Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 07, 16:10

Traumų skaičius Kaune tampa nevaldomas

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras perspėja būti atsargiems miesto gatvėse ir kviečia visus organizuoti gatvių valymo talkas.
Kaune žmonės susidūrė su siaučiančia pūga.
Kaune žmonės susidūrė su siaučiančia pūga. / Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr.

Pėsčiųjų traumų skaičius pastarosiomis dienomis pasiekė kritinę ribą. Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės Traumatologijos punkto duomenimis, į medikus kasdien kreipiasi iki pustrečio šimto nukentėjusiųjų. Dauguma jų – slidžių gatvių aukos. Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistai, primindami Kauno mero Andriaus Kupčinsko prašymą patiems valyti sniegą prie savo namų, pabrėžia, kad tai yra pirmoji traumų profilaktikos priemonė, skelbiama Kauno savivaldybės pranešime spaudai.

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės Traumatologijos punkto vadovas gydytojas Raimondas Kunickas informavo, kad paslydus ir pargriuvus dažniausiai lūžta riešo, čiurnos sąnariai, žastikaulio ir kaklo kaulai, vyresniems žmonėms – šlaunies kaklelis. Pastarosiomis dienomis dėl itin sunkių traumų į Raudonojo Kryžiaus klinikinę ligoninę kasdien paguldoma 8–10 nukentėjusiųjų. Medikai pataria visiems, paslydusiems ir susižalojusiems, nesigydyti patiems ir skubiai kreiptis į medikus.

Siekiant išvengti traumų, patiems reikia rūpintis saugumu. „Einant slidžia gatve nereikia bijoti griūti. Atsipalaidavus raumenys nebus įtempti ir kritimo smūgis bus švelnesnis. Einant patartina išskleisti rankas į šonus, kojomis tarsi šliuožti kaip slidininkui“, – pataria Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Alina Didžiokienė.

Patartina avėti patogiais batais gruoblėtu padu. Yra batų aksesuarų, skirtų saugiai vaikščioti ir bėgioti ant ledo, sniego arba esant plikšalai. Tai tinkleliai, kuriuos lengva užsimauti ir nusiimti, jie beveik nepastebimi ant batų, o nusiėmus užima nedaug vietos – galima laikyti kišenėje. JAV ir Kanadoje šiuos batų priedus naudoja policija ir kitos specialiosios greitojo reagavimo apsaugos tarnybos, taip pat paštininkai, kiti civiliai, kuriems dažnai tenka vaikščioti žiemą.

Dar vienas praktiškas patarimas – ant slidžių batų padų prisiklijuoti pleistrų. Tai labai laikina, tačiau, anot ją išbandžiusių,  efektyvi priemonė.

Traumų gatvėse, juolab slidžiose, pėstiesiems padeda išvengti atšvaitai. Juos seginčius pėsčiuosius vairuotojai pastebi anksčiau. Tai būtina, nes slidžiose gatvėse automobilio stabdymo kelias yra ilgesnis.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kviečia visus kauniečius, darbo kolektyvus nesidrovėti paimti į rankas kastuvą ir išeiti į gatvę kaip į talką. Sniego kasimas prilygs mankštai gryname ore, stiprinančiai sveikatą, o rezultatai pranoks visus lūkesčius: bus saugu eiti neslidžiu šaligatviu patiems, darbo rezultatai bus neįkainojama dovana praeiviams, o svarbiausia –  išsaugosite sveikatą, kurią praradus susigrąžinti nelengva.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min