Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 balandžio 12d. 08:49

Trys ketvirtadaliai Lietuvos įmonių žino apie pramoninės nuosavybės apsaugos galimybes

Verslas
123rf.com nuotr. / Verslas

Lietuvos verslo subjektų, žinančių arba girdėjusių apie pramoninės nuosavybės apsaugą, procentas kasmet didėja. Lyginant su 2016 m. duomenimis, verslo subjektų, žinančių arba girdėjusių apie pramoninės nuosavybės apsaugos galimybes išaugo 4 procentais (nuo 72 proc. 2016 m. iki 76 proc. 2017 m.) Tai parodė 2017 m. pabaigoje Valstybinio patentų biuro (VPB) užsakymu atliktas pramoninės nuosavybės apsaugos galimybių žinomumo sociologinis tyrimas.

Šis tyrimas taip pat atskleidė, kad net 77 proc. apklaustų įmonių būtų linkusios registruoti išradimus, prekių ženklus ir pramoninį dizainą, norėdamos juos apsaugoti: 39 proc. išreiškė teigiamą nuostatą („taip“), 38 proc. – nuosaikesnį pritarimą („greičiau taip“).

VPB Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus vedėja Kristina Vilkienė išaugusio žinomumo procento apie pramoninės nuosavybės apsaugą priežastimis įvardina verslo subjektų sąmoningumo augimą, informacijos prieinamumą ir intensyvesnę informacijos sklaidą žiniasklaidoje. „Pastaraisiais metais intelektinės nuosavybės tema vis dažniau aptariama ir žiniasklaidoje, ir įvairiuose renginiuose bei konferencijose. Vis daugiau verslo subjektų supranta, kad tinkamai apsaugota intelektinė nuosavybė yra toks pat vertingas turtas kaip darbuotojai bei įrenginiai. Be to, kompanijos intelektinės nuosavybės apsaugojimas yra stiprus įrankis žengiant į konkrečias rinkas bei siekiant užimti stiprias pozicijas jose“, – konstatuoja pramoninės nuosavybės apsaugos ekspertė K. Vilkienė.

Vykdant apklausą buvo siekiama išsiaiškinti smulkaus ir vidutinio verslo įmonių suvokimą ir nuostatas apie pramoninės nuosavybės apsaugą. 57 proc. apklaustų įmonių dirbo iki 9 darbuotojų, 27 proc. – nuo 10 iki 49 darbuotojų, likusiose 16 proc. įmonių – daugiau nei 50 darbuotojų. Iš apklaustų įmonių 53 proc. priklauso paslaugų sektoriui, 22 proc. – prekybos, 19 proc. gamybos.

Analizuojant respondentus pagal geografinę vietovę trečdalis (31 proc.) apklaustų įmonių vykdo veiklą Vilniuje, kiek daugiau negu penktadalis (22 proc.) – Kaune, dešimtadalis (11 proc.) – Klaipėdoje ir tiek pat (10 proc.) Šiauliuose.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 15min