Dabar populiaru
Tiesiogiai
Publikuota 2022 01 05, 09:01

Trečią parą iš eilės – pasienyje nė vieno bandymo patekti į Lietuvą

Antradienį, trečią parą iš eilės, pasieniečiams neteko apgręžti nė vieno migranto, kuris būtų bandęs iš Baltarusijos neteisėtai patekti į Lietuvą. Į Lietuvą dėl humanitarinių priežasčių įleistų užsieniečių antradienį nebuvo, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).
Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statyba
Pasienis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ties Druskininkų savivaldybe antradienį apie vidudienį Baltarusijos pusėje girdėjosi pabūklų šūviai. Netoli sienos Gardino kryptimi ten yra Gožos poligonas. Vakarop taip pat ties Druskininkų savivaldybe prie sienos Baltarusijos pusėje buvo iššautos 4 signalinės raketos.

Nė vieno migranto apgręžti neprireikė ir pirmadienį, sekmadienį bei ketvirtadienį. Šeštadienį VSAT neįleido 3 neteisėtų migrantų, penktadienį – 7, trečiadienį – 18.

Nuo rugpjūčio pradžios, kai pasieniečiai įgijo teisę neįsileisti draudžiamose vietose iš Baltarusijos einančių migrantų, jų į Lietuvą nepateko 8109 (vidurnakčio iš antradienio į trečiadienį duomenys).

Anot VSAT, tarnybinių ginklų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą pasienyje panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje tebevykdoma sustiprintu režimu.

Dešimtys neteisėtų migrantų ir toliau bando iš Baltarusijos neteisėtai patekti į Latviją. Šių šalių siena yra maždaug 4 kartus trumpesnė nei Lietuvos ir Baltarusijos siena. Antradienį Latvijos pasieniečiai apgręžė 33 migrantus, pirmadienį – 55, sekmadienį – 36, šeštadienį – 80, penktadienį – 85.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min