Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 28d. 17:23 , Atnaujinta: 2020 spalio 28d. 17:50

TS-LKD apsisprendė dėl svarbiausių Vyriausybės darbų: koronaviruso situacijos suvaldymas ir ekonomikos DNR plano revizija

Didžiausia galimos būsimos valdančiosios koalicijos partnerė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) trečiadienį apsisprendė dėl svarbiausių laukiančių darbų. Tarp jų – koronaviruso situacijos suvaldymas, ateities ekonomikos DNR plano peržiūra, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, socialiai pažeidžiamiausių visuomenės grupių įgalinimas. Konservatorių kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė sakė, kad galimų ministrų pavardės gali paaiškėti dar iki naujos Seimo kadencijos pradžios.

Trečiadienio pavakarę TS-LKD rinkosi į prezidiumo posėdį, kuriame aptarė politinę padėtį ir apsisprendė dėl koalicijos formavimo principų bei prioritetinių darbų.

G.Landsbergio ir I.Šimonytės komentarus po TS-LKD prezidiumo posėdžio žiūrėkite čia:

Pasak TS-LKD pirmininko Gabrieliaus Landsbergio, prioritetiniai naujosios Vyriausybės darbai turėtų būti koronaviruso situacijos suvaldymas, ateities ekonomikos DNR plano peržiūra, nacionalinis susitarimas dėl švietimo, socialiai pažeidžiamiausių visuomenės grupių įgalinimas, kokybiškų sveikatos paslaugų prieinamumo užtikrinimas, absoliuti Astravo atominės elektrinės blokada, kokybiška ir efektyvi viešojo administravimo pertvarka.

„Tokius principus pasitvirtinome vienbalsiai ir juos turėdama kad ir nedidelė mūsų partijos įgaliota dviejų asmenų grupė gali eiti ir pradėti formalias derybas su koalicijos partneriais“, – aiškino G.Landsbergis.

TS-LKD derybose dėl naujos valdančiosios koalicijos atstovaus G.Landsbergis ir I.Šimonytė.

Apsibrėžė esminius principus

Taip pat konservatorių lyderis sakė, kad partijos prezidiumas pasitvirtino principus, kurie turėtų atsispindėti būsimojoje koalicinėje sutartyje.

G.Landsbergis išvardijo minėtus principus: skaidrumas ir aukščiausi politinės etikos standartai, dėl ko konservatoriai turėjo nemažai pastabų dabartinei Vyriausybei; mažiau įstatymų yra geresnė teisėkūra; atstovavimas demokratinėms vertybėms, žodžio laisvei, teisės viršenybės principams tiek vidaus, tiek užsienio politikoje.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Ketvirtas principas yra pagarba konstitucinėms žiniasklaidos teisėms gauti ir skleisti informaciją. Tai buvo vėlgi viena iš pagrindinių kritikos ašių tiek mūsų, tiek ir visuomenės išeinančiai Vyriausybei, išeinančiai valdžiai. Šis principas turi būti išsaugotas. Principas, kurio trūkumą mes kritikavome, turi būti grąžintas, išsaugotas, apgintas ir jo turi būti laikomasi būsimojoje Vyriausybėje“, – nurodė TS-LKD pirmininkas.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen
Luko Balandžio / 15min nuotr./Viktorija Čmilytė-Nielsen

G.Landsbergis teigė, kad derybose dėl galimos koalicijos nediskutuotini, ko gero, būtų vertybiniai principai. Nuo pagarbos teisės viršenybės principui ir demokratinėms nuostatoms iki skaidrumo.

Tačiau, kaip pažymėjo jis, nekyla dvejonių, kad koaliciją formuoti sutarusios partijos viską mato panašiai kaip konservatoriai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aušrinė Armonaitė

Pirma – principai, tada – kandidatai

TS-LKD kandidatė į premjeres I.Šimonytė mano, kad su liberalais susitarus dėl koalicijos principų, gana greitai bus galima susitarti ir dėl to, kas galėtų tuos principus bei darbus įgyvendinti.

„Tai yra dėl personalinės sudėties. Ir, norėčiau tikėtis, kad anksčiau, negu Seimas pradės dirbti, mes jau tikrai galėsime įvardyti visus žmones, kurie galėtų pretenduoti į vieną ar kitą poziciją. Be abejo, formalus prezidento pritarimas vis tiek bus tik po to, kai pirmiausia bus pritarta ministro pirmininko kandidatūrai. Tai čia bus tik tam tikras matymas žmonių, kurie tas pozicijas galėtų užimti, o formaliai įgaliojimus žmonės įgaus tik tada, kai bus pasirašyti dekretai“, – po TS-LKD prezidiumo posėdžio sakė I.Šimonytė.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Ingrida Šimonytė

Prezidentui Gitanui Nausėdai nurodžius, kad naujoji Vyriausybė iš karto turi turėti COVID-19 suvaldymo planą, I.Šimonytė teigė mananti, kad toks planas tikrai bus paruoštas, tą ketinama daryti.

„Ketiname konsultuotis su ekspertais, su mokslininkais, su duomenų analitikais, su procesų valdymo specialistais, rengtis. Mes negalime pasirengti planą gruodžio 9-ajai, būdami spalio 28 dieną. Tai stengsimės pasirengti tokį planą, kuris tiesiog būtų kaip judantis taikinys, pagal situacijos plėtrą lengvai adaptuojamas ir lengvai įgyvendinamas tada, kada nauja Vyriausybė galės prisiekti“, – pabrėžė galima būsimoji premjerė.

Trijų partijų koalicija

Naują valdančiąją daugumą formuoja trys politinės partijos – TS-LKD, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija.

Formuojama centro dešinės koalicija naujos kadencijos Seime turės 74 vietas.

TS-LKD laimėjo 50 parlamentarų mandatų, Liberalų sąjūdis – 13, o Laisvės partija – 11.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min