Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 21, 16:23

Trakų ortodoksų vyskupas: R.Šimašiaus pareiškimai kursto nesantaiką

Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pareiškimai apie ortodoksų bažnyčią kursto religinę ir tautinę nesantaiką, sako Trakų ortodoksų vyskupas Amvrosijus.
Remigijus Šimašius
Remigijus Šimašius / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Pasak jo, trečiadienį vykusioje spaudos konferencijoje sostinės vadovas išsakė daug „įžūlių pareiškimų“.

„Vienas byloja, jog mūsų bažnyčios mums priklauso neteisėtai. Jis grubiai įsikišo į Bažnyčios reikalus, apie kuriuos turi menkiausią supratimą“, – ketvirtadienį paskelbtame pareiškime sakė dvasininkas.

„Jis ypač neatsakingai padarė viską, kad būtų sukurstyta nesantaika prieš vieną iš tradicinių Lietuvos religinių bendruomenių“, – pridūrė jis.

R.Šimašius trečiadienį pareiškė, kad „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės laikus menančios cerkvės priklauso neteisėtai organizacijai, kuri inicijuoja karą ir taikių gyventojų žudymą“.

„Mes, krikščionys ortodoksai, su džiaugsmu esame pasirengę kentėti dėl Kristaus. Tačiau, kadangi gyvename teisinėje valstybėje, norime išgirsti, kokį įstatymą pažeidėme. Ir jeigu nėra kuo mums papriekaištauti, tai Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje diskreditavimo kampanija tučtuojau turėtų liautis“, – sakė Trakų vyskupas Amvrosijus.

Lietuvos stačiatikių bažnyčia yra viena iš devynių tradicinių religinių bendruomenių Lietuvoje. Ji turi metropolijos titulą, priklauso Maskvos ir Visos Rusios patriarchatui. Bendruomenei vadovauja Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių arkivyskupas metropolitas Inokentijus.

Pastarasis praėjusią savaitę iš pareigų atleido kunigą Vitalijų Mockų, o kiti du kunigai, Gintaras Jurgis Sungaila ir Vitalis Dauparas, ne tik atleisti iš pareigų, bet ir nušalinti nuo bet kokios aktyvios tarnystės.

Dvasininkai tvirtino pasitraukę iš pareigų, nes jaučiantys sąžinės konfliktą, kai Rusijos ortodoksų bažnyčios patriarchas Kirilas remia Rusijos invaziją į Ukrainą, o Maskvos priešininkus Ukrainoje vadina „blogio jėgomis“, kovojančiomis prieš „Rusijos vienybę“.

Jie šiuo metu ruošia kreipimąsi į Konstantinopolio patriarchą, kad galėtų tapti šios metropolijos dalimi.

2018 metų spalį Konstantinopolio ekumeninis patriarchatas paskelbė negaliojančiu 1686 metais įvykusį Ukrainos stačiatikių prijungimą prie Maskvos patriarchato ir dar kartą patvirtino, kad kaip motininė bažnyčia, Konstantinopolis turi teisę ir tęs procedūras dėl autokefalijos (nepriklausomybės) Ukrainos stačiatikių bažnyčiai suteikimo.

Tuo metu Trakų vyskupas Amvrosijus teigė, kad kanoninių ryšių su Maskvos patriarchatu negalima tapatinti su administraciniu pavaldumu.

„Mūsų Bažnyčia – tai ne Maskvos patriarchato filialas ar pasiuntinybė, čia kalbama apie visai kitą kategoriją“, – sakė jis.

Dvasininkas taip pat kritikavo pasitraukusius kunigus: „Atskilėlių tvirtinimas, jog dvasininkų perėjimas iš vienos Bažnyčios į kitą yra kažkas panašaus kaip darbo vietos pakeitimas, neatitinka realybės.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min