Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 29d. 11:26

Trakuose – perversmas: į Malūko vietą sėdo Kapočius (nuotraukos)

Naujasis meras Vincas Kapočius
15minučių/Gedimino Gasiulio nuotr. / Naujasis meras V. Kapočius

Ketvirtadienio rytą Trakų rajono savivaldybėje sušauktas posėdis, kuriame valdžią perėmė opozicija. Nuo mero pareigų nušalinus Edmundą Malūką, į jo vietą sėdo liberalcentristas Vincas Kapočius.

Posėdis prasidėjo 9 val. ryto, į jo darbotvarkę buvo įtraukti 42 klausimai. Tačiau opozicijai priklausantys tarybos nariai pasiūlė įtraukti papildomų klausimų – dėl interpeliacijos merui, dėl naujo mero, vicemero, dalies kitų valdininkų skyrimo.

Valdžią norėta keisti dėl to, kad iš koalicijos panoro pasitraukti du „Fronto“ partijos tarybos nariai. To užtektų, kad trapi koalicija žlugtų.

E.Malūkas posėdyje pareiškė nesutinkąs įtraukti šių klausimų į darbotvarkę. „Pagal vietos savivaldos įstatymą posėdžio darbotvarkę formuoja meras. Siūlymus dėl darbotvarkės jis turi gauti 24 val. iki posėdžio. Aš šiuos siūlymus radau prie bendrų dokumentų vakar 15.30 val. Todėl pildyti darbotvarkės nesutinku“, – teigė E.Malūkas.

Opozicija ginčijo, kad tame pačiame įstatyme numatyta, jog posėdžio darbotvarkę galima pildyti ir patiems tarybos nariams, už tai balsuojant. Kilus ginčui, opozicija ir prie jos prisidėję „frontiečiai“ pareiškė išeinantys pasitraukti.

Daugiau nei pusei tarybos narių palikus salę, E.Malūkas nusprendė nutraukti posėdį nesant kvorumo.

Iš tarybos salės išėjo ir likę nariai.

Tačiau po kelių minučių pasitarę, čia grįžo tuometė opozicija  ir „frontiečiai“. Šie patys pratęsė posėdį.

Slaptu balsavimu jie išrinko naują merą – V.Kapočių.

Į pirmosios mero pavaduotojos postą išrinkta Nijolė Ramoškienė. „15min“ žiniomis, vicemero postas turėtų tekti ir vienam „frontiečių“.

Savivaldybės darbuotojai sutrikę – nesupranta, kurio mero dabar klausyti, kaip dirbti ir apskritai ar dirbti.

Kol kas neaišku, kada naujasis meras užims kabinetą. Buvę valdantieji teigia, kad jis išrinktas neteisėtai, tuo tarpu naujoji valdžia tikina, jog viskas teisėta ir kabinetą, tikisi gauti dar šiandien.

„15min“ šaltinių teigimu, „frontiečiai“ pakeisti koalicijos partnerius nusprendė dėl to, kad nebuvo pildomi jų reikalavimai – esą jie negavo tarnybinių mobiliųjų telefonų, automobilių ir t. t.

Su žiniasklaida „Fronto“ partijos perbėgėliai kalbėti atsisako teisindamiesi laiko stoka.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min