Dabar populiaru
Publikuota: 2013 vasario 26d. 09:05

Trečdalį valstybės įmonių vadovų ir tarnautojų algų sudaro įvairūs priedai

Infliacija
T. Urbelionio/ BFL nuotr. / Atlyginimas

Baigiantis dešiniųjų valdymui valdiškose įstaigose ir toliau buvo dosniai dalijami įvairūs priedai, o į vadovų kišenes iš biudžeto byrėjo milijonai litų nežinia už kokius nuopelnus. Seimo Audito komiteto pirmininkė „tvarkietė” Jolita Vaickienė mano, kad mokamos priemokos neatitinka tikrosios jų paskirties. Biudžetinių įstaigų darbuotojams priemokos turėtų būti mokamos tik už papildomą, nenumatytą ir vienkartinį darbo krūvį. Prieš keletą metų Audito komitetas siūlė keisti dabartinę apmokėjimo sistemą, bet ledai nepajudėjo.

Valstybinių įstaigų vadovų algoms per devynis praėjusių metų mėnesius išmokėta 65 mln. litų. Apie 70 proc. iš jų sudarė tarnybinis atlyginimas. Likęs užmokestis į įstaigų vadovų kišenes nusėdo per įvairius priedus ir priemokas, rašo „Lietuvos rytas“. Solidžiausią dalį sudarė priedai už darbo stažą, kvalifikaciją, laipsnius, rangus – iš viso 8,7 mln. litų.

Dar 6,6 mln. litų vadovams skirta kaip atostogpinigiai ir kompensacijos už nepanaudotas atostogas, 100 tūkst. litų – kaip vienkartinės premijos už gerą tarnybą bei įvairių švenčių, asmeninių sukakčių proga. Skiriami personaliniai priedai pernai sudarė 4,5 proc. įmonių vadovų gautų pajamų.

„Visiškai nežinoma, už kokius nuopelnus jie patys sau išsidalijo bemaž 3 mln. litų. Ką slepia personalinių priedų sąvokos, man kol kas paslaptis“, – sakė Audito komiteto pirmininkė „tvarkietė“ Jolita Vaickienė.

Per devynis praėjusių metų mėnesius biudžetinės įstaigos darbo užmokesčiui panaudojo 2,2 mlrd. litų. 73,3 proc. sudarė išlaidos pareiginei algai arba tarnybiniam atlyginimui. Likusi darbo užmokesčio fondo dalis išleista atlygiui už viršvalandžius, priedams, priemokoms, premijoms ir personaliniams priedams.

Priemokoms už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, papildomas užduotis ir skubius darbus atseikėta 62 mln. litų, personaliniams priedams – 14 mln. litų, premijoms – 2 mln. litų.

Temos: 1 Alga
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min