15min be reklamos
2023 01 26, 16:57 Atnaujinta 2023 01 26, 17:14

TS-LKD atsiprašė dėl situacijos su K.Bartoševičiumi: neigia žinoję apie ikiteisminį tyrimą

Valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) prezidiumas atsiprašo visuomenės dėl situacijos, kurioje minimas buvęs frakcijos narys, ir siūlo pradėti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto naikinimo.
Kristijonas Bartoševičius
Kristijonas Bartoševičius / 15min ir asmeninio archyvo nuotr.

„TS-LKD visada skyrė didelį dėmesį aukštos moralės, etikos ir skaidrumo reikalavimams savo bendruomenės nariams. Nors Kristijonas Bartoševičius nebuvo TS-LKD partijos narys, tačiau jaučiame atsakomybę už kiekvieną su TS–LKD sąrašu išrinktą žmogų, todėl apgailestaujame ir atsiprašome dėl situacijos, kurioje buvęs Seimo ir mūsų frakcijos narys yra minimas sunkių įtarimų kontekste“, – teigiama prezidiumo sprendime.

Partija paneigė turėjusi kokių nors žinių apie atliekamą ikiteisminį tyrimą anksčiau nei apie tai paskelbta viešai.

TS-LKD prezidiumas taip pat siūlo TS-LKD frakcijai Seime inicijuoti diskusiją dėl Seimo nario teisinės neliečiamybės instituto panaikinimo.

Partijos vadovas Gabrielius Landsbergis kategoriškai paneigė, kad partijos vadovybė galėjo turėti informacijos apie atliekamą ikiteisminį tyrimą ir ją perduoti K. Bartoševičiui.

„Kategoriškai nepriimame spekuliacijų, kad partijos ar frakcijos vadovybė turėjo kokią nors informaciją iš teisėsaugos apie galimus įtarimus ir ją kam nors galėjo perduoti“, – po partijos prezidiumo posėdžio pareiškimą perskaitė G.Landsbergis.

Jis taip pat patvirtino, jog šiame pareiškime kalbant apie vadovybę mintyje turėta ir premjerė Ingrida Šimonytė, nors formaliai žiūrint pačioje partijoje ji neužima vadovaujančių pareigų.

G.Landsbergis priminė, kad Seimo nario galimybės atsisakyti Seimo nario mandato nėra ribojamos Konstitucijos, o toks sprendimas leis tyrėjams bendrauti su buvusiu Seimo nariu be procedūrinių trukdžių.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis
Lukas Balandis / BNS nuotr./Gabrielius Landsbergis

Konservatoriai taip pat paragino „netrukdyti ikiteisminio tyrimo eigai ir nesudaryti sąlygų ikiteisminio tyrimo politizavimui“.

Generalinė prokuratūra pirmadienį pranešė, jog generalinė prokurorė Nida Grunskienė kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, kad būtina spręsti leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Seimo nario K.Bartoševičiaus teises klausimą.

Prokuratūros pranešimas buvo paskelbtas porą valandų po to, kai K.Bartoševičius patvirtino BNS atsisakantis Seimo nario mandato, bet aiškino asmeninėmis priežastimis.

Prokurorai pranešė, kad praėjusių metų lapkričio viduryje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo mažamečio ir nepilnamečio seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo. K.Bartoševičius neigia šiuos galimus įtarimus.

K.Bartoševičiaus pareiškimą dėl Seimo nario mandato atsisakymo Vyriausioji rinkimų komisija gavo elektroniniu paštu praėjusį penktadienį, apie 20 valandą. Antradienį jo mandatas buvo panaikintas.

Politikas žurnalistams tvirtino, kad tai apgalvotas, ne staiga gimęs, o pribrendęs apsisprendimas. Jis tvirtino palikti Seimą nutaręs dėl asmeninių priežasčių, tai yra sveikatos būklės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min