TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Trumpiausios nakties paslaptis

Per keturis dešimtmečius fotomenininkas V.Daraškevičius sukaupė ne vieną tūkstantį kalendorinių švenčių nuotraukų.
Vytauto Daraškevičiaus nuotr. / Per keturis dešimtmečius fotomenininkas V.Daraškevičius sukaupė ne vieną tūkstantį kalendorinių švenčių nuotraukų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos etnokultūros centre šiandien atidaroma fotomenininko Vytauto Daraškevičiaus fotografijų paroda „Trumpiausios nakties paslaptis“.

Parodoje eksponuojamos nuotraukos atskleis 1970–2009 metais įvairiose Lietuvos vietose vykusių Joninių švenčių apeigas, papročius ir nuotaiką.

V.Daraškevičius Rasų (Joninių) šventėse dalyvauja ir jas fotografuoja nuo 1970-ųjų metų. „Pirmoji šventė  Kernavėje iškart mane „pagavo“ savo mistine nuotaika, galimybe pačiam pasijusti dalyviu, o ne žiūrovu, įdomiais bei man naujais ritualais, įspūdingais vaizdais. Ilgainiui Rasos švenčių geografija išsiplėtė, teko švęsti ir kitose Lietuvos vietose. Visgi Kernavės piliakalnių bei Pajautos slėnio mistika suteikia šiai šventei ypatingą nuotaiką“, – pasakojo fotomenininkas.

Kartų atspindžiai

„Šioje parodoje norėjau atskleisti atkurtų Rasos švenčių apeigų eigą: nuo pasiruošimo šventei, nusileidžiančios saulės palydėjimo iki patekančios sutikimo, perduoti jų mistinę nuotaiką. Peržiūrint fotografijas, atmintyje iškyla seniai praėjusių švenčių detalės. Laiko tėkmę vaizdžiai atspindi žmonių, dalyvavusių ne vienoje šventėje, veidai. O ypač tai matosi žvelgiant į vaikus, kurių kasmet Rasose būdavo gausu. Per tą laiką spėjo užaugti ne viena karta. Mano vaikai taip pat. Įdomu stebėti, kaip daugelis pirmosiose šventėse dalyvavusių vaikų po kokio dešimtmečio renkasi poromis, o dar po kiek metų  jau vedasi ir savo atžalas, glaudžia anūkus“, – mintimis dalijosi menininkas.

Įvertintas užsienyje

Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys V.Daraškevičius yra surengęs keliolika personalinių fotografijos parodų Lietuvoje ir užsienyje. Jau daug metų V.Daraškevičius aktyviai fotografuoja lietuvių kalendorines šventes bei folkloro renginius. Jo darbų Rasų švenčių tematika kolekcija ypač turtinga. 2006 metais Kinijoje vykusiame tarptautiniame folkloro fotografijos konkurse „Humanity Photo Awards“ jo fotografijų ciklas Rasų tematika „Rasos – the most popular lithuanian annual festivity“ buvo apdovanotas prizu. 

Susitikimas su parodos autoriumi vyks birželio 20 dieną, pirmadienį, 18 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g.10). Parodos „Trumpiausios nakties paslaptis“ atidaryme taip pat dalyvaus folkloro ansamblis „Kuršių ainiai“.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min