Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 6d. 21:01

Trijų Karalių dieną vilniečiai atsisveikino su Kalėdų eglėmis

Renginio akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Renginio akimirka
Trijų Karalių dieną šventiškai atsisveikinama su švenčių atributais – eglutėmis. Vilniaus mokytojų namuose vaikai turėjo galimybę padėkoti Kalėdų seneliui už dovanas rašydami laiškus ir gauti gerojo vaiko pažymėjimą už gerus darbus.

Prieš dvidešimt dvejus metus pirmą kartą Vilniaus mokytojų kiemelyje įvyko šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Šią iniciatyvą pirmasis iš miestų pasiskolino Jonava, šiandien tai jau masinė Lietuvos miestų šventė.

Renginio organizatoriai sako prieš kelis dešimtmečius ilgai svarstę, kaip geriausia būtų atsisveikinti su Kalėdų eglutėmis.

„Kai pradėjome šią šventę, galvojome, kaip čia atsisveikinti: gal deginkime? Bet pagalvojome, kad vaikams bus žiauru matyti tas liepsnas, tada pagalvojame, kad reikia daryti šventę, Lietuvoje ir taip graudu, vis dejuojame, verkiame, tad geriau džiaukimės“, – sako Vilniaus mokytojų namų direktorė Zita Žepnickienė.

Šventės organizatoriai sako pastebėję, kad per kelis dešimtmečius, kai organizuojami atsisveikinimai su eglutėmis, gerokai sumažėjo bet kur išmetamų eglučių, o atneštos panaudojamos biokurui.

Vaikai ne tik atsisveikino su Kalėdų eglutėmis, bet ir galėjo, jei nespėjo, padėkoti Kalėdų Seneliui už dovanas, o kiekvienas atlikęs gerą darbą, atnešęs eglutę, gavo ir gerojo vaiko pažymėjimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Lrt.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Video

27:11
03:07
16:08

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Receptas
Parašykite atsiliepimą apie 15min