TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trečia para po audros: visas kaimas be elektros, vandens ir šildymo

Rajono gyventojai tris paras maitinami pažadais, kad elektros tiekimas bus atnaujintas.
15min nuotr. / Rajono gyventojai tris paras maitinami pažadais, kad elektros tiekimas bus atnaujintas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienio vakarą šalį siaubęs uraganas tūkstančius gyventojų buvo palikęs be elektros. Įpusėjus trečiai parai po audros Klaipėdos pašonėje esančių sodybų gyventojai vis dar sėdi tamsiuose ir šaltuose namuose be vandens.

„Situacija katastrofiška. Trečią parą neturime nei elektros, nei vandens. Mūsų namuose įrengta geoterminio šildymo sistema, kuriai taip pat reikalinga elektra, taigi ne tik tamsu, bet ir šalta. Aplink daug mažų vaikų, yra ir ligonių. Visas šias dienas vežioju žmones į Klaipėdą, nes jie negali niekam paskambinti, net mobiliųjų telefonų pakrauti, jokių reikalų tvarkyti. Tokio košmaro nė įsivaizduoti negalėjau“, – piktinosi Šukaičių kaime gyvenantis ir Klaipėdoje dirbantis Andrius Vaitkus.

Elektra Šukaičių kaime dingo dar neįsisiautėjus vėtrai, sekmadienį apie 18-19 val. Vyras iškart surinko trumpąjį bendrovės „Lesto“ klientų aptarnavimo centro numerį. „Mūsų pranešimą užregistravo. Mes suvokėme, kad yra audra, kad teks šiek tiek pakentėti, kol viską sutvarkys. Bet nesulaukęs skambinau dar kelis kartus, tačiau niekas nieko iki šiol negali paaiškinti. Paskutinis pažadas buvo atstatyti elektros tiekimą antradienį iki 16 val., tačiau ir šiandien niekas nepasikeitė“, – pasakojo vyras. 

Bendrovės „Lesto“ atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė neneigė, jog trečiadienį dar yra nemažai sodybų, kurios iki šiol neturi elektros. Daugiausia tokių – Klaipėdos rajone.
„Tikrai nėra taip, kad mes sėdime rankas sudėję ir neatstatome elektros tiekimo tik dėl savo neveiklumo. Tam yra aiškių priežasčių – yra prioritetai, o ir paties gedimo specifika, kuri neleidžia užbaigti darbų taip greitai, kaip norėtume“, – paaiškino bendrovės atstovė. Ji paprašė pateikti seniūnijų, kurios vis dar be elektros, sąrašą ir žadėjo artimiausiu metu atsakyti, kada elektros tiekimas gyventojams bus atstatytas.

Bendrovė „Lesto” informavo, jog elektros tiekimas Klaipėdos rajone beveik visai atstatytas. Elektros dar neturi beveik 400 vartotojų. Tačiau žadama likusius gedimus pašalinti artimiausiu metu. Nuo uragano nukentėjo didelė dalis elektros oro linijų bei jų atramų.

„Tokio masto pažeidimų mūsų tinklas nebuvo patyręs jau keletą metų, nuo garsiojo uragano Ervino laikų”, – tikino E.Sirutienė. Ji priminė, jog tokiais atvejais, kai elektros tiekimas sutrinka daugelyje vietų, pirmiausiai šalinami tie gedimai, kurie susiję su elektros tiekimu didžiausiam vartotojų skaičiui. Šįkart siaučiant uraganui, E.Sirutienės teigimu, įmonės tinkle dirbo nuo 200 iki 300 ir daugiau brigadų.

Klaipėdos rajonas nukentėjo gerokai daugiau negu miestas, nes rajone daugiau miškingų arba medžiais apaugusių vietovių, o didesnė dalis linijų yra oro linijos. Čia nemažai sodininkų tinklų, kurie pastatyti prieš kelis dešimtmečius ir iki šiol dėl savininkų lėšų stygiaus iš pagrindų nerenovuoti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min