jo žmona Tatjana yra rusė, kuri nekenčia V.Putino. „Jeigu jie susitiktų akis į akį, V.Putinas tikrai neišeitų sveikas“, – pašmaikštavo lietuvių poetas ir publicistas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min