Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 23d. 10:54

Trečiadienį Lietuvoje kauks sirenos

Skirtingose miesto vietose, daugiausia ant mokyklų pastatų, buvo įdiegta 13 sirenų komplektų su radijo antenomis,  garsiakalbiais ir valdymo įranga.
UAB „Fima“ nuotr. / Skirtingose miesto vietose, daugiausia ant mokyklų pastatų, buvo įdiegta 13 sirenų komplektų su radijo antenomis, garsiakalbiais ir valdymo įranga.

Balandžio 25 d. 11 val. 52 min. Lietuvoje bus girdimas perspėjimo sirenų kauksmas. Tuo metu Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos pradės gyventojų perspėjimo sistemos patikrinimą.

Sirenos kauks 3 minutes. Nustojus joms kaukti, 11 val. 55 min., per Lietuvos radijo ir televizijos pirmąją programą arba vietines radijo ir televizijos programas, gyventojams bus skelbiama aktuali informacija. Išgirdę sirenas, gyventojai privalo nedelsiant įjungti radiją ar televiziją ir išklausyti skelbiamą informaciją.

Įprastai sirenos įjungiamos du kartus per metus, kai atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.

Gresiant ar susidarius ekstremaliajai situacijai šalyje, gyventojai perspėjami įjungus sirenas. Po sirenų kauksmo per radiją ar televiziją skelbiama gyventojams informacija ir rekomendacijos, kaip elgtis ekstremaliosios situacijos metu. Išklausę rekomendacijas, gyventojai privalo jas vykdyti.

Gyventojams perspėti naudojamos nuotolinio centralizuoto ir vietinio valdymo sirenos, kurios įrengtos ant valstybinių įstaigų, ūkio subjektų, visuomeninės paskirties pastatų, gyvenamųjų namų arba bokštų (stulpų).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min