Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trumpa audra sukėlė daugybė rūpesčių gelbėtojams

Po audros Žygimantų g.
15min.lt skaitytojo Arvydo nuotr. / Po audros Žygimantų g.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Iškvietimų tiek, kad net sunku visur suspėti“, - po ketvirtadienio pavakare Vilniuje praūžusios trumpos audros teigia sostinės ugniagesiai gelbėtojai.

Ketvirtadienio pavakare Vilniuje pakilo smarkus vėjas, dangų užtraukė juodi debesys. Audra siautėjo trumpai, tačiau jai praūžus, Vilniaus specialiųjų tarnybų telefonai tiesiog įkaito nuo skambučių.

„Skambučių labai daug. Atleiskite, neturiu laiko ilgai šnekėti“, - sakė Vilniaus policijos budėtojai.

Sostinės ugniagesiai teigia, kad po audros į iškvietimus išskubėjo dauguma Vilniaus gelbėtojų.

„Skambučių ir iškvietimų tiek daug, kad sunku suspėti. Nuversti medžiai ir panašiai. Vos spėjame suktis“, - teigė ugniagesiai.

Apie audros nuostolius redakciją informuoja ir skaitytojai.

„Konstitucijos pr. nuo „Swedbank“ dangoraižio vėjas nunešė kažkokią konstrukciją arba mobiliojo ryšio anteną ir vos neužmušė moters. Šiek tiek baisu, kai savomis akimis matai tokius gamtos pokštus“, - skaitytoja Erika redakcijai persiuntė savo pažįstamo iš socialinio tinklo „Facebook“ įspūdžius.

„Nuo 35 laipsnių šilumos temperatūra iš karto nukrito iki +23, vėjas buvo toks galingas, kad net girdėjosi, kaip kieme vertė medžius“, - redakcijai parašė skaitytojas Olegas.

Skaitytojas Marius informavo, kad Karmelitų g. per audrą medis užgriuvo ant automobilio „Volvo“.

Skaitytoja Rasa pranešė, kad Antakalnio g. medis užvirto ant troleibuso laidų. Antakalnio g. susidarė milžiniškos transporto grūstys.

15min.lt fotografas Irmantas Gelūnas informuoja, kad S.Dariaus ir S.Girėno g. vėjas išvertė du medžius ir nulaužė greta esančios degalinės vėliavos stiebą. Jis taip pat informuoja ir apie tai, kad Vilniaus senamiestyje ant automobilio užvirto medis. Automobilio savininkas teigia į teismą paduosiantis Vilniaus m. savivaldybę.

Skaitytojai redakcijai praneša apie skirtingose miesto vietose per audrą dingusią elektrą ir nutrauktus elektros laidus. Skaitytoja Goda informuoja, kad elektra buvo dingusi ir greta Vilniaus esančiame Didžiosios Riešės kaime, kuriame gyvena per 2 tūkst. žmonių. Dingus elektrai sutriko ir šiame kaime esančio prekybos centro veikla.

Skaitytojas Giedrius informuoja, kad kurį laiką elektra buvo dingusi ir Vilniaus „Akropolyje“ įsikūrusioje parduotuvėje „Maxima“.

Tuo tarpu skaitytojas Rimantas praneša, kad po audros Konstitucijos pr. esančiame banke dingo elektra, sustojo liftai, o paskui kažkas užsidegė. Juodi dūmai virto iš ventiliacijos angos.

VIDEO: 15min.lt - Dūmai prie "Swedbank"

Agentūra BNS informuoja, kad audra siautėjo ir kituose Lietuvos vietose. Pranešimų apie nukentėjusiuos žmones negauta.

''Medžiai išvartyti, skardos nuo stogų nuplėštos. Nukentėjo Marijampolės, Anykščių, Vilniaus ir Alytaus savivaldybės", - BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente.

Gelbėtojai BNS teigė kol kas net negalintys suskaičiuoti, kiek kartų buvo kviesti likviduoti stichijos padarinių.

15min.lt skaitytoja Aurelija S. praneša, kad Anykščių rajone, Kavarske, siautusi vėtra vartė medžius, ardė stogus, ledai daužė gėlynus, vėjo nulaužti medžiai kapinėse virto ant antkapių.

VIDEO: 15min.lt - Kruša Kavarske

BNS taip pat informuoja, kad ketvirtadienio pavakare dėl audros Vilniaus geležinkelio stotyje buvo sustojęs traukinių eismas.

Jis sutriko maždaug po 17 val. ir atnaujintas apie 18 valandą.

Kaip BNS sakė Lietuvos geležinkelių atstovas Vidmantas Gudas, traukiniai buvo sustoję maždaug 30-40 minučių.

„Prasidėjus audrai buvo iškrova, trumpam buvo dingęs elektros tiekimas, jis tuoj pat atstatytas, bet nustojo veikti signalizacijos sistemos“, - sakė jis.

Vilniaus geležinkelio stoties darbuotoja BNS teigė, kad užsidegė visų šviesoforų raudonas signalas.

„Ar kas nors sugedo, šiandien dar negalime pasakyti. Į vietą išvyko įmonės atstovai“, - sakė V.Gudas.

Žemiau galite peržiūrėti skaitytojo Olego vaizdo medžiagą apie tai, kaip Vilniuje siautėjo vėjas.

VIDEO: Uraganinis vejas Vilniuje 2011-07-21
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min