TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Transporto priemonių mažėjo, norinčių išmokti vairuoti – ne

Automobiliai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Pernai įmonė „Regitra“ Klaipėdoje užregistravo kone trečdaliu mažiau automobilių nei 2008-aisiais.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinės įmonės „Regitra“ Klaipėdos filiale pernai vairavimo egzaminus laikė panašus gyventojų skaičius kaip kasmet, tačiau transporto priemonių užregistruota kone trečdaliu mažiau.

Pasak Klaipėdos filialo vadovo Sauliaus Budino, praktinį vairavimo egzaminą uostamiestyje laikė 6 767 gyventojai. Iš pirmo karto jį išlaikyti pavyko 46 proc. vyrų ir 37 proc. moterų. Teorinį egzaminą laikė daugiau – kone 11 tūkst. žmonių, iš pirmo karto jį išlaikyti pasisekė 64 proc. laikiusiųjų. Pasak S.Budino, teorinio ir praktinio vairavimo egzamino dalyvių skaičiai nesutampa, nes išlaikę teorinį egzaminą būsimi vairuotojai praktinį egzaminą bando laikyti ir kituose miestuose.

„Norinčių vairuoti skaičius išlieka panašus kaip kasmet. Ir dabar dirbame praėjusių metų intensyvumu, tik pirmoji savaitė buvo vangi“, – sakė S.Budinas.

Dėl pablogėjusios ekonominės situacijos pernai  gyventojai įsigijo ir „Regitroje“ užregistravo kone trečdaliu mažiau automobilių nei 2008-aisiais. Klaipėdos apskrityje užregistruota daugiau kaip 10 tūkst. lengvųjų automobilių, uostamiestyje – 4 760. „Automobilių registravimo skaičiai krito 27 procentais“, – sakė S.Budinas. Iš viso Klaipėdoje šiuo metu užregistruota daugiau kaip 105 tūkst., o visoje apskrityje – per 227 tūkst. įvairių transporto priemonių.

Mažėjo visoje Lietuvoje

FNTT nuotr./Vairavimo mokyklai priklausantis automobilis
Laikiusių vairavimo egzaminus pernai, palyginti su 2008, nesumažėjo.

Lietuvoje pernai buvo įregistruoti 137 tūkst. į šalį įvežti naudoti ir nauji lengvieji automobiliai, tai 31,3 proc. mažiau nei 2008 metais, kai jų buvo įregistruota 199,7 tūkst. Pernai įregistruota 27 proc. mažiau naudotų ir 66,7 proc. mažiau naujų lengvųjų automobilių.

Iš visų 2009 metais įregistruotų lengvųjų automobilių nauji sudarė 5 proc. (7 306), anksčiau šis rodiklis siekė 11 proc. Pernai šalyje pirmą kartą įregistruoti lengvieji automobiliai jau buvo naudoti vidutiniškai 9 metus 2 mėnesius. Iš Vokietijos pernai įvežta ir įregistruota daugiausia (36 proc.) naudotų lengvųjų automobilių (2008 m. – 35 proc.). Iš Prancūzijos pernai į šalį įvežta ir įregistruota 16 proc. visų naudotų automobilių. Trečioje vietoje pagal šį rodiklį buvo Italija (15 proc.), ketvirtoje – Belgija (9 proc.).

Pernai Lietuvoje daugiausia įregistruota „VW Passat“ (9 106), „VW Golf“ (6 241) ir „Opel Astra“ (5 609) modelių į šalį įvežtų naudotų lengvųjų automobilių. Daugiausia įregistruota šių modelių naujų lengvųjų automobilių: „Renault Megane“ (525), „Skoda Octavia“ (252), „Nissan Qashqai“ (239) ir „Toyota Avensis“ (222).

Šių metų sausio 1 dieną įmonės „Regitra“ tvarkomame Kelių transporto priemonių registre iš viso buvo per 2 mln. 133 tūkst. kelių transporto priemonių įrašų. Iš jų 81 proc. sudarė lengvieji keleiviniai automobiliai (1 726 462).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min