Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugsėjo 16d. 13:18

Tos pačios lyties šeimos dalinasi tikromis istorijomis, rengiama tarptautinė konferencija

Tos pačios lyties šeimos dalinasi tikromis istorijomis, rengiama tarptautinė konferencija
Przemysław Stefaniak nuotr. / Tos pačios lyties šeimos dalinasi tikromis istorijomis, rengiama tarptautinė konferencija
Lietuvoje vykstant karštoms diskusijoms apie galimybę įteisinti lyčiai neutralią partnerystę, asociacijos LGL su tarptautiniais partneriais vykdomas projektas „R.I.S.E.“ kviečia pažvelgti į platesnį Europos vaivorykštės šeimų kontekstą.

Lyčiai neutralaus partnerystės instituto įteisinimo klausimas ypatingai svarbus tos pačios lyties poroms, kurios savo santykių negali įtvirtinti santuoka. Kol senosios Europos Sąjungos demokratijos nuosekliai žengia link santuokos lygybės įtvirtinimo, įstatymai Lietuvoje, Latvijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Slovakijoje neatliepia įvairių šeimų poreikių.

Lietuvoje vieniša motina ar tėvas negali registruoti šeimos turto statuso ir taip prisidėti prie auginamų nepilnamečių vaikų interesų apsaugos, tuo tarpu šeimos teisių pripažinimas tos pačios lyties poroms apskritai neegzistuoja jokia forma. Tai už įstatymo ribų paliktoms poroms ir jų vaikams sukuria ne tik psichologinę naštą, skatina socialinę atskirtį bei visuomenės susiskaldymą, bet ir lemia daugybę kasdienių iššūkių, susijusių su atstovavimo, paveldėjimo, draudimo, asmens duomenų apsaugos, banko paslaugų ir kitomis praktinėmis situacijomis.

Asociacija LGL tęsia socialinę kampaniją, pasakojančią gyvenimiškas tos pačios lyties porų istorijas. Kampanijos herojė Sofia, Lietuvoje gyvenanti portugalė, sako: „Manau, kad Lietuva ir Portugalija turi bendrą praeitį, kurią jos nori pamiršti ir nori gyventi atvirai, vertindamos saviraiškos laisvę, žmogaus teises ir puikią gyvenimo kokybę. Viena, ką galiu pasakyti, priėmus šiuos įstatymus ir pagerinus LGBTIQ šeimų gyvenimus Portugalijoje, likusiai visuomenės daliai nenutiko nieko dramatiško.“

Šeimų įvairovės ir LGBTIQ šeimų teisių pripažinimo teisiniai ir socialiniai klausimai, taip pat – privataus sektoriaus vaidmuo kuriant įvairioms šeimoms įtraukią aplinką ir lygias galimybes bus aptariami tarptautinėje konferencijoje „Šeimų apsauga ir įvairovė demokratinėje visuomenėje: problemos ir perspektyvos“ bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerija, Friedricho Eberto fondu, Šiaurės Ministrų Tarybos biuru, Švedijos ambasada, Valonijos-Briuselio tarptautiniu biuru Lenkijoje ir Baltijos šalyse.

Konferenciją numatoma transliuoti 15 min portale 2021 m. rugsėjo 29 d., nuo 10 val.

Norėdami užsiregistruoti į konferenciją, užpildykite žemiau esančią lentelę.

Parengta įgyvendinant Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietybės programos lėšomis finansuojamą projektą „Sąmoningumo didinimas dėl vaivorykštės šeimų Europoje priėmimo įtraukiose visuomenėse (R.I.S.E)“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min