Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Trumpam išvykti iš Lietuvos ir užsidirbti pinigų nori ir senoliai, ir jaunimas

Nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje mažėja
„Scanpix“ nuotr. / Nedarbo lygis Jungtinėje Karalystėje mažėja
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Lietuvos trumpam išvykti į užsienį ir bandyti per keletą mėnesių užsidirbti pinigų svajoja ne tik Lietuvos studentai, bet ir vyresnio amžiaus žmonės. Jie trumpam išvyksta ir poromis.

Vyresni žmonės nori užsidirbti pinigų, kad galėtų padėti vaikams, o jaunimas – kad taptų nepriklausomi nuo tėvų. Lietuvoje per trumpą laiką uždirbti ženklią pinigų sumą neįmanoma. Todėl lietuviai itin pamėgo vakarų Europos ir šiaurės šalis.

LNK „Žinios“ pranešė, kad įdarbinimo agentūros senjorams ieško paprastesių darbų: pakavimo įmonėse, prie konvejerių. Tačiau išvažiuoti solidesnio amžiaus žmonėms nėra paprasta. Pavyzdžiui Olandijos darbdaviai nori jaunesnių darbuotojų. Nes šalies įstatymai leidžia jiems mokėti mažiau mokesčių už jauną darbuotoją. Dažniausiai jiems nekyla problemų ir dėl anglų kalbos.

Labiausiai lietuvius vilioja darbas Norvegijoje. Anot vienos įdarbinimo agentūros vadovo, žuvies pramonėje per mėnesį susimokėjus mokesčius, draudimą už butą ir maistą, galima sutaupyti apie 12 tūkst. litų (jeigu dirba keli asmenys šeimoje – red. past.). Anglijoje – apie 2500-3000 litų.

Pasak specialistų, Vokietijoje mokama šiek tiek mažiau. Tačiau vokiečiai stengiasi užsieniečius privilioti likti ne tik vienam sezonui. O Olandijoje per mėnesį galima sutaupyti 3000-3500 litų į rankas.

Dažniausiai pageidaujama geriau apmokamų darbų sandėliuose. Bet ten priimami tik vyrai. Todėl patys populiariausi žemės ūkio darbai: paprikų, pomidorų skynimas šiltnamyje, derliaus nuėmimas laukuose. Taip pat maisto fabrikai.

Šiais metais į įdarbinimo agentūras užsuka daug jau nebe pirmus metus žemės ūkio darbus užsienyje nudirbantys žmonės. Netrukus pasidės ir statybų sezonas.

Papildyta 21.15 val. Į 15min.lt redakciją paskambinusi Norvegijos lietuvė Asta pasipiktino įdarbinimo agentūrų pateiktais skaičiais apie uždarbius. Jos teigimu, agentūros gerokai padidino skaičius ir mulkina žmones. Visų pirma, žuvies fabrikuose algos mažiausios. Antra, 12 tūkst litų alga net ir Norvegijos fabrikuose yra didelė, tad tiek sutaupyti susimokėjus visus mokesčius būtų be galo sunku.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min