Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Transporto lengvatas numatoma teikti tik socialiai remtinoms visuomenės grupėms

Bilietas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Bilietas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Įgyvendindama savo veiklos programą, Vyriausybė numato peržiūrėti transporto lengvatų sistemą ir lengvatoms skiriamas biudžeto lėšas naudoti tik socialiai remtinoms gyventojų grupėms – pensininkams, vaikams, moksleiviams, studentams. Įgyvendindama šią nuostatą, Vyriausybė pritarė Transporto lengvatų įstatymo pakeitimams ir teiks juos svarstyti Seimui.

Keičiant įstatymą panaikinamos lengvatos mokytojams, gydytojams ir slaugytojams, socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams, socialiniams pedagogams ir jų padėjėjams, auklėtojams ir jų padėjėjams, kultūros ir meno darbuotojams, jiems vykstant viešuoju transportu į darbą ir atgal. Taip pat numatoma nebemokėti kompensacijų minėtiems darbuotojams vykstant į darbą nuosavu transportu. Didžioji dalis šių lengvatų ir kompensacijų buvo suteiktos 2008 metais ankstesnės Vyriausybės sprendimu ir galiojo tik nuo šių metų sausio 1 d., teigiama Vyriausybės pranešime spaudai.

Šių pataisų rengėjai pabrėžia, kad minėtose srityse dirbantys žmonės gauna darbo pajamas, todėl jie nėra laikytini socialiai remtinais asmenimis.

Įstatymo pataisos parengtos atsižvelgiant į būtinybę taupyti ir į kai kurių savivaldybių pareikštą nuomonę, kad jų biudžetuose stinga lėšų minėtoms kompensacijoms išmokėti.
Susisiekimo ministro Eligijaus Masiulio teigimu, šiuo metu yra susidariusi ydinga praktika, kai Transporto lengvatų įstatyme yra numatyta labai daug lengvatų, o valstybė ir savivaldybės nepajėgia atsiskaityti su vežėjais. Daugeliui keleivių vežimo įmonių tai tampa nepakeliama našta.

Pažymėtina, kad savivaldybės, norinčios teikti įstatymo pataisomis naikinamas lengvatas ir kompensacijas, ir toliau galės tai daryti. Įstatyme numatyta, kad savivaldybės turi teisę nustatyti lengvatinį keleivių vežimą reguliaraus vietinio susisiekimo autobusų (troleibusų) maršrutais bei kompensuoti asmenims jų važiavimo išlaidas iš savo biudžeto lėšų.
 

Komentarai
Temos Transportas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min