Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 13d. 17:29

Teismas uždraudė trečiadienį planuotą Vilniaus viešojo transporto profsąjungų streiką, profsąjungos savo teises pasiryžusios ginti Strasbūre

„Bogdan“ labiausia išsiskiria spalva – jis yra žalias
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Teismas uždraudė trečiadienį planuotą viešojo transporto profsąjungų streiką

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį pripažino Vilniaus viešojo transporto profesinių sąjungų streiką, kurį buvo planuota organizuoti lapkričio 14 d., neteisėtu, praneša sostinės savivaldybė.

Teismas jau lapkričio 7 d., nagrinėdamas įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ direktoriaus pateiktą ieškinį, pritaikė laikinąsias priemones ir atidėjo streiką 30 dienų, tačiau pirmadienį įvykusiame posėdyje pripažino streiką neteisėtu.

Dėl šio sprendimo profesinės sąjungos jo organizuoti nebegalės, tačiau šis teismo sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos siekia, kad darbuotojams būtų sumokėtas trejus metus nemokėtas tryliktasis atlyginimas , tai yra apie 11 mln. Lt, apie 4,6 mln. Lt delspinigių bei dar apie 9,4 mln. Lt – atlyginimų indeksacija.

Įmonės „Vilniaus viešasis transportas“ atstovai ir savivaldybės darbo grupė sutiko darbuotojams sumokėti 8 mln. Lt (įsiskolinimą dalimis padengiant per artimiausius aštuonis mėnesius), tačiau profesinės sąjungos tam nepritaria.

Jei reikės – kreipsis į Strasbūrą

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius neslėpė – teismo sprendimas juos nuvylė. Tačiau profsąjungos rankų nuleisti neketina, šį sprendimą skųs ir, jeigu prireiks, keliaus net iki Strasbūro.

Anot J.Dekaminavičiaus, sprendimas priimtas remiantis vienu argumentu – dėl ekonominių ir finansinių sunkumų esą bendrovė negali vykdyti savo įsipareigojimų, todėl streikas būtų neteisėtas.

„Nakutis (Gintaras Nakutis yra bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius – red.past.) galėtų paduoti Vilniaus miesto savivaldybę į teismą ir išieškoti skolas, bet jis nedrįsta to daryti. Mes per 30 dienų apskųsime šį sprendimą Vilniaus apygardos teismui, nueisime iki Aukščiausiojo teismo ir Strasbūro, jeigu reikės“, – ryžto neprarado profsąjungų atstovas.

J.Dekaminavičius teigė, kad Vilniaus viešojo transporto profesinės sąjungos sulaukė palaikymo iš kolegų visoje Europos Sąjungoje.

Derybos su Vilniaus savivaldybe dėl skolų grąžinimo, pasak J.Dekaminavičiaus, kol kas nejuda iš mirties taško. Esą profsąjungos linkusios į kompromisus, tačiau kol kas sulaukė tik pažadų – sulaukę pinigų jie galėtų atsisakyti delspinigių ir dėl atlyginimų indeksacijos susidariusios sumos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min