Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Tos pačios klaidos, toks pats rezultatas: kaip nepakliūti į pinkles nuomojantis būstą?

Daugiabutis
123rf.com nuotr. / Daugiabutis
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Išsinuomoti būstą dažnai gali tapti nelengva užduotimi. Nors perspėjimų apie galimus sukčius ir patarimų, kaip nuo jų apsisaugoti, daugėja, žmonės kartais vis tiek pasielgia patikliai.

Ričardas pasakoja, kad kai surado patinkantį butą susisiekė su jo savininkais ir pasikalbėjo. Jie jam pasirodė mandagūs ir išklausantys. Po pokalbio savininkai paprašė vaikino, kad šis pervestų pusę nuomos kainos. Ričardas taip ir padarė. Jis net nepagalvojo, jog būtent taip sukčiai dažniausiai bando išviliot pinigus.

„Daugelis vengia sudarinėti buto nuomos sutartis, bando tai daryti neoficialiai, todėl dažnai nuomininkai lieka apgauti“, – sakė Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Dažniausiai žmonės nukenčia tuomet, kai jų paprašoma pervesti dalį pinigų, vadiinamąjį avansą.

Studentė Evelina papasakojo panašią istoriją: „Internete radome skelbimą, kad nuomojamas butas. Paskambinome. Bandėme susitarti dėl susitikimo, bet mums pasakė, kad jeigu butą norime rezervuoti, turime sumokėti 200 eurų depozitą. Bet mes nebuvom nei buto apžiūrėję, nieko, iš karto buvo prašoma sumokėti depozitą.“

Žmonės tikina, kad dažniausia į jokias institucijas nesikreipia, nes mano, kad pinigų nebesusigrąžins.

Specialistai įspėja, kad prieš nuomojantis būstą žmonėms reikėtų pasidomėti nuomotoju.

„Žinoma, nereikėtų mokėti pinigų iš anksto, nesudarius sutarties, neapžiūrėjus būsto, neįsitikinus, kad tas būstas tikrai yra nuomojamas. Tik apžiūrėjus būstą, ir tik pasirašius sutartį galima pradėti mokėti įmokas“, – sakė R.Matonis.

Specialistai pataria būti atsargiems, o pakliuvus į sukčių pinkles nedelsiant kreiptis į artimiausią policijos komisariatą.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min