Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Transplantacijai reikalingus organus skraidins pasieniečių sraigtasparniai

Transplantacijai reikalingus organus skraidins pasieniečių sraigtasparniai.
VSAT nuotr. / Transplantacijai reikalingus organus skraidins pasieniečių sraigtasparniai.
Šaltinis: 15min
0
A A

Moderniais pasieniečių sraigtasparniais „Eurocopter“ bus skraidinami transplantacijai reikalingi audiniai ir organai. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pilotai organus bus pasirengę operatyviai gabenti ir iš užsienio šalių.

Tai numatančią sutartį antradienį 12 val. VSAT Aviacijos bazėje pasirašys VSAT vadas generolas Vainius Butinas ir Nacionalinio transplantacijos biuro direktorė Asta Kubilienė. Dokumentu siekiama efektyviau panaudoti pasieniečių orlaivių galimybes žmogaus organų donorystei ir transplantacijai plėtoti.

Aviacijos bazė įsikūrusi Paluknio kaime Trakų rajone, apie 25 km nuo Vilniaus. Į ją iš sostinės vykstama keliu Vilnius – Varėna – Druskininkai.

Kviečiame dalyvauti šiame renginyje (telefonai informacijai pranešimo apačioje).

Po sutarties pasirašymo VSAT Aviacijos rinktinės pareigūnai Nacionalinio transplantacijos biuro atstovams pademonstruos savo techniką, aprodys bazės infrastruktūrą.

Nacionalinio transplantacijos biuro atstovai VSAT pareigūnams bei kitiems renginio dalyviams pasiūlys atlikti kilnią misiją – užpildyti sutikimus donoro kortelei gauti (t. y. asmens sutikimas, kad jo audiniai ir (ar) organai po jo mirties būtų panaudoti transplantacijai). Norint užpildyti šį sutikimą būtina turėti asmens dokumentą.

Manoma, kad pasieniečiams ėmusis veiklos gabenant organus, tai bus atliekama žymiai operatyviau nei iki šiol. VSAT sraigtasparniai „Eurocopter“ yra ypač greitaeigiai, ekonomiški, manevringi, jiems leistis ir kilti reikia nedidelio ploto, todėl organams paimti jie galės leistis kone ligoninių kiemuose ar jų teritorijose.

Pagal medikų informaciją VSAT pilotai skrydžius atlikti bus pasirengę ypač operatyviai iš bet kurios šalies vietos. Esant poreikiui pasieniečiai organus skraidins ir iš užsienio šalių – pirmiausia Estijos, Latvijos ir Lenkijos.

VSAT nuostatuose funkcija organizuoti ir vykdyti orlaivių skrydžius gabenant donorų organus ir audinius įtvirtinta tik šiemet.

Šiuo metu VSAT Aviacijos rinktinė eksploatuoja 5 sraigtasparnius: du „Eurocopter EC120B Colibri“, du „Eurocopter EC135“ ir vieną „Eurocopter EC145“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min